
Не провокуйте пожежі!
Настала весна, принаймні, календарна. Та прийдуть і теплі сухі. Ті, коли деякі… громадяни візьмуться за старе – змушувати інших тисячі громадян дихати димом торішньої трави, а пожежникам додавати зайвої роботи.
Тому Управління ДСНС України в Чернігівській області звертається до населення із закликом… Невже сподіваються, що допоможе? Спробувати, звісно, можна.
Отже, звернення:
На території України спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах.
Так, впродовж лютого рятувальники ДСНС вже неодноразово ліквідовували пожежі сухостою у Львівській, Херсонській, Івано-Франківській, Донецькій областях.
З початку березня також зафіксовано пожежі у екосистемах. Зокрема, 2 березня, на території Нижньодністровського природного національного парку (Одеська область) двічі виникали пожежі очерету на загальній площі 3,2 га. Того ж дня, у Херсонській області на відкритій території лівого берегу р. Дніпро в плавнях було виявлено загорання очерету.
Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.
Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період.
Саме тому, з метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах рятувальники вже розпочали проводити профілактичні заходи з громадянами.
Співробітники Служби порятунку нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття. Рятувальники особливо наголошують на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.
Крім того, рятувальники нагадують, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється.
Шановні громадяни!
Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9490 |
Посилання до теми:
23.11.2015 Торф 'яну пожежу ліквідовано на Ніжинщині
19.10.2015 Протягом минулих вихідних вогнеборці ліквідували 24 пожежі в екосистемах
4.09.2015 Екологи затримують паліїв і нещадно штрафують
12.08.2015 Рятувальники та лісники врятували село в Чернігівській області
13.04.2015 Через випалювання сухої трави зайнялося 16 споруд
20.03.2015 Дві людини загинуло через спалювання сухої рослинності та сміття
11.03.2015 Близько 25 пожеж виникає кожного дня через необережність
10.03.2015 Підпал сухої трави тягне за собою кримінальну відповідальність
10.03.2015 Екосистема страждає від весняного прибирання
12.11.2014 Торф горить, а люди наступають на ті ж граблі…
10.11.2014 «Торф’яний апокаліпсис» по-чернігівськи
7.11.2014 Згоріло 43 гектари торфовищ
7.11.2014 Високий клас пожежної небезпеки – люди свідомо знищують природу
15.10.2014 Екологи просять не палити суху траву та листя - чернігівці оглухлі?
Додати коментар: