Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
безпека життя
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Кому там труби прочистити?
Кому там труби прочистити?

Кому там труби прочистити?

До настання холодів всім споживачам газу необхідно потурбуватися про свою безпеку - перевірити стан системи вентиляції і димоходів житлових приміщень.

Ці майже невидимі конструкції є дуже важливими, адже очищають наші оселі від небезпечного чадного газу, який виділяється при роботі газових приладів. Від їхньої справності напряму залежить наше життя і здоров`я.

Нормальну роботу димовентканалів контролюють декілька організацій. Вони виконують різні функції і взаємодіють між собою. З особливою пильністю перевіряються користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід (опалювальні котли, печі і ємкісні водонагрівачі).

Періодичність перевірки і прочищення (1 або 2 рази на рік) залежить від сезонності роботи приладів і виду димоходів. Вентиляційні канали - не рідше 1 разу на рік або одночасно з димовими. 

Що перевіряють газівники?

В першу чергу газове господарство слідкує за своєчасним наданням власниками актів на димовентканали. У разі їх відсутності або отриманні акта з негативним висновком облгаз вправі ініціювати відключення споживачів від газопостачання, адже ця ситуація розцінюється як порушення Правил, що загрожує виникненням аварійної ситуації з непередбачуваними наслідками.

Обслуговуванням димовентиляції «Чернігівгаз» не займається. Під час планових перевірок працівники ПАТ «Чернігівгаз», лише перевіряють наявність тяги в димових та вентиляційних каналах. Це робиться безкоштовно. Якщо ви володієте інформацією про вимагання газівниками оплатити за перевірку тяги, відразу повідомляйте за телефоном довіри : (0462) 64-42-97.

Що мають робити спеціалізовані організації?

А ось весь комплекс заходів для забезпечення правильної роботи димових та вентиляційних каналів виконують спеціалізовані організації, що мають на них дозвіл і ліцензію. Це фахівці, яких у народі називають «пічниками».

Вони повинні слідкувати, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень, і у разі необхідності прочищають або ремонтують їх, перевіряють щільність і відокремленість ДВК, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. В нашій області зазначені роботи виконують близько 35 організацій, які мають діючий дозвіл, підготовлений персонал і спецобладнання. Їх перелік та координати ви можете дізнатися на сайті ПАТ «Чернігівгаз» http://gaz.cn.ua/  в категорії «Споживачу».

Якщо представник організації, яка здійснювала перевірку, виявляє несправність каналів він попереджає споживача під розписку про небезпечність користування газовими приладами, оформлює акт перевірки і терміново передає до газового господарства для вжиття відповідних заходів щодо відключення газових приладів.

Яка роль власника будинку?

Щоб вищезгадані акти були своєчасно надані до газового господарства  дбає власник будинку. Правила безпеки систем газопостачання говорять: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах - на голову, у приватних будинках - на власників.

Якщо власник будинку ЖЕК - він самостійно організовує і виконує роботу власними силами або залучає сторонні організації. Порядок оплати визначає також ЖЕК.

Якщо будинок має іншу форму власності (ОСББ, ЖЕП, ЖБК тощо) цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку.

В будинках, які належать громадянам на правах особистої власності, господар може самостійно проводити повторні перевірки, прочищати димоходи і вентиляційні канали за умови, що він пройшов  інструктаж і отримав пам'ятку в організації  житлово-комунального господарства. В зимовий період не рідше одного разу на місяць домовласник зобов'язаний проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.

Як показує практика, переважно в селах люди поважного віку нехтують цими правилами або взагалі неспроможні самостійно виконувати перевірку димоходів, тому цю функцію на себе беруть спеціалізовані організації. А щоб селяни не боялися пускати пічників до осель, і не думали, що до них прийшли шахраї вимагати гроші за непотрібну послугу, треба заздалегідь погоджувати перевірку із сільською радою, розклеювати оголошення і під час обходу подвір`їв пред’являти посвідчення.                 

Що треба знати споживачам?

Втім кожен з нас має чітко усвідомлювати, що жоден документ чи перевірка не допоможе, якщо він особисто не буде відповідально ставитися до безпеки життя і здоров`я, як власного, так і оточуючих. Не змінюйте облаштування димових та вентиляційних систем. Не перекривайте вентиляційні канали, не встановлюйте витяжки з примусовим видаленням повітря з приміщення, адже це може призвести до зворотної тяги в димовому каналі, не замуровуйте і не заклеюйте «кармани» і люки, призначені для чищення димоходів.

Слідкуйте за нормальною роботою газових приладів, димоходів та вентиляції, і обов`язково перед увімкненням газових приладів перевіряйте наявність тяги.

Довідка: За даними Держгірпромнагляду станом на 30 вересня 2013 р. в Україні при використанні газу в побуті сталося 53 випадки отруєння чадним газом, постраждало 110 осіб, з них 60 – загинули. В Чернігівський області зареєстрований один не смертельний випадок отруєння чадним газом.

Коментарі (2)

Споживач | 2013-11-04 13:54

«Вони повинні слідкувати, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень, і у разі необхідності прочищають або ремонтують їх, перевіряють щільність і відокремленість ДВК, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом.» Не смешите людей. Никто никаких проверок не делает. В лучшем случае акт покупается на пороге жилого дома, можно купить в так называемой «специализованной организации», чинушам их доставляют на работу и т. д. Назовите хотя бы один случай, когда печник залез на крышу и проверил оголовок или очистил дымоход от сажи и мусора.

Споживач | 2013-11-04 13:03

 "Порядок оплати визначає також ЖЕК." - прошу автора статті пояснити, що означає цей вислів і чи повинні власники квартир в багатоквартирних будинках платити за акт, коли оплата послуг з обстеження, прочистки та обслуговування ДВК входить в калькуляцію на оплату послуг з утримання будинків (квартплата).
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM