Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Економіка
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / 70-ліття медслужбі УМВС області (фото)
70-ліття медслужбі УМВС області (фото)

70-ліття медслужбі УМВС області (фото)

Відомчі медики органів внутрішніх справ Чернігівщини відсвяткували 70-річний ювілей з часу створення служби.

Її історія бере свій початок з 1943 воєнного року. 25 квітня в лікарні з поліклінікою УМВС відбулися урочистості, на які були запрошені працівники медичного закладу, керівництво УМВС, ветерани служби.

Про це повідомляє сайт чернігівської міліції КОП.

От вже 70 років медична служба Управління МВС України в Чернігівській області стоїть на варті здоров'я міліції Чернігівщини. Одразу після визволення Чернігівщини від фашистських загарбників постало завдання організувати профілактичну і лікувальну допомогу особовому складу ОВС, більшість якого комплектувалась з поранених та покалічених фронтовиків.

Спочатку при господарському відділі НКВС по Чернігівській області було створено санітарну частину, на яку покладалася організація та надання медичної допомоги особовому складу органів внутрішніх справ та державної безпеки. Тоді штат санчастини складався лише з 6 осіб: начальника, лікаря-терапевта, двох медсестер, педіатра і кучера кінного візка.

Від імені керівництва УМВС на зборах виступили перший заступник начальника УМВС Олександр Любарець, заступники начальника УМВС Валерій Костильов та Едуард Гребенюк. Поважні гості вручили керівникові медичного закладу цінні подарунки та побажали подальших успіхів на ниві охорони здоров'я міліціонерів області.

Урочисте зібрання з нагоди 70-річчя медслужби відкрила начальник сектору медичного забезпечення УМВС Алла Галеєва. Вона розповіла про історію становлення служби, згадала перших начальників медичної служби, на долю яких випали тяжкі воєнні та післявоєнні роки - це Мяло Юрій Михайлович, Колонський Гензель Львович, Іванько Олександр Гнатович, Колотов Євген Родіонович, Сморчкова Галина Афанасіївна. На превеликий жаль, їх вже  немає на цьому світі, у минулому 2012 році пішов з життя Колотов Євген Родіонович.

Далекого 1982 року з ініціативи медичної служби і за підтримки начальника УВС Седака Олександра Івановича почалися підготовчі роботи з відбору місця проектування та будівництва лікарні для співробітників та їх сімей. Наприкінці 1984 року почалося будівництво лікарні, яким керував прораб Олександр Демидович Біцай.

Велику допомогу у виділенні асигнувань на будівництво лікарні надавали медслужбі начальники УВС Юрій Андрійович Вошкін і Олексій Васильович Євдокимов та заступник начальника УВС Михайло Матвійович Гринь. Допомагали в будівництві лікарні всі відділи УВС області, особливо відділ ДАІ і відділ пожежної охорони.

28 квітня 1988 року відбулося офіційне відкриття лікарні з поліклінікою на 360 відвідувань і 60 ліжок стаціонару. Згодом ліжковий фонд розширився до 90, було відкрито відділення для реабілітації хворих, які постраждали під час ліквідації аварії на ЧАЕС.

Багато доброго встигли зробити для відомчих медиків колишні начальники медичної служби, професіонали найвищого ґатунку - Короп Людмилу Іванівну і Лаврика Михайла Петровича, які внесли неоціненний вклад в розвиток відомчої медицини Чернігівщини.

Як згадувала Короп Людмила Іванівна (учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії), коли відкрили лікарню, фінансування матеріально-технічного забезпечення було настільки добре, що весь час поставало питання, щоб іще з медичного обладнання придбати для лікарні. Завдяки тогочасним вимогам та активній позиції Людмили Іванівни у лікарні з'явилися новітні методики діагностики, лабораторних та інструментальних методів дослідження.

При Лаврику Михайлі Петровичу були створені регіональна спеціалізована медична бригада, центр психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору, була збудована санепідемстанція.

На даний час лікарня з поліклінікою обслуговує не тільки працівників і пенсіонерів міліції та членів їх сімей, а ще на договірній основі особовий склад територіального управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, управління державної пенітенціарної служби, державної податкової служби у Чернігівській області.

