Як знешкодити отрутохімікати і врятувати Стрижень
Такі термінові завдання визначили активісти громадської ради при державній екологічній інспекції в області. Ця громадська рада щойно запрацювала в новому складі.
Скандальні забудови з порушенням норм закону, загроза основним зеленим зонам у Чернігові (Ялівщині й Кордівці) і перетворення річки серед міста фактично на стічну канаву – все це можна вважати однією суцільною «проблемою Стрижня».
Тож і вирішувати її треба комплексно, вважають учасники громадської ради при державній екологічній інспекції. Рада щойно почала працювати в новому складі і на наступному тижні скликає фахівців-гідробіологів для термінового складання плану дій щодо Стрижня.
Власне, що робити – вже відомо, адже були свого часу розроблені паспорт річки Стрижень і технічні умови її очищення. Але ці документи за останні роки практично не бралися до уваги, а береги Стрижня тим часом забудовувалися.
Отже водночас громадським активістам доводиться і вести боротьбу проти порушень у будівництві, і відновлювати необхідну документацію, і добиватися виділення коштів на необхідні роботи.
Такі ж одночасні заходи потрібні й стосовно ще однієї проблеми: знешкодження непридатних отрутохімікатів. Їх залишається на старих складах в області близько 280 тонн. Свого часу саме активність громадськості сприяла тому, що з обласного бюджету виділили гроші на вивезення більшої частини пестицидів (їх було понад 800 тонн). Але проблема не знята остаточно.
Отже першочергові дії екологів і громадськості з проблем Стрижня і вивезення пестицидів мають бути визначені в середу 1-го липня.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7069 |
Коментарі (1)
Верным путём идём... | 2015-06-30 12:38