Останнє оновлення: 12:03 четвер, 13 березня
УМВС повідомляє
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Порядок на дорогах неможливий без порядку в підрозділах ДАІ
Порядок на дорогах неможливий без порядку в підрозділах ДАІ

Порядок на дорогах неможливий без порядку в підрозділах ДАІ

Міністр внутрішніх справ досить гостро поставив питання про наведення ладу в лавах Державтоінспекції.

Чимало критики на адресу працівників цього підрозділу прозвучало при обговорюванні результатів проведення оперативно-профілактичних заходів з поліпшення ситуації на автошляхах країни, зниження рівня аварійності на дорогах.

На сьогодні задокументовано майже 310 тисяч порушень Правил дорожнього руху, за які передбачено позбавлення права керування транспортними засобами. У тому числі 110 тисяч водіїв керували авто в нетверезому стані. Це на 50 відсотків більше порівняно з минулим роком. У вісім разів більше зафіксовано випадків створення аварійної ситуації на дорогах - 191 тисяча.

Однак Міністр зазначив, що аналіз оперативної обстановки та результати проведених перевірок діяльності підрозділів ДАІ свідчать про наростання негативних тенденцій зниження ефективності цієї роботи. Юрій Луценко наголосив на неприпустимості зниження темпів боротьби за порядок на дорогах.

Зокрема, він зупинився на зловживаннях у сферах реєстраційної діяльності та нагляду за технічним станом транспортних засобів. Йшлося про результати перевірок деяких обласних підрозділів ДАІ, під час яких було викрито суттєві порушення.

А саме - факти реєстрації транспортних засобів, що заборонені чинним законодавством, ухилення від сплати необхідних платежів під час реєстраційних операцій, безпідставне стягнення грошових коштів з громадян на користь комерційних структур.

- Гостро стоять проблеми дотримання вимог законодавства у сфері реєстраційно-екзаменаційної діяльності, - наголосив Юрій Луценко. - За результатами проведеної Департаментом ДАІ аналітичної роботи були встановлені шляхи ухилення від сплати податків та зборів при ввезенні в Україну транспортних засобів, а також схеми легалізації незаконно ввезених на митну територію України автомобілів, в першу чергу престижних марок. Загальні втрати бюджету тільки від використання схеми із розмитнення автомобілів як кузовів оцінюються у суму понад 5 мільярдів гривень.

Серед інших численних фактів грубих порушень:
реєстрація транспортних засобів на підставі підроблених реєстраційних документів, інформацію про видачу яких несанкціоновано внесено до бази даних ДАІ; реєстрація, перереєстрація та зняття з обліку транспортних засобів із знищеними, підробленими номерами агрегатів та без ідентифікаційних номерів, ігнорування вимог чинного законодавства під час реєстрації переобладнаних транспортних засобів та ТЗ, ввезених власниками на митну територію України під зобов‘язання на зворотній вивіз та при переїзді на постійне місце проживання; несплата або сплата не повному обсязі при реєстрації ТЗ їх власниками передбачених законом податків та платежів, шахрайські дії осіб при здійсненні сплати в банківських установах коштів за реєстрацію тощо.

- Не краща ситуація і в напрямку екзаменаційної діяльності, - вказав міністр. - Департаментом ДАІ виявляються злочинні схеми зрощення працівників МРЕВ з навчальними організаціями. Внаслідок чого процвітає хабарництво, масове прийняття іспитів екстерном, підміна екзаменаційних білетів, поширення посередництва.

За результатами перевірок було прийнято рішення про звільнення із займаних посад дев'яти начальників обласних управлінь ДАІ та їх заступників. Ще вісім начальників отримають дисциплінарні стягнення.

Загалом за результатами службових перевірок та викритих порушень під час реєстрації автотранспорту Міністром було ухвалено рішення про звільнення понад 50 працівників МРЕВ.

Також Міністр зазначив, що найближчим часом буде проведена ротація начальників  МРЕВ.

ДЗГ та МД МВС України

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новий дім у Німеччині - що українці думають про своїх співвітчизників, які втекли

SVOBODA.FM