Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Святковий кримінал
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Травневі свята на Чернігівщині пройшли майже без втручання міліції
Травневі свята на Чернігівщині пройшли майже без втручання міліції

Травневі свята на Чернігівщині пройшли майже без втручання міліції

Про забезпечення порядку на вулицях під час травневих свят та останні події кримінального світу розповів заступник начальника УМВС - начальник міліції громадської безпеки Іван Гамор.

Прес-конференція відбулась сьогодні у відділі зв'язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області.

З 1 по 10 травня в місті Чернігові пройшло 468 масових заходів. На охорону громадського порядку було задіяно близько 1500 співробітників УМВС.

Як доповів полковник-міліції Іван Гамор, грубих порушень під час травневих свят виявлено не було, крім декількох інцидентів.

У ніч з 30 квітня на 1 травня у Чернігові було заляпано фарбою жовтого кольору пам’ятник В.І. Леніну. На даний час Чернігівський міський відділ УМВС проводить перевірку.

У ніч з 4 на 5 травня у Чернігові на древньому Валу зловмисники зірвали та пошкодили гранітні плити з підгірної стіни в кількості 23 штуки. Слідство триває.

8 травня у місті Бобровиця на цвинтарі було скоєно акт вандалізму. Пошкоджено 9 надгробних пам’ятників та повалено 4 хрести. Під час проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що цей акт здійснили двоє хлопців, по 10 та 14 років. Як зясувалося, ці діти із неблагополучних сімей. Хлопець, якому 14 років, навіть сказав, що краще ви б забрали мене в міліцію, де мене погодують та покладуть спати, ніж я піду додому.

Організатором був 10 річний хлопчик, який запропонував іншому просто піти на цвинтар та побавитись. Так як діти неповнолітні, батьки будуть притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Міліція свою справу зробила - злочин розкрила, а що далі буде з дітьми невідомо.

- Яким чином зловмисники пошкодили плити, якщо в цей час працював патруль?

- Патруль несе службу з 18:00 до 2 годин ночі. Далі в місті залишається лише 5-6 патрулів.

Щоденно трапляється дуже багато різних неприємних ситуацій і звичайно патрулі не можуть контролювати кожний будинок та кожний куточок. Бувають випадки, коли потрібно терміново кудись від’їхати. Тому в цей час, коли плити зривали, патруль мабуть був в іншому місці.

Але що стосується патруля, ми провели службове розслідування і, крім того, взяли цей об’єкт під цілодобову охорону. На сьогоднішній день слідство ще ведеться.

- Чи вистачає міліції дільничних і скільки зараз людей працює по області?

- На сьогоднішній день по області працює 46 дільничних, це 8-10%. Звичайно, якщо б дільничних було більше, було б краще. Але річ у тому, що коли інспектор пропрацював 3 роки, ми його направляємо на навчання у Київ та Суми, де готують дільничних інспекторів міліції.

Після успішного закінчення їм видається сертифікат і людина вже може працювати дільничним інспектором. Тому ми не маємо права затримувати людину в місті, коли він має змогу підвищити свій професійний рівень.

- Яким чином можна зараз захиститися від грабежів квартири чи машини?

- На сьогоднішній день існує сигналізація, яка ставиться на двері квартири та на машину. Зараз, щоб поставити на сигналізацію квартиру, необхідно вмонтувати спеціальний бездротовий прилад, який коштує приблизно 1500 грн. І щомісячно сплачувати 49 грн. за охорону цієї квартири.

Охорона об’єкта здійснюється через мобільний зв’язок. Тобто, якщо наприклад сигналізація спрацює - цей сигнал попаде до міліції, і тут же на місце події буде відправлено патруль.

Охорона авто здійснюється через gsm-сигналізацію. Причому охороняти можна об’єкт в будь-якому населеному пункті.

- У роки СРСР існували „дружинники”. Чи є такі добровільні об’єднання зараз?

- Так, звичайно. У Чернігові при міськвиконкомі працюють громадські помічники. Раніше їх називали дружинниками. Вони можуть займатися як патрулюванням, так і охороною громадського порядку.

В будь-якому випадку їм видається спеціальне свідоцтво, яке дає їм змогу діяти на правах органів міліції. На них поширюється дія Закону Украйни „Про міліцію”. Також цим людям видається дозвіл на придбання зброї.

Як заявив Івани Гамор, для того, щоб неприємних подій траплялося якнайменше, не тільки міліція повинна працювати, а й людина. Це все повинно йти від батьків та від дитсадочку, тільки тоді у нас в країні буде порядок.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM