250 люмінесцентних ламп біля пам’ятника “Жертвам репресій” (фото)
Зараз багато людей користуються люмінесцентними лампами, проте мабуть не всі знають, а можливо і не хочуть, що з ними робити коли вони стають непридатними до використання.
Про подію «Високий Вал» повідомив представник екологічної інспекції в Чернігівській області.
Підтвердженням цьому стало повідомлення, яке надійшло за телефоном до Держекоінспекції у Чернігівській області від небайдужих до існуючих проблем жителів м.Чернігова.
Оперативно відреагувавши на отриману інформацію, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області під час проведення перевірки виявлені відпрацьовані люмінесцентні лампи в кількості близько 250 штук, в лісовому масиві на прилеглій території до автодороги Чернігів – Гомель (
Власника цих відходів встановити не вдалося, а відтак - відходи, що не мають власника або власник яких невідомий - вважаються безхазяйними. Але судячи з кількості викинутих ламп, ймовірно вони належать якомусь підприємству.
Керуючись ст. 20 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” Держекоінспекцією у Чернігівській області направлено лист Голові Чернігівської райдержадміністрації та Голові комісії по безхазяйним відходам щодо вжиття заходів стосовно ліквідації з подальшою демеркурізацією вищезазначених безхазяйних відходів.
Варто нагадати, що люмінесцентні лампи належать до першого класу відходів — надзвичайно небезпечні.
Без перебільшень, небезпека від розбитої (пошкодженої) люмінесцентної лампи є надзвичайною, оскільки в одній компактній люмінесцентній лампі міститься 4 мг ртуті, які утворюють таку кількість парів важкого металу, яких вистачить для формування достатньої для гострого отруєння людини "атмосфери" у 20 кубометрах повітря.
Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона акумулюється в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.
Оскільки дане питання надзвичайно актуальне, варто нагадати, що в нашому регіоні збором відпрацьованих люмінесцентних ламп мають право займатися ПП “ДОН-БАС” та ПАТ “Чернігівське Хімволокно”.
Довідка
Згідно з чинним законодавством за недотримання вимог щодо поводження з відходами на фізичних осіб накладаються штрафи у розмірі від 340 до 1360 грн., а на посадових осіб і громадян - суб"єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7716 |
Додати коментар: