Останнє оновлення: 20:07 четвер, 3 липня
Надзвичайні події
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Побутові злочини та висока аварійність на дорогах – головні проблеми області
Побутові злочини та висока аварійність на дорогах – головні проблеми області

Побутові злочини та висока аварійність на дорогах – головні проблеми області

Координаційна нарада за участю керівників обласної державної адміністрації, обласної ради та правоохоронних органів регіону відбулась днями під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи.

Повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

На нараді обговорено стан ефективності взаємодії правоохоронців у сфері  профілактики та протидії злочинності і корупції.

Вжитими спільними заходами, щодо виконання вимог Президента України та Генерального прокурора, вдалося не допустити погіршення стану злочинності на Чернігівщині. Водночас ефективність роботи правоохоронних органів задля зміцнення законності та правопорядку в області ще не повною мірою відповідає вимогам сьогодення і потребує подальшого удосконалення співпраці.

Зокрема, незважаючи на зменшення облікованих тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, залишилась сталою кількість зареєстрованих умисних вбивств – 30. Зареєстровано 42 тяжких тілесних ушкодження, з них 4 - що спричинили смерть потерпілого.

Найчастіше посягання на життя та здоров’я людей відбувалося унаслідок побутових конфліктів та зловживання спиртними напоями, що вказує на недостатню профілактичну роботу як органів внутрішніх справ, так і органів державної влади та місцевого самоврядування. 

Ще одним проблемним питанням на території області, як і у державі в цілому, є висока аварійність та травматизм на дорогах. Так, у поточному році на території області зареєстровано 350 дорожньо-транспортних пригод, у яких 80 осіб загинуло та 403 особи отримали тілесні ушкодження.

Органами ДАІ області задокументовано понад шість тисяч випадків керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння, понад шість тисяч перевищень швидкості, майже одну тисячу порушень правил обгону та маневрування, понад одну тисячу порушень правил проїзду перехресть, а також дві тисячі порушень правил проїзду пішохідних переходів.  

І хоча робота щодо профілактики порушень водіями транспортних засобів проводиться, слід звернути увагу на стан дорожнього покриття та облаштування елементів доріг (дорожні знаки, розмітка), що можливо лише у взаємодії з органами влади, місцевого самоврядування та відповідними державними органами.

В області зменшилась кількість вчинених злочинів проти власності, передусім крадіжок (2694 проти 3124), грабежів (159 проти 169), розбоїв (34 проти 36). 

Значно менше правопорушень вчинено неповнолітніми (103 проти 275), особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення (708 проти 1900), у стані алкогольного сп’яніння (417 проти 509).

Прокурор області також звернув увагу на важливість реалізації затверджених, як у державі в цілому, так і в Чернігівській області зокрема, програм, спрямованих на протидію злочинності та корупції.

- Я підтримую позицію керівництва облдержадміністрації, якою  заплановано проведення низки власних заходів щодо координації та взаємодії місцевих державних адміністрацій з територіальними підрозділами внутрішніх справ та прокуратури у сфері забезпечення дотримання норм Конституції України, зміцнення правопорядку, - підкреслив прокурор області.

Координаційна нарада прийняла рішення, спрямовані на активізацію роботи, покращення взаємодії правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування,  у сфері боротьби зі злочинністю та корупцією в регіоні.

Фото з сайту облдержадміністрації

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чи працюють хештеги в Інстаграм? І до чого тут ШІ?

SVOBODA.FM