
Газ: дорого для гаманця та дорого для життя
Газ – корисна й необхідна у сучасному побуті річ.
Майже кожна сім’я використовує його повсякденно.
Тому ні для кого не є зайвим знати правила безпеки у користуванні ним, а також поводження у разі надзвичайних ситуацій пов язаних із витіком газу або запалення пожежі у зв’язку із неправильним користуванням газовими опалювальними обладнаннями.
Чи не щороку в Україні трапляються повідомлення про трагедії, спричинені вибухами побутового газу чи невірним облаштуванням газових приладів.
Тому категорично забороняється самовільно встановлювати, переставляти, ремонтувати та замінювати будь-які газові прилади – побутові газові плити, проточні газові нагрівачі (колонки), газові ємнісні водонагрівачі, опалювальні котли та печі.
Під час експлуатації газового устаткування не дозволяється підігрівати балони зі зрідженим газом, встановлювати їх поблизу опалювальних приладів, виявляти витікання газу за допомогою запаленого сірника, користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням. Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо у випадку затухання одного з пальників приміщення загазовується і може статися вибух.
Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над запаленими пальниками плити, користуватися газовими плитами для опалювання приміщень.
Димові та вентиляційні канали слід періодично перевіряти. Особлива небезпека створюється, якщо в димоходах відсутня тяга. При відсутності чи зворотній тязі, а також під час сильних вітрів та атмосферних опадів, різкому перепаді температури повітря користуватися газовими апаратами з відводом продуктів згоряння в димоходи категорично забороняється.
Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є також контроль за тим, чи повністю згоряє газ. Неповне згоряння газу призводить до інтенсивного виділення в приміщення чадного газу, який отруйно діє на організм людини.
Витікання газу на з’єднаннях слід перевіряти тільки мильним розчином. Якщо у приміщенні відчутний запах газу, потрібно припинити користуватися газовими приладами, перекрити крани до приладів та на самих приладах, відчинити вікна й двері, щоб провітрити приміщення. Якщо загорівся газ у місці витоку, не слід намагатися гасити полум’я – доки газ горить, небезпеки вибуху немає. Слід евакуювати всіх людей із приміщення та викликати аварійну газову службу й рятувальників. Потрібно спробувати перекрити подачу газу, стежачи, щоб не загорілися розташовані поблизу вогню предмети (штори, рушники, меблі тощо).
При отруєнні чадним газом і задусі до прибуття «Швидкої» слід винести потерпілого на свіже повітря, покласти на рівному місці, полегшити дихання, дати понюхати нашатир, зробити штучне дихання. Потім тепло вкрити й стежити, щоб потерпілий не заснув.
Насамкінець хочеться нагадати, що газом слід користуватися економно, не допускайте, аби газові прилади працювали без потреби. Дітей та осіб, які не контролюють свої дії, до користування газовими приладами допускати не варто.
Андрій Неруш,
провідний інспектор ЧМВ УДСНС у Чернігівській області
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6124 |
Додати коментар: