Останнє оновлення: 12:55 субота, 5 жовтня
Гетьманська столиця / Жителі
Ви знаходитесь: Політика / Україна / BBC: До створення заповідника у Батурині ставлення неоднозначне
BBC: До створення заповідника у Батурині ставлення неоднозначне

BBC: До створення заповідника у Батурині ставлення неоднозначне

Президент України Віктор Ющенко нагородив орденами «За заслугу» кількох відомих бізнесменів за внесок у створення Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у Батурині Чернігівської області.

Вони, як кажуть у секретаріаті Президента, надали кошти на відновлення цього комплексу.

Серед них – колишній голова «Нафтогазу», нині керівник Євронацбанку Олексій Івченко, президент «Смарт-холдингу» Вадим Новинський, генеральний директор заводу «Арселор Міттал Кривий Ріг» Жан Робер Жуе.

Створення заповідника «Гетьманська столиця» не минуло безслідно і для жителів цього міста.

До відбудови гетьманської столиці жителі Батурина ставляться неоднозначно. З одного боку вони вдячні Президенту за те, що нарешті мощі безневинно вбитих їхніх пращурів перепоховані за християнським звичаєм. До того ж відбудовані історичні пам’ятки стали справжньою окрасою міста.

Але водночас практичного зиску, кажуть Батурині, з цього не мають ніякого. Роботи як не було, так і немає. Навіть на відбудову гетьманщини робітників привозили з інших областей. Натомість місцевим не дали можливості заробити.

«Чужі наймані були, приїжджали. А на Розумовського сусід ходив-ходив, дак і до цього часу грошей не дали. На материній пенсії сидить. До мене приходили позичать: дайте хоч на хліб»; «понавозили з Западної України… Нашим нема роботи»; «Тим, хто приїхав з Західної України, платили і польові, і командировочні. А як нашому – тільки зарплату», - обурюються батуринці.

Досить негативно ставляться місцеві мешканці і до того факту, що віднедавна Батурин став містом. Кажуть, коли був селищем, було краще. Нижчими, наприклад, були ціни на комунальні послуги. Тепер за електрику та воду платять за міськими тарифами, а рівень зарплат та пенсій не змінився:

«Для чого нам це? Всю жизнь в селі жили, тепер город. Який він город? Що там музеї построїв – дак город? Було село, село і осталося. А вони зробили місто. Тепер вода вдвічі подорожчала. Був куб 2,37, тепер – 4,77», - говорить мешканка «гетьманської столиці».

Головна ж претензія місцевих жителів до влади полягає у тому, що мовляв, з тих мільйонів, які були використані на реставрацію гетьманської столиці, практично нічого окрім оновленого водогону, нових доріг та газифікації для самих мешканців не було зроблено.

Люди кажуть, що вся новозбудована краса не має ніякого впливу на рівень життя простих батуринців.

«От немає де працювати, і все. Оце у мене онук. Ніде ж робить. У Київ нема за що їхати. А тут нема де робити». «Молодим роботи нема. Що тут розказувати? Вежі понастроювали, а для людей нічого не зробили», - кажуть місцеві жителі.

Місцеве населення фактично проігнорувало візит Президента. Корінні жителі Батурина на урочисті заходи в більшості не з’явилися. 90% присутніх на відкритті пам’ятної композиції «Гетьманська слава» - це делегації інших міст.

Причина доволі банальна: більшість мешканців Батурина – люди похилого віку. Заходи такого плану їм вже не цікаві – кажуть місцеві бабусі. А молоді в місті дуже мало.

 

Фото: Віктор КОШМАЛ

Коментарі (4)

патріот | 2009-01-23 20:00

Який зиск з цього Батурина. Зиск один крадіжка грошей. Будують не заводи та фабрики, а памятники, які через деякий час перетворяться на мотлох.

м** | 2009-01-23 17:09

оце так народ!!!
дійсно- нема нам чого і розраховувати на Європу.... :-((((
там би на цьому знайшли як і створити робочі місця і гроші зробити...
  дуже паскудно за цей совок - скільки не вклади - і мало, і не те...
чому бідні - бо дурні!!!
  Ну й живіть як бидло...

болт | 2009-01-23 15:49

Это гарант меня вчера с дороги спихнул, гад, когда с батурина ехал. Думал расстреляют, километров под двести с гаишниками промчался. Интересно сколько ему тысяч штрафов понавыписывают?

Гетьман | 2009-01-23 15:15

В країні штучно створюється революційна ситуація. Ці заходи чудово це підтверджують.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чорна Десна і мертвий пляж

SVOBODA.FM