
"Все мы под колпаком у Мюллера"
В зв'язку з введенням у дію нового кримінального процесуального кодексу України змінилися і ситуація з реєстрацією повідомлень про злочини та події.
Тепер реєстрації підлягає ВСЯ без винятку інформація, яка надходить по лінії екстреного виклику «102» .
ВСЯ вона записуються на магнітні носії та періодично прослуховуються керівництвом та перевіряються при проведенні звірок.
Про це повідомляє сайт чернігівської міліції КОП.
Шановні громадяни, у разі якщо Вам відмовили у прийнятті заяви або виникають сумніви щодо розгляду заяви чи повідомлення, а також невиконання своїх службових обов'язків посадовими особами органів внутрішніх справ та не прийняття ними заходів реагування відповідно до законодавства України, просимо Вас звертатися до УМВС України в Чернігівській області на телефон довіри.
З цього приводу повідомляємо, що заявник має право:
1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;
2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;
3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.
Прийом та реєстрація заяв і повідомлень регламентується ст.ст. 60, 214 нового Кримінального процесуального кодексу України, а також п.3 ч.1 ст.10 Закону України "Про міліцію", пунктами 7 і 4 Положення про МВС України, та Інструкцією про порядок ведення єдиного обліку в органах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженою наказом МВС України від 19.11.2012 № 1050.
Так, частина 4 статті 214 нового Кримінального процесуального кодексу України зобов'язує міліцію приймати та реєструвати заяви і повідомлення про злочини, адміністративні правопорушення та інші події, а також своєчасно приймати по них рішення.
Реєстрації в ЄО (єдиний облік) підлягають всі без виключення повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення з подальшим внесенням їх в ЄРДР (єдиний реєстр досудових розслідувань) за умови наявності в них формальних ознак кримінального правопорушення;
Датою подання заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення до органів внутрішніх справ вважається дата реєстрації такої заяви чи повідомлення в ЄО органу внутрішніх справ.
Прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника, здійснюється цілодобово і негайно тим органом внутрішніх справ, до якого надійшло звернення чи повідомлення або самостійне виявлення слідчим або іншою службовою особою органу внутрішніх справ з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
Одночасно з реєстрацією, оперативний черговий, згідно Інструкції, направляє на місце події слідчо-оперативну групу чи групу швидкого реагування, уживає всіх можливих заходів щодо запобігання кримінальному правопорушенню або його припинення, організовує негайні дії щодо встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила, у найкоротший строк.
Про виявлення інформації на сайтах Інтернету про вчинення кримінальних правопорушень, службовими особами органів внутрішніх справ складається вмотивований рапорт, який передається до чергової частини для реєстрації його в журнал ЄО. Оперативний черговий доповідає про зареєстрований рапорт керівникові органу досудового розслідування для внесення відомостей в ЄРДР, одночасно - інформує про зареєстровану інформацію начальника органу внутрішніх справ.
Анонімні листи, що містять відомості про вчинені кримінальні правопорушення, реєструються лише в підрозділах документального забезпечення органу внутрішні справ і передаються з резолюцією керівника органу до структурних підрозділів для використання при розкритті злочинів.
У той же час анонімні повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, що надійшли до чергової частини органу внутрішніх справ по телефону (про мінування вокзалів чи загрозу нормального функціонування об'єктів життєзабезпечення, та інше) оперативним черговим реєструються в ЄО негайно, доповідаються керівнику органу досудового розслідування для внесення відомостей в ЄРДР.
Одночасно оперативний черговий відразу направляє на місце події слідчо-оперативну групу та вживає всіх можливих заходів щодо запобігання кримінальному правопорушенню або його припинення, організовує негайні дії щодо встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила, у найкоротший строк.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7778 |
Посилання до теми:
27.03.2013 Напад на сина відомого фотокора (фото)
12.03.2013 Увага! Розшук злочинця Пономарева (фото)
5.03.2013 Сліди і авто видали вбивцю (фото)
14.03.2013 Екс-майор міліції підозрюється у пораненні вагітної і вбивстві дитини в Борзні
Коментарі (1)
Operator. | 2013-03-28 20:33
БУУ-ГА-ГА-ГА!!! Це що, на аудіокасети? Чи, може, на бобіни? БГАГАГА!!