
Як вас дурять в Інтренеті?
Операція "Трикстер", що проходить на Чернігівщині, сприяє розкриттю шахрайств через Інтернет, виявленню латентних злочинів, припиненню незаконної діяльності віртуальних обмінних пунктів та реальних пунктів вводу-виводу електронних грошей.
Повідомляє УМВС України в Чернігівській області.
Аналіз криміногенної ситуації свідчить, що значну частину від зареєстрованих злочинів складають протиправні заволодіння коштами громадян з використанням електронно-обчислювальної техніки та інтернет-мережі, саме тому операція називається «трикстер» (обманщик). Основними схемами вчинення шахрайств з використанням ЕОМ та інтернету є:
- отримання передоплати під приводом купівлі-продажу товарів та послуг;
- створення віртуальних „фінансових пірамід" в кіберпросторі (МММ-2011, SWB, INTWAY та інші);
- під приводом прийняття внесків як інвестицій, довірчого управління фінансовими активами, надання інших фінансових послуг в інтернет-мережі, у тому числі для участі в операціях, які здійснюються на міжнародному міжбанківському валютному ринку „Форекс";
- під виглядом розіграшу коштів чи подарунків, у тому числі з використанням платних телефонних номерів чи коротких повідомлень;
- шляхом розміщення оголошень з пропозиціями високоприбуткової роботи вдома з обов'язковим первинним (вступним) внеском;
- через пропозиції перераховувати кошти на так звані «чарівні гаманці», відкриті в небанківських електронних платіжних системах, що нібито автоматично збільшують вкладену суму та повертають вкладнику.
Збитки від такого виду злочинної діяльності лише в проекті „МММ-2011" становлять 350-400 млн. доларів США.
Злочинці активно використовують можливості різного роду прогалин правового поля й анонімно реєструють електронні гаманці на вигадані анкетні дані, що призводить до безконтрольного здійснення транснаціональних платіжних операцій, електронної конвертації валют, обміну електронних грошових одиниць на готівкові чи безготівкові кошти і навпаки. Тому міліція звертається до громадян бути вкрай пильними і обережними під час інтернет комерції чи купівлі товарів через інтернет.
Останнім часом досить розповсюдженим видом обману через всесвітню мережу є шахрайство за допомогою розсилки листів електронною поштою, тому
- не відповідайте на електронні листи від підозрілих продавців;
- не проводьте повну або часткову передоплату за допомогою грошового переказу (Western Union, Webmoney, MoneyGram);
- якщо оголошення здалося вам підозрілим, відмовтеся від угоди.
Наприклад, шахраї розміщують на сайтах оголошення про продаж автомобіля (іншої техніки) за ціною в 3-4 рази меншою середньоринкової. При цьому в ролі "продавця" зазвичай виступає іноземець однієї з країн Європи.
Автомобіль нібито знаходиться за кордоном, і його відправку повинна здійснити міжнародна транспортна компанія. В ході переговорів потенційний покупець автомобіля отримує підтверджені від транспортної компанії, що автомобіль вже знаходиться у них і всі витрати з доставки оплачені "продавцем".
Покупець отримує фіктивний лист, в якому адміністрація сайту нібито підтверджує реєстрацію даного автомобіля в Україні, а також надійність транспортної компанії. При цьому в лист можуть бути вставлені логотипи сайту, а підписи до нього може бути вказано ім'я одного зі співробітників служби підтримки сайту.
Після цього "продавець" просить перерахувати гроші на його рахунок, а на доказ своєї чесності надсилає скановані копії свого паспорта і посвідчення водія.
Будьте уважні, так діють шахраї! Якщо ви отримали лист подібного змісту, відразу ж припиняйте будь-які контакти з даними "продавцем" і ні в якому разі не переводьте гроші на його рахунок.
Якщо ви маєте підозру щодо чесності того чи іншого інтернет-продавця, телефонуйте у відділ боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Чернігівській області за номером 4-32-87.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6131 |
Посилання до теми:
30.05.2013 Чернігівці буянять
31.05.2013 Електронні гроші під контролем НБУ
30.05.2013 Говоруха захищає бюджетні кошти
16.06.2013 Туристична морда Чернігова. Про рекламу (фото)
10.06.2013 Перевезення пасажирів: Хто клепає «липові» документи? (фото+ відео)
Додати коментар: