
Полум’я охопило три будинки. ФОТО
4-го липня о 10 годині у Ріпкинський райвідділ ГУ МНС України в Чернігівській області зателефонувала мешканка села Клубівка. Вона повідомила, що в неї на подвір’ї по вул. Червонопартизанській горить сарай.
За викликом одразу виїхав караул Ріпкинської районної пожежно-рятувальної частини. Рятувальники їхали до місця події 25 кілометрів.
За цей час через суху погоду та надто близьке розташування будівель вогонь вже охопив не тільки сарай, а і розташований поруч житловий будинок господарки та дві сусідських хати. При цьому площа пожежі продовжувала швидко розростатися і майже дісталася до наступних осель.
Про це Високому Валу повідомив Андрій Хожаїнов, помічник начальника ГУ МНС України в Чернігівській області, підполковник служби цивільного захисту.
Отже усі сили були направлені на ліквідацію полум’я, яке розповсюджувалося у напрямку ще неушкоджених будівель. На допомогу були викликані пожежні команди з Добрянського держлісгоспу та Ріпкинського агролісгоспу.
Використавши на гасіння за 5-7 хвилин весь запас води, пожежні машини безперебійно одна за одною їздили поповнюватися до найближчого вододжерела. Нелегкий двобій з вогнем тривав майже годину. Ще 4 години пішло на остаточну його ліквідацію.
Внаслідок пожежі знищено сарай і один житловий будинок. Ще два – значно пошкоджені. Причиною лиха стало порушення правил монтажу електромережі в сараї. А завадити лиху можна було б, якщо у лічильнику замість "жучків" стояли стандартні запобіжники.
Розповідаючи про цю подію, ніяк не можна обійти осторонь проблемне питання пожежогасіння на селі. Адже з реформуванням аграрного сектору на початку 2000 років почалося розпаювання майна сільськогосподарських підприємств. З цим перейшли у приватну власність приміщення пожежних депо та техніка.
З огляду на це ст. 27 Закону України "Про пожежну безпеку" та Постановою КМУ від 24.02.2003 р. №202 "Про затвердження Положення "Про місцеву пожежну охорону" передбачена передача протипожежних формувань сільгосппідприємств на баланс органів місцевого самоврядування. Проте не визначено механізм відрахування районними підприємствами, установами та організаціями 0,1% від основних та оборотних коштів та платежів з майнових видів страхування на утримання цих формувань.
Як результат, пожежні команди були скорочені у 58-ми селах Чернігівщини. Тож у випадку пожежі доводиться чекати поки приїде допомога аж з райцентру або інших сіл. А відстань до них часто складає 30 і більше кілометрів. Тому і маємо наслідки, як у випадку із Клубівкою.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9592 |
Посилання до теми:
20.06.2008 Підпали навмисні та необережні. Горів ліс
18.06.2008 Горимо через нехлюйство: 5 пожеж
28.05.2008 Пічка спалила кухню, а «Саратов» - хату
22.05.2008 Пожежі: Син спалив дах
16.05.2008 Чернігівщина: Вогонь гуляв по лісу і брав магазини
15.05.2008 Чернігівщина у вогні: Сім пожеж
Додати коментар: