
Магазини мережі «Союз» виробляють вбивчі курки гриль та салати?
Самогубцям у Чернігові не треба голосно кричати: «Отрути мені, отрути!» Можна просто сходити в магазин і купити курочку гриль або салат виробництва «союзної» кухні.
Якщо вам пощастить, ви не помітите шкідливого впливу на ваш організм. Може ваше печінка, як у Наполеона звикла до прийому отрути. Можливо ви, навіть, залишитесь задоволеними від обіду чи сніданку.
Але здебільшого, всі, хто смакував магазинними курчатами гриль або салатами, та наважилися поділитися власними враженнями, засвідчують, що відчували головний біль, розлад шлунку, а в декого була і блювота з подальшим зверненням до лікарів.
Так харчуватися звикла в основному молодь, яка іще не обпеклася.
Шанувальники білого м`ясця та салатів граються в гру, більш ризиковану, ніж... «російська рулетка». Якщо в барабан револьвера любитель гострих відчуттів заряджає один патрон із шести, то серед курей гриль та салатів, кожна друга може виявити смертоносною.
І скільки б не говорилося про те, що ці харчі небезпечні для життя, знаходяться люди, охочі ризикнути.
Не залишаються осторонь від небезпечної їжі і мешканці Чернігова.
В основу матеріалу покладені розповіді людей, які знають про приготування вбивчої їжі більше ніж будь-хто. Бо вони працювали або працюють в мережі магазинів «Союз» та «Квартал».
Невиправданий ризик
Останнім часом все частіше можна почути або побачити інформацію в ЗМІ про отруєння людей, яке сталося в наслідок вживання неякісних продуктів.
Зробимо невеликий екскурс в історію. Переконаємось, що подібною їжею люди травляться набагато частіше, ніж про це повідомляється. Здебільшого ЗМІ беруть до уваги резонансні отруєння, що стосуються десятків людей.
Так, за повідомленням Головного управління охорони здоров'я, з 8 по 10 червня 46 людей, котрі купували курятину в супермаркеті Велика Кишеня в Оболонському районі Києва, потрапили до лікарні з ознаками кишкової інфекції.
Ще раніше 12 осіб, купивши в одному з крупних столичних мережевих супермаркетів курку гриль та захворіли на сальмонельоз.
Тоді ЗМІ розповсюдили інформацію, що всі постраждалі чоловіки – будівельники, які працювали в столиці. Так от, вони розповіли, що перш ніж їм стало погано, вони пообідали куркою з супермаркету.
І це далеко не весь перелік сумної статистики.
Дикий приклад
Один з журналістів став свідком абсолютно дикої сцени. Правда, її героям пощастило. Він побачив, як чоловік в спецівці купував курочку гриль. Курочка була запакована в блискучу непрозору фольгу.
Через десять хвилин цей же чоловік з криками увірвався до магазину і продемонстрував продавцеві розпакований «делікатес», в якому кишіли... черви! «Це не наша!» – спробував викрутитися продавець. – «Ні, ваша! Ось чек!»
На шум збіглися інші продавці, завідуюча магазином. Скандал вдалося пригасити, замінивши курку, що протухла у спеку, іншим делікатесом.
Убивчі курчата
Що ж насправді відбувається з куркою, яка потрапляє до магазину? Про це розповіла продавець з одного з магазинів «Союз», який розташований в Чернігові.
З фабрики курочку привозять до магазину, де їй надають товарного вигляду: роблять епіляцію, видаляючи залишки пір`яного покриву, обробляють і фасують. Після цього вона відправляється на охолоджену полицю.
Тут, за правилами, курка не повинна затримуватися довше двох тижнів. Хоча і цей термін є доволі великим, якщо зважити на літню спеку.
По закінченні цього терміну продукція приходить у непридатність. Її мусять утилізувати. Але це за правилами.
У реальному житті «підстаркуватого» птаха відправляють на «омолоджуючі» процедури. Після них зовнішній вигляд продукту стає значно кращим.
Секрети «омолодження»
Суть цих процедур зводиться до того, що тушка добу вимочується в розчині марганцівки. Потім миють і переупаковують. Зрозуміло, що термін придатності на етикетці у неї теж оновлюється. Переклеюється.
Якщо ж курку так ніхто і не спокусився придбати, птах повертається на додаткову обробку. Її ще раз вимочують, але вже в оцтовому розчині, щоб прибрати трупний дух. Потім вона приправляється спеціями, після чого «покращені» кури прямують знову на фасування – в набори для барбекю або у відділ «Кури гриль».
Не доводиться говорити вже про те, що кури супер-корисні для здоров`я, навіть, коли вони свіжі. Адже вони, часто вирощені на антибіотиках, які використовуються виробниками. Їх в корми додають для того, щоб курчата швидше росли. Тому «фабричні» кури зростають за півтора місяці, а домашні – за 4—6.
Делікатесні салати
Дещо схожа ситуація і з салатами, що виготовляються на магазинних кухнях.