Збагатилася матеріально-технічна база лікарні, кардинально змінився зовнішній вигляд приміщень, вони набули сучасний вигляд, облаштована прилегла територія. Щорічно медичний заклад поповнюється новітнім медичним лікувально-профілактичним обладнанням. Так, за останні роки придбано велоергометр, електронейроміограф, відкрито кабінет озонотерапії. В стаціонарі створена палата для надання невідкладної допомоги, яка оснащена реанімаційним обладнанням, дефібрилятором та електрокардіографом. У 2011 році лікувальний заклад отримав ліцензію на медичну практику і пройшов акредитацію, отримавши сертифікат вищої категорії.

Хронічні стресові ситуації, ненормований робочий день, переохолодження, вплив негативної інформації, вимушене втручання в конфліктні ситуації безслідно не минають, через що профілактика стресів для працівників ОВС, дуже важлива, тому при центрі  психіатричної допомоги та професійного   психофізіологічного відбору сектору медичного забезпечення УМВС створено автоматизований комп'ютерний клас, в якому проводяться медичні і цільові психіатричні огляди особового складу, добираються кандидати на службу  і навчання в навчальні заклади МВС. У 2011 році клас був повністю оновлений, проведено ремонт приміщення, придбано комп'ютерне обладнання та комп'ютерні програми.

2012 року Україна приймала чемпіонат Європи з футболу, і медична служба не залишилася осторонь - медичні працівники сектору брали активну участь в медичному забезпеченні особового складу зведеного загону Чернігівської області.

На сьогодні перед медичною службою стоїть ще одне важливе завдання - організація і проведення навчання особового складу УМВС області з надання першої невідкладної допомоги. Для цієї мети при поліклініці створений клас, який дозволяє проводити як теоретичні заняття, так і практичні. Клас оснащений: двома тренажерами  серцево-легеневої реанімації, відео проектором, екраном, відеофільмами та іншими наглядними посібниками.

Для медичного забезпечення та довгострокового диспансерного спостереження за постраждалими від Чорнобильської катастрофи та надзвичайних ситуацій при поліклініці працює відділення виїзної медичної бригади. На сьогоднішній день на обліку поліклініки перебуває 618 осіб по  області, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Медичне забезпечення ветеранів війни - один з пріоритетних напрямків діяльності сектору  медичного забезпечення УМВС України в Чернігівській області. Ветерани війни забезпечуються першочерговим медичним обстеженням, диспансерним оглядом та госпіталізацією.

За ветеранами в поліклініці закріплений лікар-терапевт, який проводить диспансерний огляд та лікування прикріпленого контингенту. На обліку у лікаря-терапевта перебуває 112 ветеранів війни. В питанні медичного забезпечення ветеранів війни медики тісно співпрацюють з ветеранською організацією та її головою Скнарем Павлом Семеновичем.

Колектив сектору медичного забезпечення пам'ятає історію відомчої медицини, продовжує започатковані традиції. В музеї історії міліції Чернігівщини достойне місце посідає стенд про історію медичної служби, який був оновлений силами сектору медичного забезпечення. При секторі діє первинна ветеранська група апарату УМВС України в Чернігівській області.

Щороку в пам'ятні дати відвідуються за місцем проживання та в лікарні ветерани війни, медичної служби, чорнобильці, їм надається матеріальна допомога

Наприкінці свого виступу Алла Галеєва подякувала ветеранам медичної служби за професіоналізм та багаторічну  плідну працю -  Арнаутовій Ганні Наумовні, Леонтієвій Ганні Іванівні, Гончаровій Людмилі Микитівні, Мамчичу Борису Федоровичу, Романову Василю Федоровичу, Денисенко Надії Михайлівні, Трохимчуку Анатолію Миколайовичу, Сакун Надії Феодосіївні, Кушнір Аллі Трохимовні, Козаченко Василю Петровичу, Лук'янову Анатолію Микитовичу, Бочаровій Людмилі Олександрівні та багатьом іншим.

Алла Галеєва побажала всім присутнім міцного здоров'я, щастя, миру, злагоди, родинного затишку, натхненної праці та процвітання відомчої медицини Чернігівщини. Після завершення офіційної частини присутні переглянули святковий концерт, підготовлений аматорським колективом медслужби та запрошеними творчими колективами міста.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM