Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Шахрайство
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Фейкова Дія: шахраї запустили підроблений застосунок із документами
Фейкова Дія: шахраї запустили підроблений застосунок із документами

Фейкова Дія: шахраї запустили підроблений застосунок із документами

Шахраї підробили електронний сервіс державних послуг Дія, розроблений Міністерством цифрової трансформації України (Мінцифри). Передусім фейковий застосунок орієнтований на неповнолітніх українців – з його допомогою вони можуть безперешкодно купувати алкоголь та цигарки. У самому міністерстві вже анонсували притягнення його розробників до відповідальності.

Суть роботи програми проста: вона дозволяє користувачеві самостійно забивати свої дані до шаблонів державних документів. Доступна фейкова Дія поки лише для платформи Android, повідомляє OBOZREVATEL з посиланням на Gagadget.

Як це працює:

 

До шахрайського застосунку вбудований редактор даних. У програмі є шаблони кількох документів:

 

  • паспорта громадянина України;
  • студентського квитка;
  • картки платника податків;
  • посвідчення водія;
  • внутрішнього сертифіката про повне (2 дози) проходження вакцинації від COVID-19.
  • Ціна на фейкову Дію складає 120 грн. Купівля застосунку, як повідомляють його автори у відповідному Telegram-каналі, забезпечує нескінченний доступ до його функцій без будь-яких доплат.

    Створення фейкової Дії – закономірне

    Експертна спільнота не бачить нічого екстраординарного в тому, що шахраї підробили Дію. Окрім того, навіть дивуються тому, що цього не сталося раніше.

    "Це просто не могло не статися. Школота завжди і всюди підробляла документи, щоб купувати бухло. Хоч трохи її стримувало те, що підроблення документів – серйозний злочин. У випадку з Дією все набагато простіше. Я навіть здивований, що такий додаток не з'явився раніше", – заявив у себе в Facebook експерт з кібербезпеки Андрій Баранович.

    Як не повестися на обман

    Головною перевагою фейкової Дії, за словами її розробників, є її нібито повна відповідність реальним документам. Шахраї запевняють, що фейковий додаток підозр у продавців не викликає.

    Розв'язання цієї проблеми дуже просте. Потрібно лише верифікувати документи в Дії за QR-кодом, а не перевіряти їх візуально. Саме на такому способі перевірки документів у застосунку постійно нагадують у Мінцифри.

    Розробників притягнуть до відповідальності

    Глава Мінцифри Михайло Федоров анонсував у своєму Telegram-каналі притягнення до відповідальності розробників фейкової Дії. Також він зазначив, що покараними можуть бути і її користувачі – адже їхні дії підпадають під ст. 358 Кримінального кодексу "Підробка документів".

     

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM