Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Демократія від Лукашенка
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / За три останні «інтернет-революції» в Білорусі засуджено близько 1800 осіб.
 За три останні «інтернет-революції» в Білорусі засуджено близько 1800 осіб.

За три останні «інтернет-революції» в Білорусі засуджено близько 1800 осіб.

За три останні «інтернет-революції» в Білорусі засуджено близько 1800 осіб. Більшості з них присудили адміністративні арешти - від 5 до 15 діб за статтею «нецензурна лайка в громадському місці». Більшості з них присудили адміністративні арешти - від 5 до 15 діб за статтею «нецензурна лайка в громадському місці». Серед них - не тільки учасники протестних маніфестацій, а й прості перехожі.

6 липня виходить з магазину домогосподарку люди в штатському затягли в автозак тільки за те, що на питання «В акціях берете участь?» Вона відповіла: «Так, завжди!», маючи на увазі різні рекламні заходи продуктових марок. Також, за лжесвідчення, за оплески під час акції протесту в Гродно оштрафували на 8000 російських рублів ... однорукого чоловіка.

Крім затриманих останнім часом, продовжують перебувати в тюрмах учасники «Площі» 19 грудня 2010 року - у них терміни серйозніше, від 6 місяців до 5 років.

Ангели проти бісів влади

Громадська кампанія «Ангел-охоронець» закликає білорусів взяти участь у долі ув'язнених, запрошують стати персональним ангелом-охоронцем одного з них, вибравши на сайті зі списку арештантів того, у кого ще немає такого помічника на волі, щоб люди не залишалися в холодній камері без найнеобхідніших речей, не відчували себе самотніми і покинутими.

«Через те, що інформація про укладені не систематизована, допомога надається дуже нерівномірно. Людині, що знаходиться в ізоляторі тимчасового утримання можна передати тільки одну передачу в день, - говорять організатори кампанії. - Не знаючи один про одного, різні люди намагаються допомогти одному і тому ж ув'язненому, - і їм відмовляють у прийнятті передачі. А в той же самий час інша людина може сидіти в камері без теплих речей, тому що його друзі та родичі не знають про його долю.

«Ангели-охоронці» організовують передачу в ізолятор речей і предметів гігієни, збирають гроші для подальшої допомоги та лікування своїх підопічних, влаштовують їм зустріч з ізолятора. Трапляється, що родичі, що зібрали передачу свого близького, передають її зовсім іншій людині, тому що їхнього сина чи чоловіка вже відвідали в цей день «ангели».

«А якщо будуть сили і бажання, ви можете й далі допомагати збереженим, - написано на сайті кампанії, - Можливо, багатьох з цих людей звільнять з роботи, відрахують з вузів. Ніхто з них не повинен залишитися без допомоги, наодинці зі своїми проблемами. Не варто розраховувати на чудеса. Треба робити їх самим!».

Відгукуються багато, причому допомагають не тільки білоруси, але і жителі сусідніх держав: наприклад, соратники з Польщі організовують літній відпочинок для опонентів політичного режиму, які постраждали від дій влади, і запрошують тих, хто звільнився з ув'язнення, відпочити разом з сім'єю від політичних репресій на півдні сусідньої країни.

Деякі ангели-охоронці відкрито висловлюють свою думку про дії влади: 6 липня до самого знаменитому політичному ізолятору Мінська на вулиці Окрестіна приїхала машина з плакатом за задньому склі: «Хапай мене, я теж плескав!». Водій цієї машини привіз гроші для допомоги репресованим.

Не фотографуйте, будь ласка!

Кореспондент «Вільної Преси» вирушив на Окрестіна, щоб особисто переконатися в тому, наскільки сильна солідарність білорусів.

Ізолятор знаходиться на пустирі, недалеко від знаменитого на всю республіку шкірно-венеричного диспансеру «Прилуки». Стіна до стіни з дорослим приймачем-рапределітелем варто дитячий, куди доставляють малолітніх безпритульних та хуліганів. «Політичний» можна відрізнити по довгій черзі вздовж його затягнутих колючим дротом стін. Люди пишуть записки на серветках, ховаючи їх у середину упаковки, переливають соки в прозорі пластикові пляшки, спілкуються один з одним.

Зрідка в загратованих вікнах на секунду миготять рука або особа когось із ув'язнених, і тут же зникає - підходити до вікон категорично заборонено.

Як тільки присутні дізнаються, що перед ними - журналіст, десятки людей в один голос говорять те, що зазвичай працівники ЗМІ в Білорусі чують від спецслужб: «Не фотографуйте!». І охоче пояснюють причину такої дивної прохання. Виявляється, після того, як 8 липня до ізолятору приїхали представники преси, тюремники відмовилися приймати передачі, ця заборона поширився і на 9 число. Активістам громадської кампанії «Ангели-охоронці» довелося забирати принесені, але не прийняті передачі і відвозити їх до себе додому на зберігання.

А після публікації фотографій, на яких укладені через грати показують листки з революційними гаслами, на Окрестіна заборонили приносити для арештантів олівці та зошити. Також тепер не беруть одяг.

«Мовчазних» ув'язнених вивезли з Мінська

Втомившись від уваги звичайних людей, волонтерів, «ангелів» та журналістів, спецслужби вирішили 11 липня тихо перевезти близько 200 політичних в'язнів подалі від столиці Білорусі - в маленьке містечко Жодіно, що в 63 кілометрах від Мінська. Там розташована єдина в республіці в'язниця, де відбувають термін засуджені на довічне ув'язнення, а значить охорона і заходи безпеки там посилені. І звертаються з «політичними» як із звичайними зеками - про це розповів один із звільнених після терміну в 10 діб учасників мовчазної акції 3 липня.

«Ангели-охоронці» переїхали в Жодіно разом з підопічними, волонтери продовжують свою діяльність. Стоять замість працюючих родичів в тюремній черги, розподіляють передачі від громадських організацій, підвозять один одного до в'язниці і назад, збирають гроші на оплату штрафів, допомагають знайти нову роботу тим, кого звільнили через арештів.

Цією людської солідарності все більше бояться влади, але нічого не можуть з нею вдіяти: білоруси міцно стоять один за одного.

Мінськ, http://svpressa.ru/world/article/45682/

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM