
В області зростає рівень корупції?
Координаційна нарада керівників правоохоронних та судових органів області під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулась днями у прокуратурі області.
Повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.
Учасники наради обговорили стан ефективності протидії корупції та злочинності, в тому числі її організованим формам.
У вступному слові Максим Говоруха зазначив, що прокуратурою області та правоохоронними органами вжито ряд організаційних і координаційних заходів щодо забезпечення впровадження положень нового Кримінального процесуального кодексу України, що сприяло підвищенню ефективності захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.
— В області не допущено загального погіршення динаміки злочинності. Майже на 20 відсотків зменшилась кількість особливо тяжких злочинів та на 8 тяжких кримінальних правопорушень, - сказав прокурор.
Водночас, ефективність роботи задля зміцнення законності та правопорядку на Чернігівщині ще не повною мірою відповідає вимогам сьогодення. Потребує покращання проведення оперативно-розшукової діяльності оперативними підрозділами, яка належним чином не вплинула на ефективність протидії злочинності, у тому числі її організованим проявам.
Не є достатньою ефективність протидії корупційним правопорушенням. За розслідуваними у поточному році кримінальними провадженнями про корупційні правопорушення до суду направлено усього 11 обвинувальних актів стосовно такої ж кількості осіб. А загалом до Єдиного реєстру досудових розслідувань з початку року внесено відомості про 39 корупційних правопорушень.
При цьому корупційні злочини майже не виявлялися на пріоритетних напрямках, зокрема, у фінансово-кредитній, банківській системах, у сферах приватизації, охорони здоров’я та інших. Потребує також активізації робота щодо боротьби з корупцією адміністративно-правовими засобами.
Прокурор області також звернув увагу на важливість реалізації затверджених, як у державі в цілому, так і в Чернігівській області зокрема, програм, спрямованих на протидію злочинності та корупції.
Питання протидії корупції не залишаються поза увагою органів виконавчої влади місцевого самоврядування. Вживаються заходи щодо запровадження системи контролю за витратами посадовців. З числа працівників кадрових підрозділів визначено відповідальних за своєчасне подання декларацій про майно, доходи і витрати. У багатьох органах влади визначено підрозділи «внутрішньої безпеки», на які покладено функції виявлення правопорушень серед працівників відповідних організацій.
Водночас, з року в рік кількість притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є порівняно високою. Зокрема, у поточному році до кримінальної відповідальності притягнуто 5 посадовців, адміністративної – 10.
Координаційна нарада прийняла рішення, спрямовані на активізацію роботи, покращення взаємодії правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, у сфері боротьби зі злочинністю та протидії корупції.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7517 |
Посилання до теми:
20.06.2013 Що пов’язує Кузьміна та «ніжинського Лозинського» ?
Коментарі (3)
Идеалист | 2013-06-22 00:37
Проф. Преображенский | 2013-06-21 08:11
Идеалист | 2013-06-21 01:27