
Поради щодо безпеки Ваших дітей
Із настанням літніх канікул діти частіше залишаються самі. Та перш ніж надати дитині самостійність, варто подбати про її безпеку.
Для цього патрульна поліція пропонує кілька простих правил:
1. Не пишіть імені й прізвища дитини на її речах, бо так їх може дізнатися хтось чужий.
Якщо незнайомець звертається до дитини на ім’я, він одразу викликає довіру і далі може нею маніпулювати. Краще напишіть на бирці одягу дитини чи її рюкзаку свій телефон – на той випадок, якщо річ загубиться.
2. Батьки вчать дітей не сідати в машину до незнайомців – це правильно. Нехай дитина засвоїть ще одне правило: якщо біля неї загальмувала машина або авто їде слідом і хтось із неї намагається привернути увагу дитини, треба швидко втікати у протилежний бік від руху автомобіля. Це допоможе виграти час і звернутися за допомогою.
3. Якщо незнайомець пропонує дитині піти туди, де його чекають мама або тато, нехай вона попросить його назвати імена батьків і якесь кодове слово. Придумайте разом із дитиною пароль для екстреного випадку, якщо раптом доведеться просити когось із знайомих її забрати. Пароль має бути нестандартним, щоб його неможливо було відгадати. Наприклад – пухнастий апельсин.
4. Скажіть дитині, що якщо його схопив незнайомець, то можна і навіть потрібно кусатися, штовхатися, дряпатися й будь-що привертати до себе увагу. Треба голосно кричати: «Я його не знаю! Він хоче мене викрасти!»
5. Дитина має знати, що незнайомці можуть задурити голову не лише їй, а й дорослому. Тож важливо швидко піти в безпечне місце вже за 5-7 секунд після початку розмови.
Стояти під час розмови слід на відстані 2-2,5 метрів від незнайомця, а якщо він наближатиметься, необхідно зробити крок назад. Разом із дитиною продумайте цю ситуацію, покажіть дистанцію в 2 метри і попередьте, що під час бесіди її потрібно зберігати.
6. Навчіть дитину чекати ліфт таким чином, щоб бачити всіх, хто до нього підходить (наприклад, спиною до стіни). І якщо це незнайомець або хтось малознайомий, під будь-яким приводом не заходити з ним у ліфт: робити вигляд, що щось забув, або йти до поштової скриньки.
Якщо хтось запрошує зайти, найкращий варіант – це ввічливо відповісти, що батьки дозволяють їздити в ліфті лише одному або зі знайомими сусідами. Якщо незнайомець намагається затягнути її в ліфт або закрити їй рота, потрібно битися, кусатися й кричати.
7. Якщо дитина сама вдома і хтось подзвонив у двері, та на запитання «Хто там?» ніхто не відповідає або у вічко в дверях нікого не видно, в жодному разі не можна відкривати дверей, навіть трошки, щоб подивитися, хто прийшов.
Не можна говорити, що батьків немає вдома, навіть якщо незнайомець представляється їхнім другом чи працівником комунальних служб. Якщо він дуже наполегливий і ломиться в квартиру, треба терміново телефонувати батькам, сусідам або в поліцію за номером 102.
8. Попередьте дитину, що в сучасному світі злочинці можуть знайти свою жертву через Інтернет, й не завжди 10-річний Микола з сусіднього будинку дійсно ним є. Небезпечна людина може листуватися під вигаданим ім’ям і виставляти не свої фото.
Поясніть дитині, що не можна повідомляти незнайомцям, навіть дітям, свій телефон, адресу, прізвище, надсилати фотографії та розповідати, коли і де вона любить гуляти. Тим більше в жодному разі не можна погоджуватися на прогулянку з незнайомою людиною.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7790 |
Посилання до теми:
15.09.2016 Циганка серед білого дня ледь не викрала двох дітей
23.02.2016 Ексгібіціоніст гуляє в Чернігові?
Додати коментар: