Останнє оновлення: 17:51 неділя, 15 червня
Екологія
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Недостатня відкритість влади та незаангажованість громади в корені проблеми річки Стрижень
Недостатня відкритість влади та незаангажованість громади в корені проблеми річки Стрижень

Недостатня відкритість влади та незаангажованість громади в корені проблеми річки Стрижень

20 вересня в експертному клубу "Чиста політика" відбулась прес-конференція, присвячена завершенню проекту «Екологічна політика м. Чернігова: вирішення проблеми забруднення р. Стрижень», який реалізований Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень.

Проект передбачав оцінку відповідних положень місцевих програмних документів в сфері екології, дій місцевої влади щодо їх реалізації та розробку рекомендацій щодо подальшого оздоровлення р. Стрижень.

В рамках проекту проведено громадську експертизу місцевих програм щодо реалізації екологічної політики у м. Чернігові, зокрема очищення р. Стрижень, на основі офіційних запитів, контент-аналізу, глибинних інтерв’ю та експертних обговорень. В якості експертів залучались фахівці місцевих органів виконавчої влади, науковці, представники громадських організації та ЗМІ.

За словами керівника проекту Максима Корявця, забруднення р. Стрижень є однією з найболючіших екологічних проблем Чернігова. Дослідження, проведені Поліським фондом, засвідчують, що питання екології є п’ятим у рейтингу місцевих проблем і турбує 18% чернігівців, а безпосередньо проблема очищення р. Стрижень – 12,4%. Її вирішення, на думку експертів, має передбачати припинення потрапляння до річки зливних та каналізаційних стоків, заборону будівництва у водоохоронній зоні, облаштування берегової смуги та підвищення екологічної культури населення міста.

Основним документом, яким керується міська влада при розробці програм та заходів з оздоровлення р. Стрижень, є Техніко-економічне обґрунтування проекту «Поліпшення екологічного стану річки Стрижень в місті Чернігові». Як відзначив віце-президент Поліського фонду Юрій Вдовенко, експерти в цілому позитивно оцінюють склад та зміст заходів ТЕО та висловлюють думку про їх достатність для оздоровлення Стрижня.

Водночас існує низка проблем щодо реалізації поточних програм. По-перше, це нерівномірність здійснюваних заходів та порушення визначених термінів виконання робіт, що є наслідком незабезпечення запланованих обсягів фінансування. По-друге, недостатнє інформування громади про здійснювану діяльність,  одним із наслідків чого стала критична реакція Громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області на початок робіт у 2010 році.

На думку експертів, з метою підвищення ефективності екологічної політики з оздоровлення р. Стрижень необхідно:

-      запровадити систему моніторингу, оцінки та контролю реалізації програмних положень та окремих заходів;

-      оприлюднити у відкритому доступі документи стосовно поліпшення екологічного стану р. Стрижень, якими у своїй діяльності керується Чернігівська міська рада;

-      провести публічне звітування відповідальними виконавцями щодо здійснених заходів та їх фінансування;

-      зміцнити співробітництво з громадськими організаціями в процесі вирішення проблеми, прийняття проблемоорієнтованих регулятивних актів, проведення стратегічного планування та оцінки;

-      підвищити рівень екологічної культури мешканців міста та запровадити жорсткий екологічний контроль.

Результати та рекомендації, напрацьовані під час виконання проекту, узагальнені у черговому номері журналу «Поліська аналітика».

 

Проект «Екологічна політика м. Чернігова: вирішення проблеми забруднення р. Стрижень», реалізовано Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Коментарі (3)

Александр 4 | 2011-09-20 19:26

Грантоеды! власти *** подлизали и все хорошо\" так держать\"

ZZZ | 2011-09-20 17:22

Ни одной урны вблизи реки нет!

Черниговец | 2011-09-20 17:21

Нужно было все деньги которые предназначены на очистку реки тратить по назначению. Про дерибан этих денег за были и откатов было немало..
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чернігів: ворота і ноу-хау у … середньовіччі

SVOBODA.FM