Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Грабіж / Затримання
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / «Шляхетний» грабіжник працював з п’яними
«Шляхетний» грабіжник працював з п’яними

«Шляхетний» грабіжник працював з п’яними

Пам’ятаєте фразу з відомого кінофільму «Москва сльозам не вірить», коли Георгій Іванович захищав у дворі будинку товариша Олександри?

Тоді хлопець кремезної статури, скрутивши руку героєві, сказав: «У меня правило – стариков и женщин не бить!»

Саме таке правило було і у «героя» оперативних зведень Чернігівського міського відділу УМВС - 30-річного Володимира. Він навіть розширив цю фразу: «не бить стариков, женщин и детей». Такий собі джентльмен «з великої дороги».

Грабіжник з поняттям «честі». На сьогоднішній день він зовсім «не вписується» в статистику скоєних злочинів. Оскільки жертвами такого виду злочинів як пограбування навпаки стають здебільшого найменш захищені і безпорадні, ті, хто не може дати відсіч – жінки та неповнолітні.

Колись Володимир був боксером. Спорт для нього змалечку був сенсом життя. Тренування, збори, змагання, але спортивні і власні досягнення не приносили очікуваного задоволення. Він хотів досягти всесвітньої слави, але для цього потрібно було багато тренуватися, удосконалювати себе.

Потрібен був певний «стержень» справжнього чоловіка. У Володимира такого «стержня» не було. Свої маленькі невдачі він почав гасити наркотиками. Спорт, звісно ж, пішов у небуття.

Спочатку дози були незначні, потім збільшилися настільки, що він почав пересуватися містом зі шприцом в кишені. На цьому і «погорів». Суд (хоча це у хлопця була перша судимість) минулих спортивних успіхів Володимира не врахував, а дав реальний строк. Він відсидів, на зоні наркотики знайти практично неможливо (нажаль, бувають і винятки), тому колотися Володимир припинив, як кажуть, «сплигнув з голки».

Звільнився кілька років тому. Постало питання що робити? Працювати великого бажання не було. Замість однієї згубної звички надбав іншу – алкоголь. Не одне, так друге, ця звичка ніякого криміналу не несе: пий хоч захлинись! Чоловік почав вештатися по притонах, де збиралися такі ж як він алкоголіки. Інколи в часи «просвітлення» навідувався до рідного брата. Але такі візити з кожним разом були рідшими та недовгими.

З алкоголем поставала ще одна проблема. Бажаючих пригостити «на дурняк» ставало все менше. А спиртне, хоч і менше ніж наркотики, вимагає певних «капіталовкладень», тому наприкінці минулого року Володимир вирішив... згадати спорт! Нісенітниця, подумаєте ви, але зовсім ні, Володимир вирішив боксувати, щоб... грабувати.

Своїми жертвами боксер оббирав лише чоловіків. Намагався, щоб суперник був набагато міцнішим, аніж сам Володимир. Йому просто було цікаво кількома ударами нокаутувати суперника (випадкового перехожого), коли ж жертва падала, грабіжник забирав у неї гроші, каблучки, мобільні телефони, знімав навіть куртки.

Оскільки всі пограбування-боксування відбувалися пізно увечері або вночі, пограбоване відносилося не на базар, а до приватних таксистів. Не хочу ображати представників цієї професії, але жодного разу з 22 епізодів пограбувань жоден (!) таксист не повідомив правоохоронцям, що йому запропонували купити чи то мобільний телефон, чи то каблучку, чи то куртку. Чому у них не виникло ніяких підозр щодо особи чоловіка, який вночі займається торгівлею краденим!?

Причому існувала ще одне цікава деталь – Володимир ходив на справу виключно в нетверезому стані і жертв обирав собі під стать – чоловіків «під мухою». Боксер виходив на вулицю увечері як на роботу. Добре перед цим хильнувши (для хоробрості?), він йшов темною вулицею без будь-якого маршруту. Придивлявся до опівнічних перехожих...

Жінок, дітей, людей похилого віку обходив стороною, а от як бачив чоловіка, якого «штормило» - стережись! Удар правою у вухо, лівою у ніс, і от суперник вже лежить на асфальті, а вміст його кишень швидко зникає в руках захмелілого боксера.

Щоб якось розбавити свої подвиги, внести в них якусь родзинку, Володимир скоїв дві крадіжки автомагнітол. Просто побачив на вулиці «Жигулі-сімку» без сигналізації, але з магнітолою. Щоб господар не заощаджував на безпеці, відкрив замок та «полегшив» автівку. Через кілька днів така ж участь очікувала і «шістку». З магнітолами Володимир не морочився – вкотре продав таксистам.

Напевне цей кримінальний боксер ще довго ходив би вулицями міста, випробовуючи на міцність голови захмелілих перехожих, якби на нього не вийшли оперативники Чернігівського міського відділу міліції. Володимира затримали якраз тоді, коли він «перепочивав» від чергового пограбування.

На його рахунку 22 пограбування та 2 крадіжки, порушені кримінальні справи відповідно за ч. 2 ст. 186 («Грабіж») та ч. 2 ст. 185 («Крадіжка») Кримінального кодексу України. Санкції за цими статтями становлять до 6 та до 5 років позбавлення волі.

Наталія Човпило,
помічник начальника ЧМВ УМВС
по роботі з громадськістю та ЗМІ

Від редакції

А "Високий Вал" вже попереджав: Щоб не грабували, не вештайся п’яним!

Коментарі (2)

Сергей | 2010-08-03 10:41

А мне стиль изложения вполне понравился. Без фантазий, но зато и без тупого милицейского косноязычия. Пожалуй, единственное, к чему можно придраться, — неумеренное использование кавычек. («штормило», «погорел» и т.д.)

ХХХ | 2010-08-02 10:08

Такое впечатление, что в областной и городской пресс-службе милиции работают не опытные сотрудники, а сказочники-фельетонщики. Любая "гумореска" отдыхает по стилю написания по сравнению с милицейскими статьями о преступлениях. И откуда они придумывают такие словечки и обороты речи, а что самое главное как это все пропускает в печать руководство!!!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM