Останнє оновлення: 11:12 середа, 15 січня
Огляд преси
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Страсті чернігівські... і України
Страсті чернігівські... і  України

Страсті чернігівські... і України

Страсний тиждень в Україні був переповнений політичними страстями. Політика не терпить духовних сентиментів та зволікань.

У Чернігові теж вирували пристрасті місцевого розливу. В центрі подій третій за значимістю ВУЗ Чернігова та обласна влада в протистоянні Романова - Хоменко. Всі деталі на сторінки преси, звичайно, не потрапили, але…

Страсті по «регіоналці». Там відбувалися вибори ректора. Дізнатися про це можна на сторінках «Семи дней», а цікаві деталі розкриває «Сіверщини». Історія, як виглядає, була дійсно захоплюючою.

З попереднього ректора інституту Валентина Борового громадська організація «Антикримінальний вибір» іронізувала в листівках, що роздавалися. Інші листівки роздавалися на підтримку одного з кандидатів, лунали погрози подати в суд на колишнього ректора…Все ну дуже демократично, словом вийшло.

Ох и молодьож пошла…

Її «чмурили» в школі, а зараз кажуть - епатажна, скандальна, розкута. Це - про активістку, комсомолку, спортсменку, чи то пак, співачку, письменницю і мандрівницю Ірену Карпу. А ще, вона кажуть, публічно матюкається і тому така класна.

А ще так класно і стьобно говорить українською, що наші російськомовні «Семь дней» та «Семейная газета» не наважились шукати у «великом и могучем» відповідники для перекладу її перлів і подали інтерв’ю співочою та солов’їною.     

Якщо міліція не може, може преса допоможе !

Такому вдалому проведенню інформаційної кампанії могли б позаздрити зубаті піарщики. А все тому - батьківська енергія та заповзятість. Чи не кожна чернігівська газета розмістила повідомлення те, що в одній з чернігівських маршруток дитина зломала руку. Дізнатися правду та знайти водія злощасної маршрутки закликають батьки дівчинки в місцевих газетах, звертаючись до очевидців випадку за допомогою

Чорнобильська тема відбилася у низці видань. «Місто», «Семь дней», «Семейка, «Чернігівські відомості» торкнулися теми трагічного квітня 1986 року.

І майже всі видання напередодні Великодня давали свої поради як краще зустріти найбільше християнське свято. І, якщо більшість писало про Великдень в традиційному руслі: паски, писанки, крашанки, то «Семь дней» передбачивши всенародне переїдання на свята завбачливо попереджає; «Не стоит набрасывается на мясо!», бо погано буде. Чи скористались ви порадою газети можете відчувати, шановні читачі, зараз, вже розговівшись!

Такі спільні основні теми були минуло тижневих чернігівських газет.

Крім того увагу журналістів привернули наступні теми

Традиційно переймаються у «Віснику Ч» долею обласної влади. Ситуація в якій явно неоднозначна. Як з’ясували журналісти, в час, коли Тимошенко каже Хоменку «Геть!», «бютівська» більшість в обласній раді поки не збирається висловлювати недовіру «губернатору». Принаймні так виглядає зі слів голови обласної ради Наталії Романової. Одначе після рішення Володимира Хоменка виключити голову облради з колегії ОДА, ситуація може розвиватися і в іншу сторону.

Місячної давності заяву Ющенко друкує «Вісник Ч»: «Балога – це я» сказав нібито президент. Чому це з’явилося на другій сторінці видання минулого тижня, щоправда, незрозуміло. Може відповідь на третій сторінці газети у заголовку «Політолог вважає, що Балога риє Тимошенко яму» - а вважає так політолог Михайло Погребінський.

Інший підопічний Ющенка - В’ячеслав Кириленко - тут же у вірності подружній, чи то пак коаліційній, переконує читачів. От і піди розберися, хто з цих нових «любих друзів» президента щиріший.

Часто з’являється в нашій пресі міністр оборони Юрій Єхануров. От і у черговому матеріалі «Віснику» він постає як неабиякий новатор та реформатор.

«Гарт» цього тижня вирішив «вдарити» по олігархах. Одразу дві статті про «хлопців-олігархів» (як каже Кузьма Скрябін) з’явилося на сторінках видання. Одна - Сергія Старицького з «Української правди», інша - без підпису. Обидва матеріали об’єднує ще й те, що ці самі олігархи ну дуже не люблять Тимошенко, а ще вони навмисно розкручують інфляцію в країні.

Куштували «гартівці» і нітратні помідори та огірки. Кажуть, що вони цих нітратів багато (тобто вище норми) не знайшли. Проте бідкаються, що наразі не існує комплексної перевірки продуктів, що продаються на наявність нітратів.

Тож, купуючи овочі, можна лише сподіватися на удачу, що по великодньому столу не стрибатимуть ті самі нітрати.

Своїми враженнями від подорожі Близьким сходом з читачами «Сіверщини» ділиться шеф-редактор Інтернет-сайту «Високий Вал».

Розвиває тему рейдерської атаки на «Ясен» пан Василь Чепурний. Новенька інформація, яка пролунала у виданні це те, що «при вимкненому мікрофоні» співрозмовники у владі натякають на відому чернігівську торговельну фірму, що має назву столиці європейської держави, як замовника нападок на підприємство.

Вразила стаття Левка Лук’яненка «Солженицин – агент КДБ?». В якій патріарх українського дисидентського руху прямо назвав російського «колегу» стукачем під псевдо Вєтров. Це була гнівна реакція Левка Григоровича на публікацію Олександра Солженицина з запереченням факту геноциду українців радянською системою.

Вже традиційними стають на сторінках «Сіверщини» публікації про новий політичний проект парті. «Єдиний Центр». Минулого тижня всі міфи навколо новоутворення розвіював очільник структури народний депутат України Ігор Кріль.

Колонка редакторів Чернігівської медіагрупи на сторінці однієї, найпопулярнішої газети холдингу «Семь дней». Щотижня на 2 сторінці видання розміщує думки, враження, переживання редакторів газет, що входять до цього об’єднання. Минулого тижня рефлексувала редактор газети «Теледень-Славутич» Вера Двойнос.

Начальник без секретаря, як…(ну самі придумайте хто) Так, мабуть, думають і в «Семи днях», оскільки першу та десяту сторінки присвятили саме цій професії і дата відповідна знайшлася 23 квітня – професійне свято офіс-менеджерів, як їх тепер на американський манер називають. Ідеальний «патрон» очами секретаря і ідеальна секретарка очима начальника – така тема дослідження.

Молодим талантам присвятила номер «Семейная газата». На одній сторінці розповідь про восьмий Міжнародний конкурс молодих виконавців естрадної пісні та сучасного танцю «СіверТон», який відбувся в Чернігові. А на іншій – інтерв’ю з 16 річним автором збірки віршів «Жить в Украине» Генадій Ясним (Шилинков).

Минулотижневий четверговий номер «Деснянської правди» можна умовно поділити на «бютівську» частину та президентську. Перші три сторінки це інтерв’ю з головою обласної ради Наталією Романовою про завдання малого бізнесу та туризму, це також розповідь про правильну антиінфляційну політику уряду.

І на останок БЮТ устами Томенка просить Ющенка обрати між Тимошенко та Януковичем та зупинити «хамство Балоги». «Хлопці» президента теж не дрімають і собі «дописують» до «Деснянки»: В’ячеслав Кириленко застерігає «юліанців» від розхитування коаліції, а голова «Єдиного центру» Ігор Кріль розмірковує про вічні цінності напередодні Великодня.

«Чернігівщина» слідом за іншим обласним тижневиком «Сіверщиною» порушує тему присутності вождя світового пролетаріату на площах чернігівських міст. Цього разу мова про Ніжин. Думкою городян цікавилися у виданні. Зазначу, що протистояння навколо пам’ятника саме в Ніжині триває вже давно.

Відомі також виданню прізвища «земельної мафії» - це олігархи Тимошенко на чолі з Губським. А все це відголоски відомої заяви члена партії «Єдиний центр» Олени Оробець про скуповування ними земель на Київщині.                             

«Чернігівські відомості» повідомляють про останні сварки депутатів на сесії Чернігівської міської ради. Як відомо, посварились БЮТ та Партія регіонів. А все через землю. Точніше через ціну її продажу.

Також на сторінках комунального видання фотозвіт про роботу чиновників на загальноміській толоці 19 квітня. Тут тобі і мер з віником, і виконком з щітками маляра, і місцеві депутати колоди носять. Ну, хоч бери і перемальовуй «Ленин на субботнике».

Про «модні» тенденції в наркоманії, що існують в Чернігові розповідає видання: до традиційних коноплі, маку додаються нові синтетичні препарати, трамадол та екстазі.

Про раптову смерть 13-річної Юлії Наводничої розповідає «Весть». Дівчинка померла раптово за незрозумілих лікарям причин. Напередодні, щоправда, їй зробили пробу Манту, але спеціалісти говорять, що це не могло стати причиною смерті.

«Місто» розлого інформує про підготовку Чернігова до «дідів». Готуються, зрозуміло, передусім кладовища та дороги до них. Також розлого видання інформує про чернігівського ігумена Даниїла, який перший з русичів побачив сходження благодатного вогню в передвеликодню суботу в Єрусалимському Храмі Воскресіння Господнього.

А якщо ви ніяк не дійдете до мистецької галереї «Пласт-Арт», де розгорнулася молодіжна мистецька виставка «Перехрестя», тоді теж читайте «Місто». На двох його сторінках коротко про кожного молодого митця.

Великоднього натхнення та наснаги, шановні.

Передсвяткові газети гортав Павло Пущенко

Коментарі (2)

Гость | 2008-04-29 12:40

Вера - отличная девчонка. И умная. Эй, умные объединяйтесь!

Гість | 2008-04-29 09:06

Интересно, а что там могла рефлексировать редактор "Теледень-Славутич" Вера Двойнос? В очередной раз, позабыв про кодекс этики
украинского журналиста, спела дифирамбы славутичским чиновникам?
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM