Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Надзвичайні події
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Як в області ігнорують дітей-інвалідів (фото)
Як в області ігнорують дітей-інвалідів (фото)

Як в області ігнорують дітей-інвалідів (фото)

Міжвідомча нарада «Про стан додержання законодавства у сфері охорони життя і здоров’я дітей, насамперед, спрямованого на захист прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку» пройшла під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи.

Повідомляє Прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Спільно з прокурорами у заході взяли участь в.о. заступника голови облдержадміністрації Ю. Музика,  керівники Управлінь освіти і науки, охорони здоров’я, Головного управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей обласної державної адміністрації,

Як зазначив у вступному слові Максим Говоруха, одним із пріоритетних завдань, які сьогодні стоять перед усіма органами влади є не тільки захист, але й повнота реалізації прав дітей на охорону життя і здоров’я, і в першу чергу, дітей з інвалідністю.

- Наше зібрання і покликане відпрацювати спільний план дій щодо захисту прав дітей з обмеженими можливостями та їх родин», — підкреслив прокурор області.

В області проживає понад 170 тисяч дітей, з них понад 100 тисяч перебувають під диспансерним наглядом, 4,4 тисячі — з вадами фізичного та розумового розвитку, 3,9 тисячі - дітей-інвалідів.

- І особливо прикро, що прокурорські перевірки продовжують встановлювати факти порушень прав дітей-інвалідів на соціальне та медичне забезпечення, їх реабілітації, охоплення освітою тощо, — підкреслив Максим Говоруха.

Органами влади не вирішено забезпечення умов безперешкодного доступу інвалідів до навчально-виховних закладів області. Проблемним є забезпечення підручниками учнів, особливо з вадами зору, що навчаються у спеціальних загальноосвітніх закладах.

З 201 шкільного автобуса, придбаного в області, лише один пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. З 36 загальноосвітніх шкіл м. Чернігова лише 3 обладнані пандусами.

Неповною мірою додержуються вимоги ст.ст. 33, 63 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо забезпечення дітей-інвалідів безоплатним протезуванням. Зокрема, потребують невідкладного протезування 46 дітей з порушеннями слуху та 8 з діагнозом «анофтальм». Водночас, затверджені бюджетні видатки на ці заходи не в змозі задовольнити їх потребу у повному обсязі.

Не вирішено проблему санаторно-курортного лікування дітей-інвалідів. Через неналежну організацію розподілу путівок у санаторіях проліковано лише 381 дитина-інвалід. Водночас залишилися не використаними майже 100 путівок. При цьому, упродовж трьох останніх років понад 30 дітей-інвалідів в Ічнянському, Ріпкинському та Чернігівському районах не отримали жодної путівки.

Учасниками наради визначено заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку, вирішення їх нагальних проблем. Зокрема заплановано перевірки стану надання оздоровчих та реабілітаційних послуг дітям-інвалідам у спеціальних установах, забезпечення дітей-інвалідів протезами, технічними засобами пересування і реабілітації.

Питання стану дотримання законодавства у сфері охорони життя і здоров’я дітей, захисту їх прав, а в особливості прав дітей-інвалідів завжди перебувають на особливому контролі прокуратури Чернігівської області.

Коментарі (1)

Я | 2013-04-11 16:59

" в області 3,9 тисячі - дітей-інвалідів" і в санаторіях проліковано 381 дитину, а решта зачекають до повноліття, а потім їх передадуть іншим органам. Моїй дитині 9 років - жодної путівки не виділили в санаторій
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM