
Гарячку Західного Нілу несуть комарі з Полтавщини
У травні в Полтавській області, в Оржицькому районі, селі Лазірки у 40-річного водія зареєстрований ймовірний випадок захворювання на гарячку Західного Нілу (далі ГЗН).
Він начебто мав епідеміологічний зв'язк із ензоотичними територіями.
За інформацією ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України», такі клінічні дані, результати лабораторних досліджень.
Основні клінічні прояви у перші дні захворювання – гострий початок з лихоманкою, головний біль, ломота у тілі та суглобах, підвищення температури тіла до 40°С протягом 5 днів, ремітуюча лихоманка.
Діагноз ГЗН поставлено у Полтавській обласній клінічній інфекційній лікарні 04.07.2016 за результатом лабораторного серологічного дослідження, виявлені специфічні антитіла до вірусу ГЗН (ІgG) у сироватці крові (1:40). 01.06.2016 р. хворий виписаний із стаціонару в задовільному стані.
Дані епіданамнезу: мали місце укуси комарами під час рибної ловлі у Черкаській області Чорнобаєвський район с.Михайлівка; перебував на ензоотичній території відомого осередку ГЗН за місцем проживання - с. Лазірки. Умови, що посприяли захворюванню - наявність комарів за місцем мешкання та риболовлі.
Інфікування людини вірусом гарячки Західного Нілу призвело до захворювання, найбільш вірогідно зараження відбулося в природних умовах с.Михайлівка Чорнобаївського району Черкаської області під час риболовлі. Можливе також інфікування хворого за місцем мешкання - с. Лазірки, де в оточенні існують природні осередки ГЗН. У Полтавському регіоні налічується 14 населених пунктів, ензоотичних по даному захворюванню.
ГЗН знаходиться в переліку хвороб, що має здатність суттєво впливати на здоров'я людей та поширюватись у міжнародних масштабах і відповідно до правових вимог ММСП - 2005 підлягає негайному повідомленню до ВООЗ. ГЗН - трансмісивна, арбовірусна інфекція, переносником збудника є комари роду Culeх, Aedes, Anopheles; джерелом збудника являються перелітні птахи.
Ензоотичні території з ГЗН встановлено в 24 регіонах країни.
З 2006р. реєструються випадки захворювань на ГЗН (89), один закінчився летально. Майже половина їх зареєстрована в Запорізькій області, в 27% - ця патологія виявлена в Полтавському регіоні.
Проведені протиепідемічні заходи, спрямовані на запобігання поширення цієї хвороби:
1.Епідеміологічне розслідування осередків ГЗН с.Лазірки за місцем проживання, роботи та відпочинку ( риболовлі в Черкаській обл.) з метою встановлення причин виникнення захворювання.
2.Проінформовані керівники відповідних закладів охорони здоров'я, Держпродспоживслужби, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування;
3.Медичний огляд та спостереження за особами, які перебували в місцях проживання, роботи, риболовлі тощо.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5278 |
Посилання до теми:
19.04.2016 Як вберегтися від комарів
11.02.2016 Обережно за кордоном: гуляє вірус Зіка
21.10.2014 Гарячка Ебола вбила 50% захворілих
18.06.2014 «Біла гарячка» вбила двох чернігівців
19.06.2013 Все про малярійних комарів
Додати коментар: