Останнє оновлення: 09:23 вівторок, 20 серпня
церква / робота над помилками
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему Мазепі
Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему Мазепі

Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему Мазепі

Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему, яка була накладена на українського гетьмана Івана Мазепу Російською православною церквою.

Про заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Іов (Геча), передає "Главком".
За його словами, вона була накладена на гетьмана з політичних мотивів.
"Не дивлячись на накладення Російською Церквою на гетьмана Мазепу неканонічної анафеми, представники Вселенського патріархату її не визнавали, адже вона була накладена з політичних мотивів, як засіб політично-ідеологічних репресій і не мала жодних віросповідних, богословських чи канонічних причин", - сказав він.
Архієпископ Іов пояснив, що після першого зруйнування російськими військами Запорозької Січі в 1709 році українське козацтво, яке перейшло під протекторат кримського хана, повернулось під юрисдикцію Константинопольського патріархату, і Мазепа разом із Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив.
 
"На еміграції в м. Бендери Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату. Саме вони напутствували його на смертному одрі і відпустили від гріхів, а потім і відспівували. Його тіло було покладене в православній церкві містечка Варниці, яка перебувала у юрисдикції Вселенського патріархату, а згодом його перепоховали у місті Галац на Дунаї, де в центральному соборі Свято-Георгієвського монастиря місцевий митрополит відслужив заупокійну службу за спочилим гетьманом. Цей митрополит був ієрархом Вселенського патріархату. Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-Церкви, Вселенського патріархату!", - наголосив ієрарх Вселенського патріархату.
Нагадаємо, сьогодні Вселенський патріарх Варфоломій передав листа президенту України Петру Порошенку, в якому повідомив про початок надання автокефалії українському православ'ю.
 
Раніше, під час промови з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України, президент України Петро Порошенко нагадав, що автокефалія є абсолютно природним процесом становлення церкви в незалежній Україні.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Шевченківці вшанували...

SVOBODA.FM