Останнє оновлення: 20:07 четвер, 3 липня
Надзвичайні події
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Як страждала екологія області в грудні
Як страждала екологія області в грудні

Як страждала екологія області в грудні

170 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 89 об’єктах різної форми власності, з них комплексно 66 провела у грудні Державна екологічна інспекції у Чернігівській області.

Про подію «Високий Вал» повідомив представник екологічної інспекції в Чернігівській області.

За результатами перевірок складено 215 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 207 осіб. Матеріали 8-ми справ передано у судові органи та 5-ти - у правоохоронні органи.

Загальна сума накладених штрафів склала 30,209 тис.грн., стягнуто 32,164 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:

- у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 96 осіб. Накладено штрафів на суму 14,484 тис.грн., стягнуто 13,736 тис.грн.;

- у сфері державного контролю по рослинному світу до адміністративної відповідальності притягнуто 29 осіб. Накладено штрафів на суму 3,655 тис.грн., стягнуто 3,094 тис.грн.;

- у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 27 осіб. Накладено штрафів на суму 4,777 тис.грн., стягнуто 4,913 тис.грн.;

- у сфері державного контролю за тваринним світом до адміністративної відповідальності притягнуто 26 осіб. Накладено штрафів на суму 2,992 тис.грн., стягнуто 2,278 тис.грн.;

- у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 23 осіб. Накладено штрафів на суму 3,196 тис.грн., стягнуто 7,888 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у грудні, пред’явлено 24 претензії та позовів за екологічні збитки на загальну суму 91,798 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 478,677 тис.грн.

Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПОСП “Кіпті” (Козелецький район) виявила порушення Водного Кодексу України.

Сільгосппідприємством самовільно без дозволу на спеціальне водокористування з артезіанської свердловини за період з 16.05.2012 року по 19.09.2012 року забрано 45,9 м³ підземних вод. Сума збитків становить 1614 гривень. Порушнику пред’явлено претензію про добровільне відшкодування збитків.

Під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства КП “Господар” Варвинської селищної ради, виявила порушення вимог Водного кодексу України та Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”.

За період з 16.06.11р. по 18.10.12р. очисні споруди підприємства працювали неефективно. У водний об’єкт (річку Удай) з очисних споруд скидались зворотні води з перевищенням нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин.

Сума збитків становить 1155 гривень. Порушнику пред’явлено претензію про добровільне відшкодування збитків.

Також, під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства ПрАТ “Кремінь” (Ічнянський район), ПАТ по газопостачанню та газифікації “Чернігівгаз”, ПАТ “Чернігівське підприємство по переробці та реалізації рибних товарів “Чернігівриба” та ТОВ “Фірма ”ЛІНК” (м.Чернігів) Державна екологічна інспекція у Чернігівській області виявила порушення ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Порушникам пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволів, відповідно 3586, 3434, 1660, 1476 грн.

Під час проведення планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ “Прогрес” (Сосницький район) екологічна інспекція виявила порушення Водного Кодексу України та “Порядку спеціального використання лісових ресурсів”.

Товариством самовільно без дозволу на спеціальне водокористування з артезіанської свердловини за період з 08.08.2011 року по 28.11.2012 року забрано 100 м³ підземних вод.

Також в ході перевірки встановлено пошкодження дерев до ступеня неприпинення росту при заготівлі деревини в лісових насадженнях в суміжному виділі. Комісійно проведено заміри периметрів пошкоджених дерев та складено перелікову відомість.

Порушнику пред’явлено претензії про добровільне відшкодування збитків у сумі 4501 та 3147 грн. відповідно.

За порушення природоохоронного законодавства у грудні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність 9-ти об’єктів:

- Експлуатацію котла на твердому паливі КСТГ-50 для опалення адмінбудівлі, зварювального поста сільськогосподарського виробничого кооперативу “Полісся”;

- Діяльність стаціонарного джерела викидів забруднюючих речовин в атмосфе6рне повітря (сушарка М-819) СТОВ “Богданівське”;

- Діяльність автозаправної станції ТОВ “Саксесс”;

- Діяльність установки по утилізації ртутьвмістних ламп ПАТ “Чернігівське Хімволокно”;

- Діяльність стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (котел на твердому паливі, повітронагрівачі рідкопаливні марки Master WA33 (2 шт.), апарат зварювальний) ТОВ “Підприємство “Енергія”;

- Діяльність ТОВ “Підприємство “Енергія”;

- Діяльність ТОВ “Едванс”;

- Діяльність, яка призводить до утворення відходів, ТОВ ім. Попудренко;

- Діяльність, яка призводить до утворення відходів Прилуцької філії ПАТ “Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту”.

Підприємствами та організаціями порушено вимоги Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про охорону атмосферного повітря”, “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та “Про відходи”. Рішення щодо відновлення діяльності можуть бути прийняті за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7904 одиниці пересувних транспортних засобів та 2934 вагони.

Здійснено екологічний контроль 15227,6 тон вантажів та радіологічний контроль 273525,4 тон вантажів.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чи працюють хештеги в Інстаграм? І до чого тут ШІ?

SVOBODA.FM