
65 дітей-інвалідів залишили без слухових апаратів
Прокуратура перевірила додержання вимог законодавства щодо захисту прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.
Уповноважені органи не забезпечували комплексного підходу до розв’язання проблем дитячої інвалідності.
Повідомляє Прес-служба прокуратури Чернігівської області.
До розроблення індивідуальних програм реабілітації дітей-інвалідів не завжди залучаються фахівці органів праці та соціального захисту населення, освіти, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших органів, які здійснюють заходи з реабілітації. Належний контроль за їх виконанням не здійснюється.
Виявлено майже 40 дітей, програми яких своєчасно не переглянуто або взагалі не складалися. Не всі вихованці шкіл-інтернатів пройшли призначене їм лікування у реабілітаційних закладах та санаторіях.
Не забезпечено слуховими апаратами 65 дітей-інвалідів.
На неналежному рівні працюють санаторно-курортні відбіркові та лікарсько-консультативні комісії закладів охорони здоров'я.
У 2012 році не використано понад 100 санаторно-курортних путівок. Разом з тим, упродовж трьох років 75 дітей-інвалідів з Ічнянського, Ріпкинського та Чернігівського районів жодного разу не оздоровлювалися у санаторії.
Через невиконання батьками рекомендацій лікарів трьом дітям із Куликівського району, які мають вроджені аномалії розвитку, до цього часу не встановлено інвалідність, чим порушується право дітей на необхідну медичну та соціальну допомогу. Про вказані сім’ї соціальні служби не повідомлялися.
Більшість сімей, у яких виховуються діти-інваліди, не охоплена соціальними послугами.
Кошти вихованців дитячих будинків-інтернатів (пенсії та соціальні допомоги) спрямовуються не на поліпшення умов їх проживання, а майже у повному обсязі витрачаються на харчування, придбання одягу та взуття.
Не виконуються вимоги законодавства щодо створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до закладів освіти, громадського транспорту тощо. Зокрема, у м. Чернігові з 36 шкіл лише 3 обладнано пандусами. Для підвезення учнів з порушеннями опорно-рухового апарату, зору в області спеціально обладнано 2 шкільні автобуси, проте їх кількість є недостатньою.
За результатами перевірок міськміжрайпрокурорами внесено 43 подання (в тому числі голові Чернігівської обласної державної адміністрації), у яких поставлено вимогу про притягнення до дисциплінарної відповідальності 68 посадових осіб органів та закладів охорони здоров’я, освіти, соціальних служб. Поновлено права 91 дитини. Заявлено позов на суму майже 9 тис. грн. Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9479 |
Посилання до теми:
20.02.2013 Комфорт для пасажирів-інвалідів
11.03.2013 Конкурс талантів для «особливих» діток. Анонс
21.02.2013 Допоможіть Іринці! (відео)
25.02.2013 Православна виставка-ярмарок відбудеться у Чернігові на початку березня
15.02.2013 Валентин врятує Іринку Лановенко (фото)
Коментарі (2)
О72 | 2013-03-13 14:11
Світлана | 2013-03-12 16:02