
Продав мотлох? Сплати податок вдруге
Якщо українці реалізовують через комісійні магазини уживаний одяг, техніку чи меблі, отримуючи за це гроші, – з них необхідно сплачувати податок, як з додаткового доходу.
Таке роз’яснення видала «на гора» Державна фіскальна служба.
Олег Пендзин, виконавчий директор ЕДК, розповів виданню «Mind», що являє собою цей податок, наскільки він вигідний державі, що чекає на українців та як такі збори нараховуються за кордоном.
Згідно з нещодавніми роз’ясненнями ДФС немов навмисне до Дня Незалежності, за здачу в комісійний магазин старих речей, побутової техніки або меблів українці повинні платити податок. Мовляв, це додатковий дохід.
Насправді нічого несподіваного податкова не сказала. Така норма давно є у діючому Податковому кодексі. І комісійні магазини її виконують.
Справді, саме там визначено, що «Дохід від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об'єкта, визначеної згідно із законом».
А далі і про комісійні магазини є: «173.3. У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа-підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до пунктів 173.1 або 173.2 цієї статті (а це аж 18%. – прим. авт.) з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві».
Не будемо обговорювати своєчасність виходу роз'яснення і важливість його обговорення перед Днем Незалежності.
Питання взагалі про логіку віднесення грошей, що людина отримує за продаж своїх же старих речей, до оподаковуваного доходу.
Не можна двічі покарати за один і той же злочин. Так само не можна два рази зняти податок з одного і того ж доходу. Але це – в теорії.
Людина, купляючи річ, витрачає на неї зарплату, з якої вже сплачений податок на доходи фізичних осіб. Продаючи цю річ, вже бувшу у котристуванні, людина відшкодовує собі частину витрачених раніше вже оподаткованих коштів. Бо малоймовірно, що коштувати вживана річ буде дорожче за нову.
Тобто, на практиці, український Податковий кодекс пропонує сплатити додатково податок з раніше сплачених сум.
У світовій практиці можна знайти випадки, коли при отриманні коштів від реалізації власних речей може виникнути податок, проте тільки у випадку перевищення суми отриманих коштів над початковою вартістю речі.
Наприклад, при реалізації антикваріату. Тоді оподатковується різниця, але ж ніяк не вся сума. Платник податку сам визначає суму податкового платежу.
Взагалі, там, куди ми так прагнемо таки дійти – у Європі – податки сплачуються не з усього (валового) доходу, що отримує людина, а з чистого. Тим, хто був у Європі, часто впадає в очі, як прискіпливо жителі ЄС збирають чеки з заправочних станцій, готелів, ресторанів. Як складають докупи всі свої витрати, спрямовані на забезпечення власного життя.
Пояснюється все це просто. Потім, коли в кінці року європейці визначатимуть свої податкові зобов’язання як фізіичні особи, вони все це відмінусують від своїх доходів і виведуть чисту суму, з якої, власне, і сплатять податок.
Насправді, це набагато справедливіша система, при якій точно не виникне бажання оподаткувати двічі один і той же дохід.
Стосовно України у цьому випадку тішить лише те, що у нас ще все попереду.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4235 |
Посилання до теми:
21.08.2017 Правда про суть проблеми з єврономерами частково проривається в «зомбоящик»
29.05.2017 Спільнота водіїв перемогла ініціатора плати «2 євро за повітря»
28.04.2017 У Раді блокують проекти законів про доступні вживані іномарки
14.06.2017 Феєрична крадіжка радянського автохламу зі скачками верхи
27.07.2017 Кому «Ланос» за 2000 гривень?
11.08.2017 «Базар-клоповник» переселили на окрему територію
2.08.2017 Комунальний директор влаштував штовханину з жінками
8.06.2017 Місць для торгівлі старим дрип’ям буде більше
20.06.2014 Паперовий мотлох вартістю в півтора мільйона
27.01.2015 Злодії вторгували за коробку мотлоху 7250 гривень
Додати коментар: