
Чернігівці, очі вгору! Бурульки!
Щороку, з наближенням весни, мешканці міст наражаються на небезпеку бути покаліченими бурульками, що падають з дахів будинків. Надворі ще тріскучі морози, а льодяні гірлянди вже прикрашають балюстради наших будинків та архітектурних споруд.
Бурульки утворюються при низьких (мінусових по шкалі Цельсія) температурах, звичайно — кілька градусів нижче нуля, і при надходженні води.
За правилами техніки безпеки місця на тротуарах, де можуть трапитися випадки падіння бурульок з дахів будівель і споруд повинні бути захищені, проте червоні стрічки спостерігаються лише в поодиноких випадках.
Утворення бурульок на козирках, дахах будівель і споруд є серйозною проблемою. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Причому чим більше вага бурульки і чим вище будівля, з якої вона впала, тим більше вірогідність і серйозність травми.
Вже зареєстровані випадки травмування людей в цьому році. Нещодавно в Києві серед білого дня бурулька травмувала жінку.
Іноді падіння снігу, льоду з даху може призвести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до травми, яка не сумісна з життям.
Від бурульок і льоду страждають не тільки громадяни, але і матеріальні цінності. Наприклад, вони можуть завдати серйозного збитку припаркованим біля будівель автівкам. Бурульки великих розмірів можуть пошкодити або зовсім відірвати навісні ринви, супутникові антени, кондиціонери теж в небезпеці.
Крім того, величезна маса снігу, яка збирається взимку на дахах будівель, дає велике навантаження на конструкцію даху, що може призвести до пошкодження покрівлі. А це, в свою чергу, спричиняє значні витрати на подальший ремонт. Все це покладає особливу відповідальність на власників будівель, або на служби, що відповідають за їх безпечну експлуатацію.
Найпростіший спосіб справитися з бурульками – збити їх. Але необхідно враховувати, що покрівлі часто бувають складної конфігурації, з крутими схилами. Тому дотримуватися техніки безпеки, проводити роботи по прибиранню снігу, льоду з дахів будівель повинні люди із спеціальною підготовкою.
Олександр АТРОЩЕНКО, методист навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6852 |
Додати коментар: