Бунт: Колонія для неповнолітніх у Прилуках
У Прилуцькій виправній колонії для неповнолітніх на Чернігівщині ув’язнені побили двох контролерів.
Старший сержант Анатолій Глущенко, 25 років, та прапорщик Олег Коваленко, 28 років, лікуються в неврологічному відділенні міської лікарні.
— Протистояння між адміністрацією та засудженими в колонії почалося в середині квітня, — каже Олександр Підгорний, 48 років, керівник чернігівського центру прав людини.
Контролерів побили двоє 18-річних. Вони засуджені за розбій та інші злочини.
— Засуджені поламали стільці, вибили кілька шибок. Зачинщиків відправили у дорослу зону. Але ситуація досі не стабілізувалася. Засуджені, окрім вихователів і викладачів, нікого не слухають. Колишній начальник колонії пішов на пенсію. Новому керівництву не вдається контролювати ситуацію.
Кажуть, у колонії сидять не тільки неповнолітні, а й злочинці старшого віку. Їх мали перевести до дорослої зони. Та за гроші залишили, бо в цій колонії кращі умови. Причиною бунту називають непорозуміння між молодшими в’язнями та засудженими старшого віку.
Керівництво колонії уникає коментарів. Начальник закладу із заступником виїхали у справах.
Після двох годин очікування вийшов заступник начальника соціально-психологічної служби Олександр Колесник. Сказав, що віднесе папери й повернеться. Однак не з’явився.
Ілюстрація: umoloda.kiev.ua
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 15634 |
Коментарі (6)
пап | 2013-08-18 19:53
опа | 2010-08-10 03:16
Валя. | 2009-12-03 15:33
Управління ДДУВП в Чернігівській | 2008-06-21 12:03
По-перше –сама назва статті «Бунт: колонія для неповнолітніх у Прилуках». Що саме розуміється під словом «БУНТ»? Яка мета, мотиви та підстави для такої характеристики? Обстановка у Прилуцькій виховній колонії є контрольованою та керованою. Всі служби працюють в нормальному ритмі. Вихованці забезпечені одягом, взуттям, харчуванням при необхідності їм надається медичне забезпечення, працює школа, професійно-технічне училище, іде завершення навчального 2007-2008 року. Так, іноді трапляються конфліктні ситуації, але ж вони вчасно виявляються співробітниками установи, проводяться відповідні перевірки, приймаються міри реагування. Беручи до уваги вік, рівень інтелектуального розвитку, умови життя, соціальне оточення більшості засуджених, які відбувають покарання в Прилуцькій ВК можна прогнозувати що в умовах конфліктної виникнення ситуації вихованці часто приймають невірні рішення та намагаються розв’язати конфлікт тими методами, до яких вони звикли до того, як попали в колонію, протягом перебування в своєму соціальному оточенні.
По-друге - чинним Кримінально-виконавчим кодексом України передбачена можливість залишення засудженого до настання його 22-річного віку. Причинами для такого рішення можуть бути: необхідність завершення загальноосвітнього, професійно-технічного навчання, закріплення виховного впливу, строк умовно-дострокового звільнення настає до набуття 22-х річного вік тощо. Якщо ж п. Валентина стверджує, що «...злочинців старшого віку за гроші залишили, бо в цій колонії умови кращі…» що стосується умов, можу погодитись - умови в установі дійсно створені хороші. Що стосується «…грошей…» то для того щоб робити такі заяви у засобах масової інформації, треба мати конкретну інформацію, конкретні факти.
По-третє - 25 травня 2008 року в установі дійсно відбулась конфліктна ситуація, в ході якої засуджений Я. (до речі 17-ти річний, засуджений за вбивство власного батька) у грубій формі відреагував на зауваження представників адміністрації, а на повторне зауваження при намаганні затримати його та відвести до чергової частини установи, спричинив тілесні ушкодження молодшим інспекторам нагляду. По даному факту прокуратурою м. Прилуки порушена кримінальна справа, ведеться слідство. Коментувати та надавати інформацію яка стосується проведення слідства я не буду і не маю права. Зазначу лише, що своїми діями молодші інспектори попередили подальший розвиток конфлікту, хоча в результаті й отримали ушкодження. Це дає підстави поважати їх за правильні дії в напружених умовах. До речі п. Валентина намагалась поспілкуватись з зазначеними працівниками установи, але вони відмовились від надання будь-якої інформації що стосується даної конфліктної ситуації. Виникає слушне запитання – звідки ж у п. Валентини інформація про «бунт» «бійку», та про те що «бійку вчинили двоє 18-ти річних вихованців, які засуджені за розбій та інші злочини»? Про надання дозволу на відвідування Прилуцької ВК керівництво видання не зверталось, п. Валентина установу не відвідувала, від керівництва коментарі не отримувала. А відносно того що «керівництво колонії уникає коментарів, а начальник із заступником виїхали у справах і довелось їх чекати дві години», можу запевнити що з 2005 року жодному представнику засобів масової інформації не було відмовлено у наданні дозволу на відвідання будь-якої установи виконання покарань в Чернігівській області. В середньому один раз на тиждень одну з колоній (слідчий ізолятор) нашої області відвідують представники ЗМІ.
По-четверте, якщо вести мову про «Протистояння між адміністрацією та засудженими в Прилуцькій виховній колонії» то для того щоб робити такі заяви, треба спочатку хоча б побувати в установі, поспілкуватись з вихованцями, працівниками, побачити умови проживання, якість харчування. Об’єктивно існує, і існувало зажди, протистояння між представниками злочинного світу та правоохоронними структурами. І на теперішній час це протистояння є досить актуальним, адже робляться спроби та намагання вплинути на адміністрацію установ виконання покарань. Метою може бути отримання пільг та переваг для певних категорій засуджених, вирішення особистих питань інше.
Хотілося б побажати представникам громадських організацій, засобів масової інформації не розглядати проблеми дотримання прав людини однобічно, лише з позиції прав засудженого Не можна ігнорувати інтереси як суспільства в цілому, громадян, потерпілих від злочинів та врешті-решт самих співробітників. Персонал установ виконання покарань щодня працює у специфічних умовах, адже службу в колоніях важко назвати привабливою. Актуальними є питання матеріального забезпечення та рівень соціальної захищеності самих працівників.
Наприкінці хочу зазначити що процеси, які відбуваються в установах виконання покарань Чернігівської області і в Прилуцькій виховній колонії зокрема, є контрольованими, психологічний та моральний клімат серед засуджених є задовільним, а керівництво управління, закладів Державної кримінально-виконавчої служби завжди готове до співпраці з представниками засобів масової інформації.
Начальник управління
ДДУВП в Чернігівській області
полковник внутрішньої служби В. І. ЛОПАТІН
Олександр Підгорний | 2008-06-19 14:32
Дійсно, ситуація в колонії і сьгодні складна. І з самого початку заворушень я уважно аналізую ситуацію, що склалася у цьому закладі. Демократія у зоні ніколи до путньго не доводили. І ось маємо проблему. Хотів пан Р. по своєму її побудувати, зламавши старі схеми роботи і має проблему все управління.
За останні 2 місяці дуже часто звучить Чернігівське СІЗО, колонія в Прилуках - і все тихцем. Оцінку діям свої підлеглих у Чернігівському управлінні повинно дати Вище керівництво у Києві, якщо воно повністю володіє правдивою інформацією стосовно подій у Прилуках. Але це окрема тема. І вона не закрита. і А молодь у колонії гуляє і вдень і вночі. Дійсно котнролю немає. І 20 осіб і ДІЗО не міняють ситуацію на краще.
Керівництво обл. ради знало про цю ситуацію в Прилуках. Ще місяць тому, на особистій зустрічі у пані Романової їй доповіли про ситуацію в Прилуцькій колоній, але її впливу мабуть не хватає.
гость | 2008-06-19 13:17