
Поки дерево не впаде, ми не...
Потужна стихія у вигляді сильного вітру, що останнім часом спостерігалася в нашій області наробила лиха у вигляді повалених дерев.
А дерева ці можуть падати на дроти ліній електропередач, газопроводи, огорожі, будинки, автомобілі, чи взагалі людям на голови.
Вчора, 20 липня близько 17.50 в місті Чернігові по проспекту Миру віді пориву вітру упало дерева на проїжджу частину.
Самостійно прибрати люди його не змогли, тому для проведення аварійно-рятувальних робіт залучалось відділення аварійно-рятувальної частини У ДСНС України у Чернігівській області. На щастя ніхто не постраждав.
Падають в основному дерева, які можна вважати аварійними через вік, або, як кажуть фахівці, перестиглість. Такі дерева ми спостерігаємо в багатьох дворах міста, і вони потребують як не заміни, то кронування - процедури обрізання, що зменшує навантаження зеленої маси на кореневу систему.
З вище викладеного стає очевидним що ми реально бачимо загрозу, а отже повинні і своєчасно реагувати, але як?
Як відомо, самі мешканці позбавлятися від мертвих дерев не мають права.
Опікується проблемою аварійного стану дерев управління житлово-комунального господарства міста Чернігова. Туди і потрібно звертатись, якщо рослина зазнала пошкоджень внаслідок сильного вітру або зламалася через свій поважний вік, чи у Вас виникає підозра її аварійності.
Мешканці міста мають подати письмову заяву на ім’я начальника управління з проханням про перевірку стану аварійності того чи іншого дерева. Звернення розглянуть у місячний термін. На місце виїздить спеціаліст і перевіряє необхідність втручання фахівців. Якщо факт аварійності дерева підтвердиться, то заяву задовольнять і включать у список до виконання. Ця послуга безкоштовна, але лише для мешканців тих будинків, які знаходяться у комунальній власності міста.
А ось якщо дерево знаходиться на території кооперативного будинку, або приватних садиб, його спилювання обійдеться у певну суму грошей. Тобто ліквідовувати небезпечне насадження будуть за кошти мешканців будинку або конкретно тієї особи, яка звернулася до органів ЖКГ. До речі, процедура звернення до цього органу - та сама: написання листа.
Автору звернення необов’язково бути вдома у момент, коли здійснюватиметься перевірка чи демонтаж рослини. Єдине, у заяві бажано вказати свій номер контактного телефону. Якщо фахівець на місці не зможе зорієнтуватись, яке саме дерево хочуть прибрати, він зателефонує жителю будинку для уточнення.
Однак дерево не приберуть, якщо воно просто комусь заважає чи затіняє вікно.
Отже ми розглянули один момент погодження (офіційний) - з відповідними установами. Інший (неофіційний) - з мешканцями будинків, оскільки трапляються такі випадки коли на захист аварійного зеленого насадження стають самі жителі будинку.
Якщо вже сталося падіння дерев і Ви чи Ваше майно зазнало ураження - звертайтеся до суду і відшкодовуйте спричинені вам збитки: фізичні, моральні, матеріальні.
І наостанок, будь ласка, не будьте байдужими: вчора дерево впало на машину сусіда, а завтра…
Тетяна Моргун, навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10446 |
Додати коментар: