
БЮТ - своїх б'ють у Чернігові. Ляшко керує
У неділю всі православні християни святкували своє найбільше свято – Великдень. Але цей день не для всіх виявився святковим та радісним, як міг бути.
У суботу, ні щоб готувати святковий стіл, чернігівські БЮТівці зібралися на пленумі обласної організації ВО „Батьківщина”. Зібрало їх там не бажання разом відсвяткувати свято, а все та ж грішна політика.
Чистки по БЮТівськи… перед Великоднем
За день до закінчення Великого посту БЮТівці вирішили „самоочиститися” та зробити ті кардинальні зміни в своїй організації про які хтось давно мріяв, а хтось намагався не допустити.
Про необхідність змін в партійній організації говорили ще під час позачергових виборів. Тоді все закінчилося косметичним омолодженням міської організації – Світлана Глущенок передала „бразди правління” молодшому колезі Ігорю Льодовому, але залишилася головою фракції в міській раді.
„Святе місце пустим не буває” – місце Володимира Ткаченко, який вже давненько був виключений зі складу партії посів народний депутат, одна з найбагатших людей в Україні, керівник скандально відомої в Києві будівельної кампанії „Житлобуд” Іван Куровський.
Але напередодні Великодня очікувані „кардинальні зміни” таки відбулися. Було прийнято рішення про виключення з партії:
- голову фракції БЮТ в обласній раді, першого заступника голови обласної „Батьківщини” Анатолія Богуша;
- голову фракції БЮТ в міській раді Світлану Глущенок;
- голову Чернігівської міської організації „Батьківщини” Ігоря Льодового;
- депутата міської ради Віталія Гриця;
- депутата міської ради Владислава Кухаря;
Нічого не скажеш, кардинальні зміни. І неочікувані.
Але це не все. Стало відомо, що крім виключення їх з лав партії ініціатори цього процесу домагатимуться відкликання першого з депутатського корпусу Чернігівської обласної ради, а останніх чотирьох – міської.
Чому такі кардинальні дії до далеко не останніх та невипадкових людей в партії?
Виявилося, що формально винне в усьому… НАТО!
В усьому винне… кляте НАТО
Головною причиною виключення вказаної п’ятірки з партії назвали розміщення у Чернігові плакатів, де критикується діючий уряд за намагання втягнути Україну до НАТО.
Як повідомив заступник голови бюджетного комітету ВРУ Олег Ляшко, обурені чернігівці написали листа в уряд, де не можуть зрозуміти, як так могло статися, що депутати-бютівці на своїх рекламних площах розміщують критичні матеріали про Юлію Володимирівну!?
Як відомо, рекламну агенцію “Gold Future” очолюють депутати міськради В. Гриць та В. Кухар, які є членами фракції БЮТ.
За дії, що понижують авторитет партії вони були позбавлені членства в ній. Ну, а керівник фракції та міської партійної організації, а також голова фракції БЮТ в облраді не прослідкували та вчасно не поставили на місце своїх депутатів. Отже, їх теж за двері!
Як переказують джерела, що брали участь у вказаному засіданні, воно відбувалося в геть не демократичній обстановці. Ляшко просто зачитав вказане рішення, а „винуватцям”, навіть не дали висловитися на свій захист.
Водночас, була антинатовська критика Тимошенко в Чернігові чи ні ніхто не з’ясовував. Віталій Гриць запевняє, що не було. Каже, приходили люди, пропонували за гроші розмістити такі плакати. Але Гриць, за його словами, відмовився.
Думаю, що найближчим часом ми почуємо та прочитаємо більше інформації з цього приводу та будемо знати – була вказана антиреклама чи ні. Зараз же ми цього з’ясовувати не будемо. Просто в цьому немає ніякої потреби. Всім чудово зрозуміло, що київські куратори просто знайшли привід.
Причина ж полягає зовсім в іншому. Насправді НАТО тут ні до чого.
Насправді це чергова серія затяжного конфлікту всередині місцевого БЮТу, яка є продовженням боротьби за контроль за чернігівським осередком. Суботнє рішення – чергова перемога групи Ляшко-Куровський, які тепер за крок до контролю над депутатами від БЮТ на Чернігівщині.
Що ж, зачекаємо офіційних та не дуже коментарів від самих учасників конфлікту. Все таки, це їхні внутрішні проблеми…
Хоча ні. В разі позбавлення мандатів депутатів міської та обласної рад це буде фактична підміна списків. Група депутатів міськради, яку намагатимуться виключити посідала місця між 2 та 9-тим у передвиборчому списку БЮТ. В цьому випадку виборці мають право знати причини зміни людей, за яких вони голосували в березні 2006 року.
Надія на „недемократичний” імперативний мандат
Виключення 4-х депутатів міськради з лав партії може стати підставою позбавлення їх депутатських мандатів. Нагадаємо, що така ж доля може чекати і трьох інших БЮТівців, що були виключені зі складу партії восени – Віктора Сехіна, Валерія Панька та Віктора Бережного.
Досвід застосування імперативного мандату БЮТ має неабиякий. Якщо незважаючи на перешкоди „технічної служби” президента, ЦВК та мера Києва вони все ж змогли завести в Київраду нових депутатів, то зробити таку ж процедуру з чернігівськими депутатами для них буде набагато простіше.
Тим більше, що наскільки мені відомо, згоду на суботнє виключення дав Йосип Вінський, до сфери впливу якого відноситься кадрова політика БЮТ в регіонах.
В цьому випадку ініціаторам „чисток” потрібно поспішати. Є інформація, що в Конституційному суді вже готове рішення, яким імперативний мандат для депутатів місцевих рад визнають незаконним.
Водночас, виключені з партії активісти будуть оскаржувати суботнє рішення в судах та домагатися поновлення.
Тобто, слід чекати продовження цієї історії. Чи виллється вона у відкриту війну або сторони обмежаться мовчанням та чекатимуть остаточної розв’язки? Відповідь на це запитання ми отримаємо найближчим часом.
Коментар Високого Валу.
Редакція спробувала зв’язатися з різними джерелами в БЮТ і перевірити, чи мав місце такий випадок. Інформація підтверджується. Але рішення щодо можливого виключення з партії буде виносити Київ. Одне зрозуміло, що Ляшко завдав удару по найактивніших партійцях на Чернігівщині і по позиціях та авторитету БЮТ у місті (насамперед). Це означає, що БЮТ скоро на всіх рівнях знов піде в опозицію, бо гору беруть руйнівники.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 13156 |
Посилання до теми:
15.11.2007 Ляшко пише листа Тимошенко про 10 мільйонів
18.02.2008 ВО «Батьківщина» зібралася у Чернігові. ФОТОрепортаж
Коментарі (13)
Правий погляд | 2008-05-06 13:00
Все що зараз відбувається у чернігівській ВО"Батьківщині" - це наслідки шаленої перемоги на місцевих виборах 2006 році.
Старі місцеві кадри БЮТу не були готові(і не могли бути готові) до такої великої перемоги.
Перед БЮТ у 2006 році постали нові завдання, нові можливості !!!
Для цього потрібна була інша якість керівних кадрів.
А хто примазується до переможців? Питання реторичне ! І процес пішов...
Головне прицьому: наявність механізму заміни парткадрів і збереження цівілізованості при цьому важкому процесі.
Більшовики у 1917 році також не мали кадрів коли прийшли до влади..., ала показали що треба робити щоб утримати владу:
1. Як найшвидше позбутися своїх ідейних конкурентів і союзників з якими цю перемогу вони отримали.
2.Провести партійні чистки.
Гість | 2008-05-04 22:02
не просто продажний, хапуга. правильно женился - и в гору пошел. хотя считать и читать в школе удавалось с трудом
Гість | 2008-05-02 11:59
Гість | 2008-05-02 10:52
Гість | 2008-05-02 10:45
Автор | 2008-04-30 21:15
А може десь місцеві БЮТівці перейшли дорогу амбіціям, що до забудови зелених зон міста?
Олександр | 2008-04-30 15:02
А може десь місцеві БЮТівці перейшли дорогу амбіціям, що до забудови зелених зон міста?
abc | 2008-04-30 12:12
БЮТ пройшла вибори "по чапаєвськи", рубаючи на всі боки обіцянками та розкидаючи тони біленьких шарфиків і червоних сердечок. Але ж після виборів потрібна серйозна вдумлива робота, потрібні кадри, котрі можуть нести тягар бачення й втілення стратегічного розвитку держави та регіону. Романова, Богуш, Глущенок - це ті кадри, корті мали забезпечувати міцний тил партії, її діяльність на користь суспільства. А всілякий непотріб, на зразок Ляшка, повинен був би бути виключений з партії. Як будь-який паразит, Ляшко і такі як він почали боротися за своє виживання, знищуючи здорові клітини партії. Це шлях до загибелі БЮТу. До всьго цього варто додати ще й недемократичність партії, тобто неможливість рядових членів якось вплинути на прийняття рішень.
Варто зауважити, що через схожі проблеми зійшла зі сцени і колись популярна СПУ. Маю на увазі високу концентрацію влади, неможливість очиститися від шарлатанів та популістів і відсутність можливостей у низів впливати на рішення верхів.
Олександр Ломако | 2008-04-30 10:48
Олександр | 2008-04-30 10:21
Гена | 2008-04-30 09:07
Гість | 2008-04-30 06:51
Ігор | 2008-04-29 23:28
А раніше була ВЕна - Сехін, Бережнрий...
Дивне місто, дивні люди...