
Бійка чоловіка та жінки – чого махаємо кулаками?
16 днів проти гендерного насильства — саме під такою назвою з 25 листопада по 10 грудня в усіх областях проходить акція, приурочена до Міжнародного дня боротьби з ліквідацією насильства стосовно жінок.
Повідомляє СЗГ УМВС України в Чернігівській області.
Мета акції в Україні – привернути увагу громадськості до двох актуальних проблем: попередження насильства в сім’ї та торгівлі людьми, а також активізації діяльності громадських об’єднань і державних установ з метою попередження насильства, захисту прав жінок та чоловіків в Україні та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.
Службою дільничних інспекторів міліції Чернігова згідно із Законом України «Про попередження насильства в сім’ї» проводяться заходи щодо попередження насильства в сім’ях. Заходи спрямовані на виявлення причин і умов, що сприяють проявам насильства в сім’ї, вживають у межах своїх повноважень заходів щодо їх усунення.
Так, наприклад, нещодавно на лінію «102» зателефонувала жінка та повідомила, що чоловік вдома вчинив сварку та погрожує фізичною розправою. Виїхавши за вказаною адресою, дільничні інспектори міліції зіштовхнулися з агресивно налаштованим чоловіком, який ще й був добряче напідпитку. Враховуючи ситуацію, міліціонери спробували вгамувати його, адже той чинив опір, штовхав правоохоронців, смикав за форму.
Своїми діями дебошир примусив застосувати до нього прийоми самозахисту та спеціальні засоби, після чого останнього було доставлено на освідування на стан алкогольного сп’яніння, а потім до дільничного пункту міліції для складання протоколу за насильство в сім'ї та за вчинення непокори законному розпорядженню працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків.
У вказаних випадках дільничний інспектор міліції ставить таку особу на облік, як сімейного насильника та здійснює за ним профілактичний нагляд. В разі, якщо дебошир має зброю, то дозвіл на зберігання зброї анулюється.
Стаття 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за вчинення насильства в сім’ї у вигляді штрафу – від 51 до 170 грн, виправних робіт – від 1 до 2-х місяців та адміністративного арешту – від 5 до 15 діб.
З початку року станом на 1.12.2014 ДІМ було складено 396 адмінпротоколівна осіб за вчинення насильства в сім’ї, при чому насильниками не завжди являються чоловіки.
Ось приклад сім’ї, де мешкає жінка з колишнім чоловіком, котрий періодично за місцем мешкання вживає алкогольні напої (що не заборонено законом). Вказана громадянка постійно викликає працівників міліції, аргументуючи свій виклик тим, що п’яний чоловік вчиняє сімейні сварки, що не завжди відповідає дійсності.
Насправді, як пізніше з’ясувалося, метою її заяв є збір компромату на чоловіка, котрий жінка збирається пред’явити в суді аби виселити його з помешкання. Це є характерним прикладом психологічного насильства.
За вчинення легких тілесних ушкоджень при прояві насильства в сім’ї може настати кримінальна відповідальність згідно статті 125 Кримінального кодексу України, якою передбачено такі види відповідальності: штраф – від 850 до 1700 грн, громадські роботи – від 200 до 240 годин або виправні роботи до 1 року, адміністративний арешт до 6-ти місяців, обмеження волі до 2-х років. Станом на 1.12.2014 до кримінальної відповідальності за нанесення легких тілесних ушкоджень на побутовому ґрунті було притягнено 19 осіб.
З метою попередження насильства в сім’ї правоохоронці проводять виступи перед населенням, в трудових колективах, навчальних закладах з питань учинення стосовно них насильства в родині або реальної загрози його вчинення. Громадяни можуть звернутися до дільничних інспекторів міліції за місцем мешкання з питань надання інформаційної допомоги та юридичних консультацій жертвам насильства в сім’ї.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5656 |
Додати коментар: