Останнє оновлення: 13:52 субота, 28 червня
Весна не за горами
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / До весняної повені на Чернігівщині вже готуються
До весняної повені на Чернігівщині вже готуються

До весняної повені на Чернігівщині вже готуються

Чернігівщина чекає на велику воду. Фахівці Деснянського басейнового управління водних ресурсів кажуть: цієї весни навряд чи вдасться обійтися без човнів.

Аби винайняти їх, жителі Бириного вже почали відкладати гроші – до райцентру і сусідніх сіл вони зможуть хіба доплисти. Запасаються продуктами і ліками. Десна майже щороку ізолює їх від навколишнього світу.

Житель Бириного Михайло майбутньою повінню не переймається, каже – вирішити б нинішні проблеми. Показує на свого коня на прізвисько Циган — для Задесення це найнадійніший транспортний засіб. Іншим з околиць до сільського магазину не добратись.

Михайло каже, місцеві вже звикли, що Десна розливається і на деякий час відрізає село від іншого світу.

Продукти до биринського магазину возить із райцентру Дмитро. Коли річка розливається — їде через Шостку, а це 40 зайвих кілометрів.

Голова Биринської сільради розповідає, як готуються до повені. Відклали гроші, щоб винаймати моторний човен для перевезення людей. У ФАПі запаслися ліками. Домовились з різними службами міста Шостка сусідньої Сумської області — на випадок різних надзвичайних ситуацій. Але всього не передбачиш, каже Надія Гуща.

Під час повені на деякий час нездоланним стає і запасний шлях через Шостку. Перші 4 кілометри грунтової дороги перетворюються на суцільне болото. За допомогою, каже голова сільради, звертаються до місцевого сільгосппідприємства.

Начальник відділу з надзвичайних ситуацій Новгород-Сіверської РДА Володимир Жеребок, каже, – до повені всі служби готові.

Велика вода на Чернігівщину прийде не тільки з Десни. У Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів проаналізували величину снігового пОкриву, запас вологи у ґрунті, наскільки він промерз за зиму, а також рівень води в річках. Це показники, за якими прогнозують повінь.
Дніпро на понижених місцях розливався ще взимку. Вадим Потапенко каже, це нехарактерна ситуація. На Десні та Снові фахівці з водних ресурсів прогнозують повінь середнього рівня, на Дніпрі – ближче до високого. Причому прогноз поки не остаточний – в нього ще не врахували березневий сніг.

Зараз вже заповнена частина каналів, подекуди затоплені заплави. Велика вода, кажуть в управлінні водних ресурсів, на Чернігівщину прийде в другій половині березня.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чернігів: Невигадані історії старовинного міста

SVOBODA.FM