Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
Дурять!
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Шахрайства-то різні, а цільова аудиторія – конкретна!
Шахрайства-то різні, а цільова аудиторія – конкретна!

Шахрайства-то різні, а цільова аудиторія – конкретна!

Протягом п’ятниці, 26 січня, пройдисвіти ошукали трьох пенсіонерів, заволодівши їхніми коштами. Всі потерпілі – літнього віку від 72 до 83 років.

Попри всі попередження та застереження щодо обережного ставлення до всілякого роду «несподіваних добродіїв», наші громадяни ще не навчилися піддавати сумніву спокусливі пропозиції.

Вкотре застерігає на прикладах сектор комунікації головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

Перша жертва злочину – чернігівець 1934 р.н., до якого у двір приватного господарства завітали чоловік віком 35-40 років та жінка 30-35 років. Ці двоє під приводом продажу цукру за зниженою ціною відволікли увагу потерпілого та викрали 30 тисяч гривень.

З незнайомцями, потенційними злодіями або шахраями слід дотримуватися певних правил, як-от мінімізувати зоровий контакт, намагатися не допускати їх всередину помешкання, а в крайньому разі ще й покликати на допомогу сусідів.

Також в арсеналі зловмисників є інші приводи потрапити в будинок: «попити води», «переповити дитину», «поворожити», «зняти порчу». Як правило, всі ці оборудки завершуються втратою значної суми коштів і цінних речей. То ж слід бути уважними і обережними.

Друга потерпіла – жителька Прилуцького району. Бабусі вже далеко за сімдесят, пережила не одну грошову реформу. Тож коли до неї на подвір’я зайшов чоловік, представившись працівником пошти, та заговорив про заміну старих грошей на нові, жінка нічого лихого не запідозрила.

Таким чином лиходій, скориставшись довірливістю старенької, заволодів її 4000 гривень. Обман розкрився майже одразу, коли «нові» купюри роздивився співмешканець потерпілої, але було вже пізно: шахрая і слід прохолов.

Третя жертва злочину проживає в Носівському районі. У цього дідуся «картковий» шахрай, який, представився працівником банку, випитав усі реквізити та особисту інформацію банківської картки. Звісно ж, гроші з карткового рахунку (6000 грн) зникли.

* * *

Поліція шукає зловмисників, а громадян вкотре просить бути обачними та обережними: «До вас телефонують начебто з банку? Питають про термін дії вашої картки, код безпеки на її зворотному боці, банківські паролі з SMS-повідомлень? Не розповідайте, ЦЕ ШАХРАЇ! Негайно зверніться до поліції за телефоном 102!

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM