Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Надзвичайні події
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Як законно захистити природу?
Як законно захистити природу?

Як законно захистити природу?

Міжвідомча нарада з питань додержання законодавства щодо охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, а також водних об’єктів, які використовуються для риборозведення відбулась у прокуратурі області.

Повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

У нараді спільно з прокурорами взяли участь керівники обласних органів влади та контролю.

На сьогодні залишаються невирішеними питання зменшення негативного впливу на біоресурси господарської діяльності підприємств водокористувачів, забірні пристрої води яких не забезпечені належними рибозахисними пристроями та скид ними неналежно очищених стічних вод. Розповсюджені і факти здійснення забороненої діяльності у межах прибережно-захисних смуг, їх засмічення та забудова, чисельні факти незаконного вилучення та реалізації рибних ресурсів.

Причинами цього є, в першу чергу, неефективність роботи, а іноді і бездіяльність органів контролю, відсутність належної взаємодії між ними та правоохоронними органами.

Замість вжиття дієвих заходів, спрямованих на усунення порушень законодавства в сфері охорони водних живих ресурсів, посадовці самі стають на шлях злочину. До прикладу, у минулому році прокуратурою області розпочато кримінальне провадження за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди головним держінспектором Чернігіврибоохорони, у якому постановлений обвинувальний вирок.

Проблемними питаннями залишаються незадовільна робота контролюючих органів з попередження правопорушень щодо водних біоресурсів; торгівлі незаконно виловленою рибою та забороненими знаряддями лову; реалізації риби та рибопродукції в торгівельних мережах, яка не відповідає ветеринарно-санітарним вимогам та становить загрозу здоров’ю громадян.

Таким чином, проблема забезпечення додержання законодавства щодо охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, а також водних об’єктів, які використовуються для риборозведення залишається актуальною та такою, що потребує невідкладного вирішення.

На нараді були висвітлені саме ті чинники, які негативно впливають на збереження рибних ресурсів, санітарне і епідемічне благополуччя населення та обговорювалися можливі шляхи вирішення цього питання.

За результатами наради визначено конкретні організаційні заходи щодо забезпечення неухильного додержання законів у цій сфері. 

Коментарі (1)

Аналітик | 2014-07-29 14:26

Скільки галасу було щодо створення РЛП "Ялівщина", Місяць пройшло, а що маємо. 168 га зелених легенів міста Чернігова передано до спільної власності територіальних громад області, тобто вивели з під контролю жителів міста. А тепер зайдіть до РЛП і що бачимо. Роблять все хто хоче. Фірма "ВЕНА" будує потужну трансформаторну підстанцію, створюючи електромагнітне поле для РЛП, хто хоче, той руба зелені насадження прямо в РЛП, не кажу про варварів-автомобілістів, які гасають по РЛП.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM