
Міліція кришує незаконну торгівлю?
Як не дивно, але саме міліція найбільше зацікавлена матеріально в тому, щоб на вулицях історичного Чернігова процвітала незаконна виносна торгівля.
Таку думку висловив майор міліції у відставці.
Що і стало предметом цієї статті.
Хоча поки за руку міліціонерів ніхто не ловив і не оформив відповідно, бо міліція сама себе оформляти не буде.
В прокуратуру звернень нема.
Тому, будь-які випадки не стають відомими громадськості.
Бо є тисячі людей, які пов’язані цією системою. Вона вигідна їм, бо вони в ній годується.
Але є дуже багато інформації для роздумів: як і чому це відбувається.
Де збираються побори
Основні невпорядковані «гадючники» виносної торгівлі продуктовими і промисловими товарами розміщується біля 1 - ринку «Привокзальний» на проспекті Перемоги, 2- біля міської санстанції навпроти центрального ринку, 3 – по вулиці Комсомольській від вул. Щорса до ринку, 4 - біля входу на центральний ринок з проспекту Миру, 5 –по вул. Рокоссовського, 33 (біля «Укртелекому»), 6 – біля «Хіт-ринку» там же.
Пільгові умови –пенсіонерам
Звичайно, пенсіонерів-бабусь, які торгують на вулиці Комсомольського від Щорса намагаються не чіпати, бо люди виживають, продаючи непотрібні особисті речі.
Саме у цю нішу намагаються потрапити ті, хто хоче займатися незаконною торгівлею промисловими і продтоварами і не є підприємцями.
Тобто не хочуть платити податки за виносну торгівлю, для якої комісія міськради дає дозвіл, або не дозволяє, або вказує: де можна торгувати.
Чим торгують? Фруктами, рибою, солодощами, дрібним крамом.
Благоустрій – несиловий інструмент
Дільниця з контролю за благоустроєм міста Чернігова має 2 інспекторів, на яких, серед контролю за безпорядками під час земляних робіт та іншими роботами, покладено і обов’язки контролювати незаконну торгівлю.
Згідно з довідкою, вони склали 124 протоколи про незаконну торгівлю в неустановлених місцях та 19 протоколів за порушення правил торгівлі та надання послуг. Комісії у районних радах штрафували мінімум на 340 гривень. Усі гроші пішли напряму в бюджет Чернігова.
За словами начальника дільниці Артема Стаха, особи, які займаються торгівлею вказують невірні особисті дані і комісії не можуть притягнути порушників до відповідальності.
- Без представників міліції, яким дозволено конфісковувати товар не вдається навіть встановити особу торговця. Тільки ризик втратити товар і тільки можливість міліції «пробити по базі» власника і торговця дають в руки реальну силу в боротьбі з незаконною торгівлею.
Стах додав, що Дільниця з контролю за благоустроєм неодноразово подавала до міліції листи з пропозицією проводити спільні рейди.
Одкровення майора міліції
Майор міліції у відставці, власне , і звернув увагу на цю проблему незаконної «безмитної торгівлі» . На його думку і тверде переконання – мито з незаконних торговців беруть дільничні. Потім ці кошти піднімаються «наверх». Це робиться щомісяця.
Інколи беруть «товаром». Але це залежить від того, які «фуршети і свята» намічаються на визначений період.
- Але найчастіше – гроші. За них можна купити що завгодно.
- Можна це якимось чином припинити?
-Так. Коли в області кілька днів працювала перевірка з Департаменту Міністерства внутрішні їх справ України – Чернігів на кілька днів перетворився в зразкове місто. Висновок один, керівництво міліції дало вказівку, щоб всі нелегали не торгували кілька днів. Тепер скажіть мені самі: Хто кришує незаконну торгівлю в Чернігові?
Громадський контроль
Відомий у Чернігові громадський активіст вирішив перевірити незаконних торговців. Підійшов до однієї жінки, яка в людному місці торгувала своїм крамом і представився працівником міліції. Навіть посвідчення показав і запитав суворо жінку:
- А ви знаєте, що тут не можна торгувати!
- Так я вже заплатила, - відповіла жінка!
- Кому?
- Я на тому тижні дільничному заносила.
- Перевірю,- суворо сказав міліціонер у цивільному, а насправді громадський активіст.
Він готовий вказати конкретний час, місце і свідчити в суді.
Коментар «Високого Валу»
Редакція звернулася за коментарем до управління МВС в Чернігівський області. Помічник начальника міського управління по зв’язках із засобами масової інформації повідомила, що кількість конфіскованих товарів при незаконній торгівлі збільшилася в рази.
Міліція конфіскувала у 2014 році товарі на суму 580 гривень, а уже в 2015 році уже на 25 000, тобто практично у 20 разів більше..
Помічник начальника підкреслила, що міліція не репресивний орган, а для неї головне попередити.
На тиждень в Чернігові, за її словами, проводяться кілька відпрацювань.
-Але ми не можемо зосередитися тільки цього напрямку діяльності. Міліціонери їздять і в АТО. Та й тільки міліція починає конфісковувати товар – підприємці піднімають хвилю невдоволення, - сказала помічник начальника міської міліції.
Вона подала детальні цифри вилучень у 2015 році на суму 25 283гривень.
Основні вилучення у 2015 році:
На вулицях вул. Комсомольська та 50 років СССР біля «Хіт-ринку»
- текстильних виробів (шкарпетки) на загальну суму 8 635 грн.;
- глиняних виробів (магніти) на суму – 6 800 грн.;
- продуктів харчування (риба – 1075 гривень; фрукти – 2 155 гривень).
У березні місяці поточного року було складено 4 адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 160
Кодексу України про адміністративні правопорушення («Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях - тягне за собою накладення штрафу від одного до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої»).
На вул. 50 років СРСР вилучено фрукти (яблука) з 2-х торгівельних точок відповідно:
1 – вилучено
2 –
По проспекту Перемоги,75 біля нічного клубу «Даймонд» вилучено 7 кілограмів цибулі та 3 кілограми горіхів на загальну суму 210 гривень.
По вул. Рокосовського, 33, біля приміщення «Укртелекому» вилучено 203 пари шкарпеток на загальну суму 1 421 гривня.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8993 |
Коментарі (4)
надежда | 2016-11-18 06:31
Serhiy_ | 2015-03-16 14:29
місцевий | 2015-03-16 14:02
гость | 2015-03-16 12:30