Останнє оновлення: 11:12 середа, 15 січня
Кримінал / корупція
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Корупція в Чернігові росте і розміри хабарів теж

Корупція в Чернігові росте і розміри хабарів теж

У Чернігівській області нарощує темпи корупція. За дев’ять місяців слідчі органи прокуратури направили до суду 53 кримінальні справи. Минулого року - 35. Це ті злочини, що їх скоїли держслужбовці з використанням службового становища.

Крім того, чи то під впливом інфляції, чи від того, що ціна на земельку росте особливими темпами, зростають і суми хабарів. У минулому році найбільш резонансний хабар становив 200 тисяч доларів США, цього року – 890 тисяч гривень. Найменший хабар – 200 доларів

Про це розказав журналістам Дмитро Калита, начальник слідчого відділу прокуратури в чернігівській області, під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ. Під час засідання представники СБУ, податкової адміністрації, правоохоронних органів і прокуратури області намагалися з’ясувати, які державні органи найбільше потерпають від корупційної діяльності чиновників і намалювати портрет службовця, який бере хабарі.

Дорога наша Чернігівська земля

Сфера, де частіше діють хабарі, і де вони найбільші – це земельні відносини. Хоч ми живемо не в Криму і не в Донецьку, де більше привабливих об’єктів і рівень доходів, хабарі, які дають за Чернігівську землю – теж не маленькі.

Найчастіше попадаються на хабарництві секретарі та голови сільських рад – констатував Владислав Бойправ, начальник спецвідділу протидії хабарництву УДСБЕЗ УМВС України в Чернігівській області.

За словами Дмитра Калити, корупція вражає в основному нижчу ланку керівництва, бо матеріальна захищеність цих службовців дуже низька (цікаво, чи не пов’язана ця статистика з тим, що спіймати на гарячому високопосадовця і довести його вину набагато важче?).

Не всі хабарники відповідають

За даними відділу зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області, за вісім місяців цього року до кримінальної відповідальності притягнуто 15 хабарників. З них 10 працювало в органах влади та управління, 2- в контролюючих органах і 1 – у сфері приватизації землі. Взагалі ж підрозділи УМВС викрили 24 злочини про хабарництво.

В залежності від суми хабара порушник притягується до кримінальної чи адміністративної відповідальності. Але його вину ще треба довести на суді. А іноді це зробити заважає ускладнена система судочинства.

«Одна сумнозвісна справа стосовно голови вже рік розглядається в суді. Його захищають 5 захисників. На одне засідання один захисник не з’явився – засідання перенесли. У наступний раз другий не з’явився – друге перенесли. Бо кримінально-процесуальний кодекс без цього забороняє проводити засідання. Чому справи по хабарництву розслідуються по 5-6 місяців? Бо знайомляться по три-чотири місяці з одним томом – 200 сторінок…», - сказав Дмитро Калита.

Людмила Школьна, старший помічник прокурора області, також розповіла про випадки уникнення адміністративного покарання: 4 протоколи були закриті, по 3 з них суд констатував відсутність складу правопорушення, 1 випадок – суд визнав винним корупціонера, але вважав за необхідність обмежитися зауваженнями.

Портрет службовця, який бере хабарі

Дмитро Калита змалював портрет середньостатистичного хабарника. Це чиновник середнього та нижчого рангу, чоловік віком від 35 років і старше, корисливий, хитрий і досвідчений у подібних справах. Щодо причин корупції, то основною є матеріальне становища чиновника, який бере хабарі. Як правило, у такого службовця маленька зарплатня і великі потреби.

За його словами, єдиним органом в нашій державі, не враженим корупцією може бути той, який не має керівних повноважень і контрольних важелів. Всі ж інші – не без гріха.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM