Вбивця з "Каравану" це неонацист Румун?
З дня зухвалого вбивства в "Каравані" пройшов тиждень, а в МВС поки так і не назвали прізвище вбивці.
Він як і раніше залишається небезпечним злочинцем, якого поки що ніхто з українців не впізнав. У цій ситуації цілком правдивою стає версія про те, що вбивця - залітний гість.
Враховуючи його холоднокровність, вміння поводитися зі зброєю і небажання зіткнутися з міліцією за дрібну крадіжку в магазині, він цілком міг бути злочинцем, якого розшукують в інших країнах. Наприклад, в сусідній Росії.
"Российская газета" з посиланням на свої джерела в спецслужбах опублікувала версію про те, що "Караванський" стрільцем міг бути якийсь Олександр Парінов - учасник неонацистського угрупування "Об'єднані бригади-88" (за деякими даними, відомий в праворадикальних колах як Румун). Російські слідчі вважають, що він може бути причетний до низки гучних вбивств у Москві, зокрема до вбивства антифашиста Рюхіна в 2006 році. Не виключали і його причетність до розстрілу адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової в 2009 році. Але зловити його не вдається впродовж шести років.
Цю версію можна було б вважати блефом, якби не кілька разючих збігів.
Справа в тому, що російські спецслужби раніше шукали Парінова в Україні - розглядали версію про те, що він ховається в Києві чи у Львові. Але пошуки виявилися марними. Разом з ним в Україні розшукували і Олексія Коршунова (кличка Коршун - ще одного члена неонацистського угруповання), замішаного в серії вбивств.
Можливо, його місцеперебування так і залишилося б невідомим, якби не випадковість - рік тому Коршунов підірвався на гранаті під час пробіжки по шкільному стадіону в Запоріжжі. Вибух трапився, коли він перекидав через плече сумку з гранатою. За версією міліції, чеку випадково вирвали ключі. Навіщо хлопець носив гранату в сумці? Відповідь проста - у разі затримки він був готовий на самогубство. Тоді ж запорізькі слідчі припустили, що в Україну Коршунов біг не сам. Нібито у нього міг бути спільник, який переховувався в Київській області. Чи не міг їм бути той самий Парінов, якого порівнюють з "Караванський" стрільцем?
Після арешту спільників і загибелі Коршунова він напевно перебував у складному матеріальному становищі, боявся виходити на контакт і просити матеріальну допомогу. Це могло змусити його на дрібну крадіжку в магазині. До того ж після затримання охоронцями Парінову нічого не залишалося, як стріляти на поразку, адже якби він опинився в міліції, йому напевно дали б довічне.
Втім, зовні неонацист і вбивця з "Каравану" схожі несильно. Однак цю версію в українському МВС не відкидають.
- Оперативники уважно звіряють фотографії Парінова і стрілка. - Намагаються знайти подібні риси, хоча на перший погляд їх начебто немає, - говорить джерело КП у міліції.
До теми
Кияни стали рідше дзвонити з приводу вбивці
Дещо стихла активність жителів столиці. Якщо в перші дні після вбивства на лінію "102" надходило від 10 до 15 дзвінків про те, що бачили схожу людину, то в середу їх було тільки п'ять.
- Були і відверто помилкові сигнали, - поділився з нами джерело. - Жінки намагалися насолити колишнім коханцям, тещі - зятям і так далі. А адже по кожному адресою доводилося виїжджати бригаді, тривожити людину, його сусідів, витрачати свої сили. Хлопці і так вже кілька діб працюють фактично без сну.
До речі
У Росії теж шукають кілера
Оскільки українська міліція оголосила невідомого вбивцю в міжнародний розшук, його фотографії спрямовані російським прикордонникам і правоохоронним органам. Вони орієнтовані на затримання чоловіка, зображеного на знімках.
А в цей час
Міліцію в метро одягли у бронежилети
Зараз у столичній підземці на кожній станції можна зустріти міліціонера в чорному бронежилеті.
- Кожен день їжджу в метро, але міліціонерів в "броніках" раніше жодного разу не бачив, а тут помітив відразу на двох станціях - на "Академмістечку" і на "Контрактовій", причому прямо на платформі, - розповідає киянин Олександр Ввозний. - Чесно кажучи, дивлячись на них, відчуваєш себе не дуже комфортно.
- Такі запобіжні заходи пов'язані з розстрілом в "Каравані", - пояснює прес-офіцер лінійного відділу міліції метрополітену Наталія Керницька. - Міліція перейшла на посилений режим несення служби. Посилені заходи безпеки будуть діяти до тих пір, поки не зловлять вбивцю.
А ось психологам не подобається задумка.
- При вигляді міліціонерів у бронежилетах обиватель підозрює, що йому щось недоговорюють, небезпека поруч, - говорить столичний психолог Вікторія Корнюш. - У людей виникає питання: якщо міліція одягає бронежилети, то може виникнути стрілянина. І куди будуть летіти кулі? У навколишніх! Природно, паніки у людей з даного приводу не виникає, але настороженість присутній. Особливо це стосується людей похилого віку та матерів з дітьми.
За інформацією КП в Україні
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12023 |
Коментарі (7)
Дяка за покращення | 2012-10-04 19:24
Tolik | 2012-10-04 18:32
параска | 2012-10-04 18:11
Achtung! | 2012-10-04 16:19
Росс | 2012-10-04 15:02
Проня | 2012-10-04 14:34
Achtung! | 2012-10-04 14:23