Останнє оновлення: 11:51 понеділок, 13 січня
Нелегали
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Для нелегалів відбудовано містечко Розсудів
Для нелегалів відбудовано містечко Розсудів

Для нелегалів відбудовано містечко Розсудів

Колишнє військове містечко Розсудів-1 у Ріпкинському районі Чернігівщини вже не лякає непідготовленого глядача картинами пустки і їх всеохоплюючої руйнації. Так було два або три роки тому.

Виконуючі міжнародні зобов’язання у сфері протидії нелегальній міграції, Україна будує пункти тимчасового утримання нелегалів. Одним з них і має стати докорінно реконструйована військова частина у Розсудові.

Про це повідомляє центр зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області. 

Невдовзі після ухвалення цього рішення наприкінці 2005 року фахівці з управління МВС в Чернігівській області оглядали мертве містечко і були шоковані станом тутешніх споруд. Вони навіть гірко жартували: а чи не краще все розвалити до останньої цеглини і збудувати нове?

Колись у містечку Розсудів-1 жили 4 тисячі осіб: солдати, офіцери з сім’ями. Потім військову частину розформували. Поки йшов процес передачі майна держкомнацміграції, а потім МВС, у квартирах не було світла і тепла.

П’ятиповерхівки протікали, проривали каналізаційні труби, а сім’ї переїжджали до квартир інших будинків, шукаючи теплішого і сухішого місця. Містечко опалювалося мазутною котельнею. За трубу з чорним димом її прозвали «Титаніком». Поступово більшість мешканців виїхали.

Три роки робіт і 12 мільйонів гривень вкладених коштів уже призвели до разючих змін. Хоча відновлюються нині лише частина споруд, що були наявні у містечку.

Пункт на першому етапі включатиме в себе адміністративне приміщення, житловий корпус для нелегалів, їдальню, а також ізолятор для осіб, чия поведінка становить загрозу для них самих та навколишнього люду.

За словами заступника начальника пункту з питань режиму Валерія Зінченка, на сьогодні пункт тимчасового утримання нелегалів готовий до здачі в експлуатацію на 90%. Територія огороджена подвійним парканом, усередині - двометровий сітчастий, зовні – триметровий із заліза.

Валерій Зінченко: Трехметровая зона включает два уровня. Первый уровень – забор которым обнесён весь пункт. Между первой трехметровой зоной и второй, проходной коридор для охраны в 5 метров.
Трехметровая зона будет включать как визуальное видео наблюдение так и световое. При пересечении зоны либо с внутренней либо с внешней стороны, будет срабатывать сигнализация.
Дежурный будет видеть где это всё происходит и мобильно направлять наряды. То есть двух охранников, которые постоянно будут перемещаться по периметру зоны.

Систему спостереження за розвитком подій на території пункту приведено у повну відповідність до сучасного стану науково-технічних розробок у цій галузі.

Так, оперативний черговий на центральному пункті спостереження, розташованому для іноземців нелегалів, завжди матиме повну картину подій завдяки розгалуженій системі датчиків та комплексу камер відео спостереження.

Валерій Зінченко: Дежурной части по ПТП аттестованный сотрудник будет видеть всё, что происходит на ПТП. Всё видеонаблюдение и периметровое, и зданий, и локализованного изолятора, и столовой. Оно будет выведено на мониторы по секциям и дежурный в любой момент может увидеть что и где происходит.

Якість охорони буде піднесена на найвищий рівень не тільки завдяки використанню технічних новацій, а і через належну підготовку співробітників. Випадкових людей тут не буде. Службу нестимуть лише спеціально навчені охоронці.

Валерій Зінченко: На сегодняшний день штат у нас составляет 60 охранников. Из них укомплектовано 16, прошли обучение в центре подготовки охранников 39 человек. Они находятся в резерве, сейчас мы отправляем ещё одну группу – 22 человека на обучение. Все люди, которые будут приняты к нам на роботу, сертифицированы.

Заселення пункту ще попереду, але охоронцям вже доводилося застосовувати свої навички. Об’єктом їхньої уваги слугували звичайні крадії. Як правило, випивохи з навколишніх сіл що намагалися поживитися у покинутому і занедбаному містечку перед усім різноманітним залізяччям, а також віконними рамами тощо.

Валерій Зінченко: Случаи были, да. Когда выполнялись работы, когда всё было более заброшено, были случаи, что охранники задерживали местных жителей. Они пытались выбить железо, пытались вывести батарейные регистры, старые плиты, которые оставались в зданиях.

Rozsudiv

Найбільша споруда нинішнього комплексу – колишня казарма, тепер її розділили на чоловічу і жіночу частини. У кімнатах зможуть розміститися до 8 осіб. Комфорт цілком достатній, аби не виникало думки про не людське утримання. На першому поверсі гуртожитку є кімната для побачень із відвідувачами, де іноземці зможуть спілкуватися із співробітниками посольств та консульських установ.

Так, як і Розсудівський, організовані пункти призначення і в європейських країнах. Наприклад у Швеції режим демократичний, а ось у Данії – справжня тюрма. На території облаштували ізолятори для буйних нелегалів, дворики заґратовані, а двері кімнат схожі на тюремні, на них замки, засови, стопори, кормушки.

Щоправда, таке можна побачити і в Розсудові, але все це призначено для окремого кола осіб, які своєю поведінкою загрожують безпеці.

Валерій Зінченко: Время содержания здесь не более 15 суток. Имеются комнаты для содержания иностранцев и так же для дежурной части. Первый этаж изолятора защищён сеткой и второй этаж. То есть каждое окно имеет защитные ограничительные сетки, которые не дают возможности выбраться из здания самостоятельно.

Пункт розрахований на одночасне перебування у ньому 250 іноземців. Ясна річ, нагодувати стількох людей одночасно – справа не з легких. Про харчування нелегалів дбатиме персонал їдальні, також піднятої з руїн і перетвореної на цілком сучасну споруду такого призначення.

Лариса Корінь, завідуюча виробництвом їдальні для затриманих іноземців ПТП «Розсудів»: Солдатская столовая, она была некрасивая. Сейчас сделали шикарное здание, шикарную столовую, полностью новое оборудование. В зале поставили столы, стулья, плиты, завезли новые холодильники, различные кухонные приспособления.
Всё что нужно для обеспечения нормального питания мигрантов. У нас шесть поваров, все квалифицированные, все хорошие специалисты подобраны на конкурсной основе.

На початку епопеї з реанімації військового містечка з’явилася нездоланною проблема опалення приміщень і постачання гарячої води. Мазутна котельня відновленню не підлягала. До того ж використання такого не ефективного опалювального комплексу, здатне пустити по вітру всі гроші свого власника.

Тому проектанти пішли іншим шляхом. Поруч біля їдальні та гуртожитку розташовані невеличкі газові котельні. Вже перевірено, що вони виконують свою роль і заощаджують чималі кошти.

Валерій Зінченко: Потенциал этих котелен рассчитан в полном объёме обеспечить даже с запасом те функции, которые он выполняет. Если говорить в процентном соотношении, то он используется на 50%.

Першу пускову чергу ще не завершено, а в Розсудові вже намагаються дивитися в майбутнє. Дійшли висновку, що для нормальної надійної роботи пункту не вистачає цілої низки об’єктів.

Перед усім житло для персоналу може додати проблем і відсутність банно-прального комбінату. Споруда з такою назвою в колишній військовій частині є, але потребує капітальної реконструкції. Мати своє надійніше, а ніж весь час залежати від суміжників.

Валерій Зінченко: Покуда банно-прачечный комбинат не будет пущен, мы будем вынуждены стирать постельное белье и прочие вещи за пределами ПТП.
То есть путём заключения договоров с банно-прачечными комбинатами либо Любеча, либо Репок, либо Чернигова. Когда отстроится наш банно-прачечный комбинат, проблемы со стиркой отпадут.

Якщо раніше люди тікали з Розсудова, то нині хочуть повернутися до містечка. Люди звертаються до керівництва пункту, прагнучи не тільки там працювати, а й отримати службову квартиру. Ті, кому вдалося це вже зараз – дуже задоволені.

Віктор Риман, охоронець відділення охорони ПТП «Розсудів»: Тут надано мені житло з дружиною і сином. Квартира облаштована, зроблений ремонт капітальний. Квартира тепла, мене все влаштовує.

Не дивно, що кандидатури співробітників пункту на 90% підібрані. В основному це жителі найближчих сіл та Любеча. Важко знайти лище перекладачів з Китайської та Фарсі, психолога, лікарів – такі фахівці, напевно, їздитимуть з Чернігова, а якщо знайдуться бажаючі жити при пункті, їм без вагань підуть на зустріч.

Коли пункт почне свою роботу можна прогнозувати лише приблизно із точністю до 2-х тижнів, або навіть місяця. Для завершення потрібні величезні кошти. Хоча і набагато менші, а ніж вже витрачені. Днями ця проблема начебто розв’язалась. То ж є надія, що термін відкриття не буде зірвано.

Про це керівник обласної міліції Іван Катеринчук із задоволення повідомив членам громадської ради при УМВС з питань забезпечення прав людини, під час чергового зсідання цього нарадчого органу, яке відбулося минулого тижня.

Іван Катеринчук: Міністр увійшов з пропозиціями до міністерства фінансів і на сьогоднішній день є домовленість про те, що в кінці квітня на початку травня 2 мільйони гривень уже приходить з міністерства фінансів.
Нам цього достатньо для того, щоб ми уже першу Розсудівського пункту запустили. Потрібно 3 мільйони, щоб запустили. 2 дають, третій ми також будемо вишукувати.
Якщо можна було б нам взяти ці фінанси з якогось спец. фонду, то ми це б зробили. Згідно з законодавством, казначейство контролює кожну копійку. Якщо ми ці гроші отримаємо у кінці квітня - на початку травня, то в травні або червні ми цей пункт уже запустимо.

Ще до кінця першого півріччя Розсудівський пункт повинен прийняти перших іноземців. Доволі переконливий аргумент на користь того, що Україна цінує власну репутацію в очах Європи і беззастережно виконує взяті на себе зобов’язання. Залишилось зачекати кроки Європи у відповідь, ось тільки чи будуть вони такими ж? Твердими, чесними, щирими.

Фото сайту gpu.ua 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM