Останнє оновлення: 08:30 четвер, 13 листопада
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Історію миротворчого вибору – дослівно з Ліберії
 Історію миротворчого вибору – дослівно з Ліберії

Історію миротворчого вибору – дослівно з Ліберії

Більше пятисот військовослужбовців вітчизняних Збройних Сил обирали Президента України закордоном.

В основному, це миротворці, котрі виконують завдання з підтримки миру в Африці та на Балканах.

Я та мої співслужбовці з Чернігівського гарнізону, які зараз проходять службу у складі 56-го окремого вертолітного загону сил місії ООН також взяли участь у виборі Президента України у спекотній Ліберії.

Сьома ранку. Містечко Робертсфілд. В базовому таборі українських вертолітників вже кипить робота:  хто закінчує останні приготування на виборчій дільниці, а дехто збирається на аеродром. Уже ближче до восьмої години до місця виборів приходять перші бажаючі проголосувати за свого кандидата в Президенти України. З вікна дільниці пронизується відчутний смак заварної кави.  Голова виборчої дільничної комісії, заступник командира загону по роботі з особовим складом підполковник Михайло Шур відчинив двері та пропустив «першоприходців».

В кімнаті для виборів все обладнано та розміщено так, як того вимагають керівні документи та нормативі інструкції. На стіні висить документація для виборців, а також правила і порядок голосування. Кабінки для волевиявлення громадян розміщені в кутку приміщення, посередині – скринька для бюлетенів.

 - Кілька днів тому кожен військовослужбовець вертолітного загону отримав запрошення на позачергові вибори, - повідомив підполковник Шур. – Крім того, запрошення отримали й українські військові спостерігачі та представники поліції.

 За столами сидять члени виборчої комісії – всього 12 чоловік. «Миротворчий пролетаріат» по черзі пред’являє посадовцям український службовий паспорт, звіряє свої дані у загальному списку виборців, робить підписи, і, зрештою, бере свій бюлетень та прямує до кабінки. Цікаво те, що практично ніхто більше трьох хвилин не затримувався наодинці з документом. Галочка  лягла на папір досить швидко – миротворці явно визначилися зі своїм лідером заздалегідь.  

Цьогоріч були й такі, хто перший раз в житті голосує. Та більшість тих, хто не вперше обирає майбутнє для себе та своїх дітей. 

 - Я за стабільність, мир та спокій в країні, - ділиться враженнями заступник командира вертолітного загону з аеродромно-технічного забезпечення підполковник Віталій Дворський.  – Впевнений, що наш народ  гідний достойного життя, нормальних пенсій та зарплат.

 - Україна повинна стати сильною державою європейського зразку, - говорить телефоніст-лінійний наглядач прапорщик Олександр Данилюк.  – Наше майбутнє -  в наших руках, і ніхто крім нас його не змінить. 

Голосування завершилось ближче до сьомої вечора та дільниця зачинила свої двері о 20-й, як і належить. Виборча комісія почала підрахунок голосів, заповнювала  акти та протоколи, підбивали підсумки напруженого робочого дня. Головуючий констатував: «порушень та зривів під час виборів Президента України не було».

Миротворці впевнені, як би хто не проголосував, за кого б не віддав свій голос – та він врахований і спрямований на рішучі зміни. Їх чекають не лише військові, їх чекає вся держава, весь український народ. Адже разом ми сила, ми – Єдина країна!

Ліберія

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Зачаровані театром. Литовські хроніки. 1 ч.

SVOBODA.FM