
Як зберегти музейний фонд у надзвичайних ситуаціях?
Семінар-тренінг “Безпека музейних колекцій і культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях” пройшов 24–25 лютого на базі Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана.
Це вже другий семінар з даної тематики, який пройшов у Чернігові.
Його організували фахівці історичного музею імені В. В. Тарновського.
Про це повідомляє Микола Горох, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею.
Основна мета тренінгу – сприяння збереженню державної частини Музейного фонду України у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних, передусім, зі збройними конфліктами, терактами та стихійними лихами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятувальники інформують населення про небезпеку вогню та терористів
На цей раз його учасниками стали керівники відділів, фондові та наукові співробітники, реставратори з музеїв Чернігова і Славутича (Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана, Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній”, Чернігівський історичний музей імені В. В. Тарновського, Літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського, Краєзнавчий музей м. Славутич).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихователям розповіли як правильно евакуювати дітей
Тренінг, насамперед, був спрямований на поглиблення теоретичних знань, оволодівання практичним досвідом застосування комплексних профілактичних заходів, вміння оперативного прийняття рішень в умовах надзвичайної ситуації. Окрема увага була приділена методиці Гаеля де Гішена з облаштування фондосховищ.
Також учасники змогли закріпити теоретичні знання на практиці. Учасникам запропонували взяти участь у симуляції порятунку експонатів із зруйнованого приміщення та переміщення їх до безпечного тимчасового фондосховища.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятувальники перевірили бомбосховища: чернігівцям нікуди ховатись?
Надалі співробітники Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського проведуть подібні семінари-тренінги для музеїв Чернігівської області.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5643 |
Додати коментар: