
У сімей загиблих учасників АТО хочуть відібрати землю
Група осіб хоче відібрати землю у родичів Героїв АТО, яку вони отримали у Чернігові.
До Новозаводського районного суду надійшов ряд судових позовів про визнання незаконним рішення 49 сесії міської ради про виділення земельних ділянок загиблим учасникам АТО по вулиці Танкістів, що на Подусівці.
Загалом, надійшло 10 заяв на 28 ділянок, 2 із яких стосуються землі родин загиблих бійця батальйону «Чернігів» Віктора Запеки і вояки 13 батальйону Максима Говорущенка.
Засідання стосовно Запеки повинно було відбутися сьогодні у Новозаводському суді, однак позивач із прізвищем Штанько на розгляд справи не з’явився. Засідання перенесли.
Поза тим, є реальна загроза того, що землю у родин Героїв АТО відберуть, стверджує боєць батальйону «Чернігів» Андрій Леоненко.
На його думку, землю збираються забрати через позови підставних осіб.
«Один із позивачів каже мені, що хоче і має право збудувати там котедж. Я питаю: «Скільки у тебе зарплата?». Він відповідає: «У мене півтори тисячі гривень, але я зароблю на котедж і збудую його».
У той же час жодних правових підстав для оскарження рішення міськради у позивачів немає, вважає головний спеціаліст-юрисконсульт управління земельних ресурсів Ксенія Муляренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 14 сімей загиблих воїнів АТО отримали земельні ділянки
За її словами, люди, які подали позов на міськраду із 2012 року претендували на ці ділянки, однак на жодній сесії рішення про виділення їм землі не було прийняте.
«Жодних документів від міськради на цю землю ці позивачі не мають. Вони кажуть, що погодили це питання з усіма службами, однак документально підтверджується лише можливість відведення цієї землі для обслуговування житлового будинку.
Починаючи з 2012 року вони позивалися до міськради з проханням надати дозвіл. Були суди, однак міськрада дозволів не дала» - стверджує Ксенія Муляренко.
Історія довкола землі на вулиці Танкістів тягнеться із 2009 року, розповідає депутат міськради від УДАРУ Костянтин Іванов. Тоді дозвіл на розробку проекту забудови котеджного містечка дали ПАТ «Чернігівоблбуд».
Його голова – екс-депутат міськради Віктор Демшевський користувався ділянкою протягом 2 років.
За цей час він знайшов бажаючих отримати землю та за їх кошти розробив проектну документацію. У 2011 році «Чернігіоблбуд» так би мовити, пішов із цієї землі, а люди, які вкладали кошти у розробку документації почали вимагати від міськради віддати їм цю землю у власність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрій Дериземля відмовився від землі на користь учасників АТО
Згодом були 2 роки судів із міськрадою та, зрештою, цю землю вирішили віддати сім’ям загиблих воїнів. Єдиний, хто не подав позов до суду – Андрій Дериземля, який відмовився від своєї ділянки на користь родини Андрія Іщенка.
Володимир Демшевський у телефонній розмові підтверджує: у 2009 році у нього були наміри збудувати на вулиці Танкістів котеджне містечко.
«Коли ми отримали землю, вирішили роздати ділянки, їх вийшло близько 30, зацікавленим людям. За їх кошти розробили усю документацію, підвели комунікації. Це коштувало 300 тисяч гривень.
Пошук бажаючих тривав 2 роки, серед них були і досить відомі у місті персони. Я пропонував людям свої послуги із будівництва котеджів, однак вони відмовились.
У подальшому ми прийняли рішення, що кожний зацікавлений в отриманні ділянки буде подавати клопотання міськраді про виділення йому цієї землі. Люди судилися із міськрадою з 2012 року, вигравали всі суди, однак депутати так і не проголосували за виділення землі.
Зрештою, коли її віддали родинам загиблих учасників АТО, вони вирішили подати ще один позов».
Володимир Демшевський відкидає припущення, нібито землею хочуть заволодіти через підставних осіб.
За його словами, серед позивачів є 6 робітників його підприємства.
«Ці люди все життя прожили у гуртожитку і хотіли хоч на пенсії мати свій будинок. Дехто із них хотів перевезти свій дерев’яний будинок з села на цю ділянку, щоб згодом на основі цього каркасу обкласти будівлю цеглою та жити там».
Натомість, депутат Костянтин Іванов вважає, що у схемі, за якою діяло ПАТ «Чернігівоблбуд» є ознаки афери.
«На мій погляд, це дуже схоже на аферу, коріння якої не в цьому складі міськради, а в минулому. Коли землю виділили, власники, напевно, зібрали гроші з людей, і зробили так, що люди думають, що в них є права на ці ділянки. Жодних правових підстав щодо виділення земельних ділянок цим особам в міськраді та управлінні земельних ресурсів ще не народилося»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозра в одержанні хабара 300 тис. гривень
У те, що позивачі проти родичів загиблих воїнів АТО виграють суд в управлінні земельних ресурсів не вірять. Ксенія Муляренко каже: закон на стороні учасників бойових дій, адже саме вони мають першочергове право на отримання землі.
До того ж, 28 листопада 2014 року міськрада встановила мораторій на надання дозволів громадянам на будівництво і обслуговування житлових будинків, окрім учасників АТО.
Депутат від «Батьківщини» В’ячеслав Лебідь вважає, що обранці повинні зробити все, щоб землю у родин загиблих воїнів не відібрали.
Наступне засідання по ділянкам на вулиці Танкістів відбудеться у четвер.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8405 |
Коментарі (2)
Андрей Леоненко | 2015-03-24 23:07
Наталия | 2015-03-24 20:57