Як розповіла колишня працівниця магазину «Союз», то на їх виготовлення використовуються продукти, термін використання яких, здебільшого, вже закінчився.
Таким чином в магазині вирішили зменшити власні втрати через зіпсовані продукти, які слід вивозити на смітник. Натомість, виробництво та продаж майже безвідходні.
Адже, на салати йде майонез, термін придатності якого вже закінчився, але він так і залишився на полицях магазину. Звісно, продавати його вже не можна, як і складно повернути виробникові(торгівля винна – не змогла продати, замовила більшу кількість). Отож майонез іде до якогось із салатів.
Секрет знищення запаху
Якщо ж майонез вже і зовсім зіпсувався та почав якось неприродно тхнути, то до салатику додається звичайна олія та додаткові спеції, що забивають неприємний запах.
Але єдиним майонезом все не обходиться. Для виготовлення салатів під красномовною назвою «Удар по печінці» використовують продукти із закінченим терміном реалізації. Це стосується ковбаси, маринадів, м’ясних виробів та інших продуктів, що затримались на полицях, але придатні для вбивчих салатів. Що, як не салати, буде загартовувати ваш організм у боротьбі з отрутою?
Навіть овочі і ті беруться з так би мовити, відходів.
Капуста чи морква, що втратила товарний вигляд, обрізується, а ще придатні на вигляд частини йдуть на салати. Якщо ж капуста і зовсім зіпсована її можуть «підмакіяжити» з якимось м’ясом.
Те ж відбувається і з іншими стравами, які виготовляють на кухнях магазинів. Так піддають неабиякому ризику життя людей.
Але керівництво магазинів це мало турбує, бо для кожного з них головне отримати прибуток, а не годувати чернігівців здоровою і корисною їжею.
Контроль
Єдиним контролюючим органом, який може вплинути на ситуацію є санепідемстанція. Але до її впливу спритні торгівці отрутою для нашої печінки вже добре прилаштувалися.
Насправді ж їх не лякають перевірки, бо максимально, що їм світить - це штрафні санкції з боку СЕС та вони з легкістю перекриваються отриманими прибутками.
Регулярні перевірки з боку СЕС та виписані штрафи це цілковито підтверджують.
Немає законної можливості і зовсім закрити ці пекельні кухні. Бо умови приготування їжі витримані згідно зі стандартами та санітарними нормами – підтримується чистота, є необхідне обладнання, проводиться дезінфекція та інше.
Що ж стосується самих продуктів, з яких вся ця отрута готується, то і тут виникає дилема. Бо насправді, спритників треба піймати за руку.
Треба сподіватися на розум людей, які більше не стануть купувати вбивчу їжу та не ризикуватимуть власним життям.
P.S. Намагання отримати коментар від директора регіонального відділення «Північ» компанії ЗАТ РК «Євротек» Олексія Пилипка, які є власниками згадуваних магазинів «Союз» та «Квартал», залишилися марними.
Ігор Мироненко
На правах рівного доступу редакція «Високого Валу» готова надати цю можливість керівництву «Євротек».
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 14112 |
Коментарі (22)
123 | 2011-07-30 16:21
:))) | 2011-07-29 22:54
читач | 2011-07-29 15:25
Что толку от того что вы будете гавкать. Ну гипотетически закроют все магазины , придём к Вам и будем у Вас покупать продукты. Ждёмс от Вас статьи , где хорошие куры гриль и где нужно всё покупать
иван | 2011-07-29 08:10
Да нормальное зажигание...)) Внезапно только куда-то искра затерялась. Кто-то самооценку поднять решил при помощи клавиши Del...) А где там кто "информационный продукт" откладывает, так лично мне глубоко по фень-шую...)
one | 2011-07-28 22:32
:))) | 2011-07-28 22:02
я рад | 2011-07-28 17:07
Шева | 2011-07-28 16:47
Удивлённый | 2011-07-28 16:31
Раз уже прикрыли, так вы ещё раз проблем хотите?
я | 2011-07-28 09:57
Николай | 2011-07-28 09:18
иван | 2011-07-28 09:15
Юрий | 2011-07-28 08:51
пролд | 2011-07-28 07:12
Все таки маленькие магазинчики. где за прилавком сама хазяйка, а клиенты постоянные, намного лучше.
иван | 2011-07-27 23:09
Саныч | 2011-07-27 20:05
инспектор | 2011-07-27 18:50
Кухарь | 2011-07-27 18:05
Та взагалі, ці кухні треба закривати не тельки в Союзах, а й в інших магазинах.
Operator. | 2011-07-27 17:14
Хто цікавиться тим, що їсть, той вже всі їх (супермаркетів) прийоми знає. А хто не цікавиться, аби тіки чимось закусити - той помітить лише кишащих хробаків чи саме отруєння.
Я їх називаю "курчата ГНиль"
Коза-ностра | 2011-07-27 16:49
А.Коваленко | 2011-07-27 16:22
Николай | 2011-07-27 15:46