
Рідні загиблого бійця не можуть отримати довідку про його участь в АТО
Вдова бійця батальйону «Донбас» Олега Бурлака Юлія вже протягом місяця не може отримати від військової частини довідку про те, що її чоловік воював в АТО.
Без цього документа родина не може претендувати на отримання одноразової грошової допомоги у 600 тисяч гривень та соціальних пільг від держави.
Високий Вал вже повідомляв вам про загибель Олега Бурлака, який до початку війни на Сході жив у Донецьку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівці провели в останню путь бійця батальйону «Донбас»
Коли на його рідну землю вторглися російські окупанти, чоловік вивіз свою родину на Чернігівщину, а сам – у лавах добровольчого батальйону «Донбас» пішов проганяти ворогів. Тепер воювати доводиться вже самій Юлії за те, щоб її чоловіка визнали учасником АТО.
«Я через це не можу написати заяву до органів соціального захисту. За документами Олега ще навіть не виключили зі списків особового складу. Вже пройшов місяць як мого чоловіка поховали. На кого йде його грошове забезпечення – невідомо. Також згідно з контрактом він окрім окладу мав отримати одноразове грошове забезпечення – 10000 гривень. Цих грошей ми також не бачили. В чому проблема отримати цю довідку? Медичний висновок про те, що він загинув у бою є, всі документи ми відправили і в електронній формі і в такій» - каже жінка.
Щоб прояснити ситуацію, ми зв’язалися із військовою частиною у Нових Петрівцях, де дислокується батальйон «Донбас».
Заступник командира по роботі із особовим складом, майор Олександр Щур виправдовується, мовляв, всі документи вже передали на територіальне командування Нацгвардії у Києві.
«Вони проводять спеціальне службове розслідування і повинні за його результатами видати акти по формі Н-1 (про нещасний випадок) та Н-5(проведення розслідування нещасного випадку). Без цих висновків видати довідку учасника АТО ми не можемо» - повідомив Олександр Щур.
У територіальному управлінні Нацгвардії, у свою чергу, розводять руками. Його працівник Павло Білюков каже: працює за процедурою і нічого не може вдіяти, адже складає акти не лише на Олега Бурлака, а й на багато інших загиблих бійців.
Олександр Щур, у свою чергу, стверджує, що подібні проблеми із оформленням статусу учасника бойових дій є і по іншим загиблим бійцям: «З початку АТО у нас офіційно загинув 61 боєць, а довідки ми оформили лише на третину з них. У нас ще є затримки навіть за Іловайськ».
Вдова Олега Бурлака ж вважає, що командування батальйону та Нацгвардії хоче штучно затягнути процес видачі довідки. Грошей для існування у Юлії обмаль: лише скромна зарплата у 1700 гривень, на яку вона утримує 5-річну доньку та допомагає старшому сину, який навчається у Дніпропетровську.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5825 |
Додати коментар: