
Як браконьєр “рятував” світ
21 грудня поточного року під час рейду з охорони мисливських угідь в урочищі “Ребенкове”, що біля с. Феськівка Менського району, увагу працівників єгерської служби ТОВ “ПВХ-Пласт” привернули два чоловіки. Побачивши єгерів, вони намагались сховатись у кущах, але це не вдалось.
Під час огляду речей виявилось, що у рюкзаку одного з чоловіків – жителя с. Феськівка знаходиться м’ясо незаконно впольованої козулі.
Про факт браконьєрства єгеря відразу повідомили Менський райвідділок міліції і Державну екологічну інспекцію області. Службовці виїхали на місце події відразу.
Як з’ясувалось, у цей день чоловік пішов з рушницею полювати, не маючи дозволу на добування мисливських тварин. Рухаючись вздовж лісу у вищезазначеному урочищі, чоловік побачив козулю, яка, як йому здалось, була скаженою. Чоловік вирішив її застрелити, чим, так би мовити, “врятувати” світ. Що і зробив із застосуванням набою, спорядженого шротом “
Природоохоронці кваліфікували дії чоловіка як вчинення порушення правил полювання, а саме: полювання без належного на те дозволу і забороненим знаряддям, яке мало наслідком добування тварини. По факту порушення складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 85 КУпАП, м’ясо та інші рештки незаконно добутої козулі, мисливську рушницю і відповідні документи вилучено.
У правдивість і щирість намірів чоловіка не віриться. До того ж, результат дослідження патологічного матеріалу козулі на сказ у Чернігівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини станом на 22.12.2014 негативний, тобто небезпечного захворювання у тварини не виявили.
“Рятування” світу коштуватиме браконьєру не дешево. Так, згідно з санкціями вищезазначеної статті, порушника чекає штраф від 1020 до 2040 грн. з конфіскацією рушниці і незаконно добутої тварини чи без такої, або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниці і незаконно добутої тварини чи без такої. Рішення щодо виду і розміру стягнення буде приймати Менський районний суд Чернігівської області, до компетенції якого, згідно із законом, віднесено розгляд справи про вищезазначене адміністративне правопорушення.
Крім того, порушник має компенсувати шкоду, завдану ним навколишньому природному середовищу внаслідок незаконного добування козулі, у сумі 8000 грн..
Своїм протиправним вчинком порушник підвів ще й колектив мисливців с. Феськівка – полювати у мисливських угіддях ТОВ “ПВХ-Пласт” без єгеря їм тепер зась.
Довідка:
Згідно із Законом України “Про мисливське господарство та полювання” на території мисливських угідь нашої держави:
- заборонено полювати без дозволу на добування мисливських тварин;
- заборонено полювати на копитних тварин із застосуванням набоїв, споряджених картеччю чи шротом;
- селекційний та вибірковий діагностичний відстріли мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводять особи, уповноважені на охорону мисливських угідь за дозволом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства;
- відловлені хворі чи травмовані тварини підлягають обов’язковій здачі користувачеві мисливських угідь.
Павленко А.В.,
Головний спеціаліст відділу екологічного контролю рослинного і тваринного світу та ПЗФ
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5241 |
Коментарі (1)
*** | 2014-12-29 12:31
\\\ це властивість програми bambuser. порада: ставте відео на паузу. бо сайт не може плинути на bambuser. програма видає дуже якісну картинку.