
Спільні зусилля рятують від вогненної катастрофи
Другий тиждень поспіль триває посилена спільна робота підрозділів МВС та МНС, а також представників інших зацікавлених відомств, спрямована на запобігання виникненню пожеж лісових масивів, сільськогосподарських угідь тощо.
Проте рівень пожежної небезпеки залишається надзвичайно високим.
Причина, в першу чергу, криється у виняткових погодних умовах: нинішня літня спека за багатьма параметрами, як часовими, так і температурними, є рекордною за десятки років метеоспостережень.
Однак все на погоду не спишеш. Другим критичним фактором є людська байдужість або ж недбальство, ігнорування вимог пожежної безпеки. Попри всю повноту застережних заходів, впродовж липня та першої третини серпня на Чернігівщині виникло близько трьох десятків пожеж, внаслідок яких постраждали ділянки лісу або сільгоспугіддя.
На щастя, їх вдалося швидко подолати, не допустивши поширення вогню на значні території і завдання ним чималих збитків, а тим паче – створення загрози для розташованих поблизу населених пунктів Також спостерігалися окремі осередки займання торфовищ.
Аби не допустити в Україні катастрофічного розвитку ситуації, подібного до російського, керівництво держави вимагає від правоохоронців проводити наполегливу профілактичну роботу, жорстко реагувати на всі випадки порушення правил пожежної безпеки, що призвели до тяжких наслідків.
Як повідомив виконуючий обов'язки начальника УМВС України в Чернігівській області полковник міліції Іван Гамор, співробітники міліції (зокрема, тих підрозділів, що входять до блоку громадської безпеки – патрульна служба, дільничні інспектори міліції, екіпажі ДАІ тощо) активно залучаються до охорони порядку як на території лісових господарств, так і на під'їзних шляхах до них.
Наразі ж, сказав Іван Олексійович, всі дороги крізь лісові масиви, якими не здійснюється регулярне сполучення або рух технологічного транспорту, перекриті шлагбаумами, розставлені інформаційні знаки щодо тимчасової заборони відвідування лісів, на найбільш пожежонебезпечних дільницях чергують лісівники у форменому одязі. Щоденно підтримуються контакти з Гомельським та Брянським правоохоронцями, а також працівниками прилеглих до Державного кордону України тамтешніх лісництв.
Окрему увагу в нинішніх складних умовах міліція приділяє веденню постійної роз'яснювальної роботи серед населення. Щоденно відбуваються зустрічі правоохоронців з керівниками сільськогосподарських підприємств, головами та активістами місцевих територіальних громад.
Перспектива опинитися перед загрозою спільної біди вимагає відповідних спільних профілактичних дій. Тому сільські активісти – найперші помічники міліції у справі захисту лісу від випадкових людей, що з необережності чи від недбальства можуть спровокувати розгул вогненної стихії.
Додатковим застережним заходом, як нагадав виконуючий обов'язки керівника обласної міліції, є вимушена заборона здійснення полювання. Жадане свято для кожного мисливця – відкриття сезону полювання на пернату дичину – через цілком зрозумілі причини відкладається, поки що до 4 вересня.
Міліція та відповідальні працівники лісництв по всій території області проводять наради з користувачами мисливських угідь, під особистий підпис доводять кожному слухачеві зміст відповідного розпорядження. Також здійснюється рейдовий контроль дотримання тимчасової заборони полювання.
Останніми днями на території області подекуди пройшли грозові дощі, спостерігалося деяке зниження температури повітря, що створило ілюзію полегшення ситуації. Проте зменшення небезпеки пожеж, на жаль, поки що уявне.
Реальність інша: невеличкі пожежі трапляються щодня в різних куточках області. Вони швидко локалізуються відповідними службами та місцевим населенням, не встигаючи перетворитися на масштабні стихійні лиха – саме завдяки мобілізації усіх сил і засобів, загальній готовності до будь-якого розвитку ситуації. І надалі, тільки пильність та неухильне дотримання всіх правил пожежної безпеки, дозволять не допустити катастрофи.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7420 |
Посилання до теми:
12.08.2010 Вогнище для «любителів природи» стало платним! ФОТОфакт
11.08.2010 Міліція застерігає
8.08.2010 На Чернігівщині горять ліси і суха трава
6.08.2010 Як діяти при пожежі в лісі
6.08.2010 Особливості роботи ДАІ у спеку
6.08.2010 В лісі не палити і не курити. А краще – туди не ходити
6.08.2010 Горить трава, ліс і сміття
5.08.2010 Увага! Підвищена небезпека пожеж!
4.08.2010 У Коцюбинському триває спротив дерибану лісу
2.08.2010 Брянськ 1 серпня був вкритий димом
2.08.2010 Смог вкрив Москву
Додати коментар: