Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
Нафтовидобування / Аварія
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Газовий факел палає на Прилуччині
Газовий факел палає на Прилуччині

Газовий факел палає на Прилуччині

Біля с. Боршна Прилуцького району о 3 годині у ніч на 2 липня виникла аварійна ситуація на нафтогазовому комплексі.

Сталося підвищення тиску в арматурі свердловини по видобуванню нафти № 700 до 135-136 атм внаслідок прориву міжпластового простору газовою сумішшю та потрапляння її в комунікації свердловини.

Про це Високому Валу повідомив В.А. Дейнека, в.о. начальника управління з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області.

Проектний робочий тиск, на який розрахована арматура, складає 60 атм. Дана свердловина проходила предексплуатаційне випробування.

З метою уникнення загазованості прилеглої території газова суміш відводиться від гирла свердловини через аварійний колектор та випалюється.

При цьому залишається загроза виникнення пожежі на свердловині, чому сприяє мала відстань до аварійного колектора – 45 м. Також ускладнює обстановку можливість розгерметизації арматури свердловини внаслідок надлишкового тиску.

Співробітники аварійної бригади тампонажного управління ВАТ „Укранафта” здійснюють ряд заходів з нарощування трубопроводу аварійного колектору. З метою збільшення відстані до свердловини проводяться підготовчі заходи щодо цементування основного стовбура свердловини.

Для проведення аварійних робіт задіяно 6 автоцистерн для підвозу води та 3 цементуючі агрегати тампонажного управління ВАТ „Укранафта” (20 співробітників).

Для забезпечення пожежної безпеки задіяно АЦ-40(130)63Б ДПЧ-7 та АЦ-40(130)63Б ОП ДПЧ-7 ЗДПО-1 по охороні об'єктів Нафтогазовидобувного управління „Чернігівнафтогаз” ВАТ „Укрнафта” (8 чоловік особового складу).

Ілюстрація: yalexx.livejournal.com

Коментарі (1)

Сергій | 2008-07-02 11:00

В 1963 году в пустыне возле урочища Урта-Булак на газовом месторождении случилась авария: возник фонтан газа высотой до 70 метров и объемом сгораемого газа до 14 миллионов кубических метров в сутки.
Фонтан был специально зажжен во избежание отравления сероводородом всего живого в округе, но потушить его не смогли. Пожар продолжался 1064 дня - почти три года.
Из-за высокой температуры невозможно было подойти к факелу ближе, чем на 250 метров. За длительное время горения факела в округе начала по-настоящему меняться экология. Местность покрылась копотью и огромное множество змей сползлось прохлаждения ради в небольшое окрестное озеро. Cтоит заметить, что приблизительно в 70 км к Востоку находился довольно крупный город, областной центр Бухара.
Два года факел пытались ликвидировать всеми известными на то время способами, в том числе расстреливали из артиллерии. Но все усилия оказались напрасными.
И тут специалисты из Москвы предложили оригинальный способ - «глушение» фонтана с помощью ядерного взрыва. Задуманное мероприятие было крайне сложным и рискованным. Одобрение на него было получено на самом верху руководства страны после довольно продолжительных колебаний.
Специальный ядерный заряд был опущен на глубину 1500 метров по наклонной шахте, которую специально пробурили из места, находящегося в отдалении от факела, и размещён поблизости газовой скважины. Бурить эту дополнительную шахту в непосредственной близости от скважины не представлялось возможным из-за высокой температуры горения факела. Из-за этого даже в шахте заряд пришлось охлаждать.
30 сентября 1966 года был произведен подрыв ядерного заряда, в результате чего газовая скважина была сбоку пережата слоями породы, и через несколько секунд фонтан пламени погас.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM