Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
САМБО - це самооборона
Ви знаходитесь: Спорт / Чернігів / Рятуємося від нападу або Кілька золотих правил безпеки
Рятуємося від нападу або Кілька золотих правил безпеки

Рятуємося від нападу або Кілька золотих правил безпеки

Багато спогадів дитинства нагадала зустріч із професійним тренером із рукопашного бою Сергієм Петрикеєм, яка проводилася для журналістів в «Медіабазі. Чернігів»

Пригадалися десятки порад із БЕЗПЕКИ та самооборони, якими на початку 1970-х років ділився із нами, десятками підлітків,видатний тренер, майстра спорту із самбо – Василь Федорович Гулай (на чорно-білій світлині).

САМБО В МОНАСТИРІ

Перед зустріччю із Сергієм Петрикеєм, згадував, як Василь Федорович, не лише  проводив  тренування, а й часто  бесідував з нами.  Спортзал «Динамо» був розташований на території  Єлецького монастиря , в дальньому правому  куті, в одноповерховій  споруді, де зараз знаходиться  церковне приміщення.

Ми сідали  скраю  двох килимів перед столиком тренера і слухали  про психологічні  прийоми самооборони. Або  - виведення  з рівноваги  і знешкодження супротивника з холодною  і, навіть, вогнепальною зброєю.   

Крім  того, ми бігали, підтягувалися, відпрацьовували прийоми, училися тримати рівновагу, безпечно падати. Багато років  після тренувань я не падав узимку ні за якої погоди.

ГОЛОВНЕ  ПРИВИЛО САМОЗАХИСТУ

Сергій Петрикей вважає і переконує статистикою, що найкраще – ПОПЕРЕДИТИ і НЕ ДОПУСТИТИ  конфлікту. Небезпечний безлюдний  вечірній чи нічний маршрут треба замінити на  проїздку в таксі, але телефонувати з нього і повідомити рідним, що  «я виїхала на таксі, зустрінь мне».

Якщо помітили переслідування – перейти на інший бік вулиці, зайти в кафе, магазин. На крайній випадок  - мати  в сумочці «сюрприз» для нападника. І не дати  знаходитися підозрілій людини у вас за спиною. Краще пропустити її вперед, щоб контролювати ситуацію… На цих словах  Сергія Петрикея, згадав  тренування у Василя Федоровича в далеких 70-х роках.

КОРОННИЙ ПРИЙОМ і «ПСИХОНОКАУТ» у 70-х

Ми готувалися  до юнацького чемпіонату  України  із самбо у 1975 році. Тренер , як завжди, вчив тактиці поєдинку: бути уважним і не повертатися спиною до суперника.

Для демонстрації викликав  на килим мене і суперника. Той намагався кинути через стегно і на мить повертався спиною. Цього було достатньо для  мого коронного контрприйому - кидка через себе з прогином на 4 бали.

Ще двома роками раніше, я засвоїв психологічну настанову  Василя Федоровича  Гулая  - «убити» супротивника грізним і рішучим виглядом, мовляв, зараз тебе покришу на вінегрет.  J  Цю тактику, ОБДУМАВШИ НАПЕРЕД, застосував проти значно сильнішого 1-розрядниказ Гомеля на відкритому чемпіонаті області у лютому 1973 року.

Технічний  суперник злякався  мого жорстокого  виразу обличчя і рішучого наступу. Це дозволило мені  провести першим два  коронні прийоми і вийти вперед. Коли ж він оговтався від переляку, скоротити розрив йому не вдалося до кінця поєдинку.

«ПСИХОНОКАУТ» у 2022-му

Зараз же, у 2022-му  тренер із рукопашного бою Сергій Петрикей, розповів  журналістам і про важливість  психологічної реакції «жертви». Адже поруч - нападник, який загрожує здоров’ю чи  навіть життю «слабшого». Для  цього  треба поламати  сценарій нападника  і зробити неочікуване. АЛЕ…

Набір таких  сценаріїв вашої реакції треба ПРОДУМАТИ НАПЕРЕД, дивлячись, хто перед вами може виникнути, що у нього в руках, на якій відстані він знаходиться, чи далеко  люди  чи якісь людні місця. Та жертва, що лякається одразу уже програє, бо страх паралізує… Як той значно сильніший мій суперник  на змаганнях з Гомеля…

Подумайте наперед: як ви будете  діяти  в ліфті, у під’їзді чи на темній вулиці: якими засобами самозахисту  ви володієте у критичній ситуації?

А я дякую «Медіабазі Чернігів» за корисний тренінг, Сергію Петрикею, що нагадав про сценарії самозахисту. А іще відновив у пам’яті безцінний досвід, який передав  мені видатний тренер, майстра спорту  із самбо   Василь Федорович Гулай.

Світлини нижче - зроблені автором  під час тренінгу. Фото спарингу Сергія Петрикея і автора (як «нападника», якому дістається  ) – «Медіабази. Чернігів».

Владислав САВЕНОК

Увійти на територію монастиря і направо,  по діагонадл в кінець
Збільшити

Увійти на територію монастиря і направо, по діагоналі в кінець. Там знаходився зал "Динамо".

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM