Будьте обережні з піротехнікою! ВІДЕО
Під час святкування Нового року майже кожна людина бачила чимало різноманітних феєрверків, які з різних сторін стрімко летіли вгору, а іноді навіть по непередбачуваній траєкторії.
Користувалися ними де кому заманеться, навіть поблизу житлових будинків та інших будівель. Це говорить про те, що деякі люди або не розуміють яку небезпеку таїть у собі піротехніка, або свідомо порушують правила користування нею.
Однак така безпечність може призвести до пожежі чи травмування. Тому на порозі святкування Різдва Христова не зайвим буде ще раз нагадати населенню про наступне:
- при покупці піротехнічних виробів обов’язково звертайте увагу на наявність сертифікатів їх відповідності вимогам безпеки. Якщо даний документ відсутній, то реалізація та використання такої продукції заборонена. Також не забувайте перевіряти терміни придатності виробів;
- зберігати піротехніку слід в недоступних для дітей місцях і так, щоб виключити вірогідність її випадкового спрацювання внаслідок удару, пошкодження, куріння, дії нагрівальних приладів тощо;
- перед тим, як привести в дію піротехнічний виріб, спочатку ознайомтеся з інструкцією по його використанню, а потім чітко виконуйте всі вимоги, які в ній вказані. Ні в якому разі неможна ударяти по піротехниці, тягти її за гніт, переносити в кишенях, під одягом, кидати під ноги перехожих, із вікон, балконів або дахів будівель;
- для запуску феєрверків, ракет обирайте рівне місце, яке розташовано на відстані не ближче 50-ти метрів від будівель та 100-150 метрів від а АЗС чи інших вогненебезпечних об’єктів;
- після приведення в дію піротехніки, незалежно від того спрацювала вона чи ні, не підходите до неї 15-20 хвилин, адже Ви не бачите процесу, який відбуває усередині (ґніт може ще повільно горіти і тоді виріб дострілює).
Тепер кілька слів про інші заходи безпеки. Для ілюмінації використовуйте тільки справні гірлянди заводського виготовлення. Пам'ятайте, що прикраси та святкові костюми, які зроблені з синтетики, вати, паперу та інших легкозаймистих матеріалів, дуже небезпечні з пожежної точки зору.
Сприяє розвитку пожежі й хвоя, яка встигла до Різдва достатньо висохти та може миттєво спалахнути від хлопавки, бенгальського вогника, не кажучи вже про свічки, петарди або феєрверки.
Коли виходите з приміщення або лягаєте відпочивати, не забувайте вимкнути електричні та газові прилади. Слідкуйте за розвагами дітей, адже без нагляду вони можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем, піротехнікою, пожежонебезпечними приладами тощо. Пам’ятайте, що причиною багатьох надзвичайних подій з непередбачуваними наслідками є зловживання алкоголем.
Прес-служба
УМНС України в Чернігівській обл.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5852 |
Посилання до теми:
1.01.2012 Піротехніку вилучали кілограмами
29.12.2011 Рейдом – по піротехніці
27.12.2011 Святкуючи, не забувайте про заходи безпеки
21.12.2011 Як НЕ варто бавитися піротехнікою. ВІДЕО
24.12.2010 Обережно: «базарні» петарди!
14.12.2010 Піротехніка – небезпечна! Застереження
25.12.2008 Жахнуло? Сам винен! Фото
Додати коментар: