Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Військо
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Тактичній медицині навчають НАТІвські інструктори у Чернігові
Тактичній медицині навчають НАТІвські інструктори у Чернігові

Тактичній медицині навчають НАТІвські інструктори у Чернігові

Унікальний тренінг розпочався сьогодні у Чернігові на базі науково-випробувального центру Збройних Сил. Західні інструктори та українські фахівці навчають вояків із різних військових частин України нюансам та особливостям надання першої медичної допомоги за стандартами НАТО.

Застосування цих вмінь на полі бою за умови наявності необхідних медикаментів дозволить, приміром, звести майже до нуля шанси на загибель бійця від крововтрати.

 Жахливі втрати, які несе українська армія у боях на Сході, можна максимально зменшити, якщо навчити бійців елементарним правилам надання першої медичної допомоги і, так би мовити, озброїти кожного стандартною НАТівською аптечкою.

Це головний меседж, який намагатимуться донести тренери до військових. На навчання запросили головно десантників – саме вони несуть найбільші втрати, адже воють на передовій. Військовий медик-лейтенант 25 аеромобільної бригади Ярослав Левченко провів на фронті під Краматорськом та Шахтарськом 2 місяці.

Каже, через відсутність координації між медиками та погане розуміння суті військової медицини, ми втратили чимало поранених. На полі бою усі вони діляться на 3 групи: ті, кого вже не врятуєш, ті, хто виживе і без надання допомоги, а також ті, кого потрібно рятувати у першу чергу. 

"При несприятливих умовах до 30 відсотків може загинути, при не наданні цієї допомоги. Використовуючи ці правила – ризик втрати такого пораненого можна звести майже до нуля. Фундамент навчання має бути закладений саме у військах" - каже Ярослав.

Українські стандарти надання допомоги застарілі та списані з радянських підручників, нашу військову медицину руйнували роками, стверджує начальник медичної служби науко  во-випробувального центру Сухопутних військ, підполковник Олександр Здір та наводить такий приклад.

"Перша медична допомога, яка надавалася на полі бою, надавалася протягом півгодини. Долікарська – 2 години. Перша лікарська – до 4х годин. Стандарти НАТО – існує правило «золотої години». Протягом години повинна бути надана не тільки долікарська і зупинена кровотеча, а й повинні працювати парамедики" 

У країнах НАТО подібний курс підготовки розрахований на 2 місяці. У Чернігові тренінг триватиме лише 5 днів. Попри це, головний тренер, американець Патрік Челью з оптимізмом оцінює результати такої прискореної підготовки.
"Українські військові просто феноменальні. Таке бажання отримувати знання я ще не бачив в жодного зі студентів" 
Головні знання, яким навчатимуть військових – як правильно та швидко накладати джгут, як спинити кровотечу та що робити при різних видах поранень.

Самі ж бійці переконані: подібні курси необхідно включити до програми підготовки української армії, а також забезпечити військо сучасними НАТівськими аптечками.

Коментарі (2)

Високий Вал | 2014-12-25 20:24

Василю, це тільки для військових

Vasiliy | 2014-12-25 20:21

Чи можна прийняти участь у зайняттях цивільним особам?
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM