
Дівчата й пацанчики, здавайте пальчики!
«Здавати батарейки – це модно!»: у цьому чернігівців хочуть переконати активісти за підтримки міської влади. Принаймні, такі наміри були озвучені на сьогоднішній профільній нараді, яка відбулася у міськраді.
Пункти із прийому відпрацьованих «пальчиків» діють у Чернігові не перший рік, утім нести батарейки на утилізацію містяни не поспішають.
Більшість чернігівців знає, у кращому випадку, лише один пункт прийому відпрацьованих пальчиків, а чимало містян не усвідомлюють тієї шкоди, яку завдає екології одна викинута у сміття батарейка. А вона, між іншим, забруднює 400 літрів ґрунтових вод і до 20 квадратних метрів землі.
Міська рада вирішила опікуватися цієї проблемою через 2 роки після того, як про це заговорили еко-активісти та небайдужі підприємці. Вони першими почали встановлювати у своїх магазинах скриньки для збору батарейок.
Піонер цієї корисної справи – директор магазину «Адреналін» Сергій Воробйов. Спочатку містяни не надто активно здавали відпрацьовані пальчики: за перші 2 місяці, пригадує він, зібрали лише 5 кілограмів.
Зараз цей процес іде активніше: за півроку на переробку відправили більше 200 кілограмів.
Утім, якщо порівняти ці показники зі Льовом, де розташовується єдиний в Україні завод із переробки батарейок, цифри не надто оптимістичні. «У місті Лева один магазин фототехніки збирає 500 кілограмів відпрацьованих батарейок лише за один місяць» - говорить Сергій Воробйов.
Програма максимум для Чернігова – аби містяни здавали на переробку 10 відсотків від придбаних батарейок. До речі, у Норвегії цей показник сягає 40 відсотків.
Однак навіть аби змусити чернігівців здавати десяту частину від придбаного потрібно багато чого зробити.
По-перше, оприлюднити перелік пунктів прийому батарейок (їх у місті трохи більше десятка) та розмістити по Чернігову відповідну рекламу.
По-друге, необхідно встановити аналогічні скриньки у більшості магазинів.
По-третє, розпочати активну роботу із юнаками і дівчатами. Приміром, лунала пропозиція встановити скриньки зі збору батарейок у школах, а також роздавати інформаційні буклети про шкоду, яку завдає кожен викинутий пальчик.
А для любителів змагань пропонується запровадити конкурси на найбільшу кількість зданих батарейок. Централізовано збирати та відправляти до Львова відпрацьовані пальчики обіцяють в управлінні житлово-комунального господарства.
Заступник міського голови Анна Романова обіцяє – бюрократичної тяганини із запуском цього важливого для міста проекту не буде. Поки що ж повинні пройти консультації із санепідемстанцією із приводу облаштування пунктів прийому батарейок.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4887 |
Коментарі (6)
Дмитрий | 2014-06-12 10:58
Марія | 2014-06-12 10:23
Яся | 2014-06-11 22:01
1. Магазин: "Адреналін", пр. Перемоги, 127
2. Мережа магазинів «Світ рослин»
вул. Шевченка, 36-А (навпроти Горсаду)
вул. Рокосовського, 62 (Електрон)
пр. Миру, 126-А (Бойова)
вул. Горького, 65
3. Мережа магазинів Watson's
вул. Рокосовського, 35 (Сіверський)
вул. Рокосовського, 10
пр. Миру, 32
4. «Епіцентр» (на виході)
5. ЧДТУ, вул. Шевченка, 95, ауд. 400
6. вул. Толстого, 147-В
7. МТС, пр. Миру, 45
8. Магазин Moyo (у МегаЦентрі)
9. Інтермеццо, вул. Шевченка, 9
А также есть в салоне Космо на Кирпоноса.
Чернігівець | 2014-06-11 20:43
Алекс | 2014-06-11 19:57
boris | 2014-06-11 18:20